ONS ZEELAND 14 PROVINCIE. Van wege den bond van Vereenigingen var. oud-leerlingen der landbouwwintercursussen in Zee- lai d, is een rapport verschenen inzake ruilverkaveling i:i Zeeland, waarin als een conclusie werd te kennen gege ven, dat voor onze provincie de ruilverkaveling niet zal behoeven te worden toegepast. Einde Juli of begin Augustus worden verkocht de vruchtbare hofsteden „Hol lenpolder „Nieuw Maere" en „Dijkzicht" met verschil lende losse perceelen bouw en weiland, samen groot on geveer 234 hectaren. Door Ged. Staten is de begroo ting voor 1927 aangeboden tot een bedrag van f 1.956.494.65; voorgesteld zal worden een bepaling in te voeren, verbiedende zich te bevinden in rij- of voertuig op de Provinciale steigers, dit met het oog ter voorkoming van gevaar. De agenda voor de a.s. zomerzitting der Pro vinciale Staten is gepubliceerd, het zijn uitgebreide mede- deelingen. Het passagiersvervoer over 1925 bedroeg: bootdienst Vlissingen—Breskens le klasse 55.753, 2e klasse 43.020; Breskens—Vlissingen le klasse 54.131, 2e klasse 42.576; VlissingenTerneuzen le klasse 21.970, 2e klasse 35.622; NeuzenHansweert le klasse 13.833, 2e klasse 25.998; Hansweert—Walzoorden le klasse 18.749, 2e klasse 38.559; Ooster-Schelde prov. stoombootdienst le klasse 20,080, 2e klasse 23.888; KortgeneWolphaartsdijk motordienst 60.835; Vee reKamperland rriotordienst 17.461; tramdienst HansweertVlake 51.314; de begroo ting voor den provincialen stoombootdienst op de Wes- ter-Schelde met stoomtramdienst Hansweert-Vlake, voor den dienst 1927, in ontvang op f 395.100, in uitgaaf f610.000 kwaad slot f 184.164.50, voor de Oosterschelde ontvang sten f 65.150, uitgaven f85.150, kwaad slot f20.050, bij drage van het Rijk 80 pCt. of f 147.000, v. d. Provincie de rest zijnde f 68.000. De bevolking der provincie Zeeland bestaande op 31 December 1925 uit 124.665 man nen en 124.688 vrouwen, totaal 249.353 personen; er wer den geboren 2716 mannen en 2555 vrouwen; er zijn over leden 1200 mannen 1227 vrouwen; er vestigden zich 6443 mannen en 6675 vrouwen; er vertrokken 7621 mannen en 8018 vrouwen. 10 Juli 1926. AAGTEKERKE. In de gehouden raadsvergadering werd het nieuw benoemde lid, de heer A. G. Peper, ge- installeerd; tot wethouder is verkozen (in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer S. Bosselaar) de heer P. de Visser; aangenomen het voorstel tot sub- sidieverleening aan de N. V. Stoomtram „Walcheren"; de heer P. Boone werd benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. BAARLAND, Ds. A. van Wijngaarden bedankte voor het beroep naar Spakenburg, Geref. Kerk. BIGGEKERKE. 15 Augustus houdt de kring „Walche ren der Z. L. M. een ploegwedstrijd, programma is ver krijgbaar bij den secretaris, den heer J. Dommissie, alhier. BOSCHKAPELLE, 't Watersnood-comité heeft eene uitkeering gedaan voor de geleden schade, aan woning en voedingsmiddelen, toegebracht bij de overstrooming. Een 70-tal getroffenen waren zeer tevreden over de ontvan gen uitkeering. BRUINISSE. De aanbieding aan het Gemeentebestuur van de nieuw gebouwde muziektent op de Gedempte Dee, heeft plaats gehad, De heer Van Vessem, voor zitter van het comité, voerde daarbij het woord. Burge meester, de heer S. Hage, aanvaardde de tent namens de gemeente en deed de toezegging, een bloemperk rond de tent te doen aanleggen. Het gegeven concert werd zeer op prijs gesteld, en de muziekanten werden ver- frisschingen aangeboden. CADZAND. Dezer dagen is men begonnen met de werkzaamheden aan de tramlijn Cadzand-Cadzandhaven. CLINGE. De gemeenteraad benoemde in zijne ver gadering tot wethouder den heer Vegelaer, in de plaats van den heer H. F. Vercouteren. COLIJNSPLAAT. Tijdens het concert in de tent ge geven door het harmonie gezelschap „Wilhelmina", ver kochten jongedames bloempjes ten bate voor de aan schaffing van nieuwe muziekinstrumenten. DOMBURG. Aan het Oosterstrand zijn gedurende de week van 2430 Juni 206 baden (vorige week 138), aan het Westerstrand 45 baden (vorige week 15). Van 1730 Juni zijn aangekomen 330 badgasten. Voor be langstellenden is de verzameling, moderne schilderijen en glas in lood van Mej. Tak van Poortvliet-Loverendale, op aanvraag te bezichtigen. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor bezoekers van Dom burg, in 't bezit van wandelkaarten, toegankelijk. GOES. De Raad der Gemeente verleende machtiging aan B. en W. voor een gerechtelijke ontruiming eener woning aan de nieuw aangelegde Zaagmolenstraat. De Harmonie „Euphonia gaf Dinsdag een concert in de mu ziektent op de Groote Markt, welke veel belangstelling genoot. Door de algemeene vergadering van het Wa terschap der Breede Watering bewesten Yerseke, voor zitter dijkgraaf C. D. Vereeke, is aangenomen het voor stel tot credietverhooging bij de bank-associatie (f50.000); goedgekeurd de verkoop van grond, aan de Spoorweg Maatschappij Zuid-Beveland, bij het Station te Katten- dijke, vanaf den Monnikendijk tot aan de Spoorwegbrug over de waterleiding. De heer C. J. P. Rosier slaagde voor het examen van werktuigkundig Ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. De R. K. Midden stands-organisatie „de Hanze heeft in eene gehouden ver gadering besloten, niet accoord te gaan met het besluit genomen door „Handelsbelangen", inzake verzoek aan de gemeenteraad betreffende verplichte winkelsluiting. Op 2 Juli heeft alhier een „Goesche Courant-avond" plaats gehad. Uitgevoerd is het programma „Mimosa" en „Walther wint de gunst van zijn Schoonmoeder", hetwelk door een Amsterdamsch gezelschap werd gegeven. Be doeld gezelschap is op 1 Juni opgetreden te Zierikzee, uitgaande van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, in samenwerking met den Uitge ver van „Ons Zeeland". HAAMSTEDE. Aan mejuffrouw M. J, Passender, on derwijzeres aan de O. L. S., is op haar verzoek eervol ontslag verleend. s-HEER ARENDSKERKE, Mejuffrouw Kr. van Houte, is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Nieuw- en St. Joosland. HEINKENSZAND, Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente, is gekozen de heer H. van Iwaarden. KLOE1 INGE. De heer J. E. Peman Kakebeeke, alhier, slaagde voor het prop. examen van civiel Ingenieur aan de Techn. Hoogeschool te Delft. KOUDEKERKE. lot doctor in de techn. wetenschap pen promoveerde aan de Tech. Hoogeschool te Delft, de heer G. van der Lee, scheikundig-ingenieur, geboren alhier, KRABBENDIJKE. Ds. M. Hofman, alhier, heeft be dankt voor het beroep naar Grands Rapids en Giesendam. MIDDELBURG. Bij de belangrijke brand, die 't Grand Hotel in de Lange Delft (Hotel Verseput) teisterde, is de eetzaal, met het prachtige plafond, verloren gegaan. Deze zaal was vroeger de muziekzaal van het fraaie patriciërs-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14