ONS ZEELAND 15 huis, welk huis gebouwd is in 1747 door Stephen Ver- sluijs. Mr. C. J. Heemskerk is dezer dagen beëedigd als substituut-griffier bij de rechtbank, alhier. De be kende violist en concert-meester van het U. S. O., Francis Koene, heeft in vereeniging met de zangeres Theodora Versteegh en den organist George Robert, op 5 Juli in de Nieuwe Kerk een afscheids-concert gegeven voor zijn vertrek naar het buitenland. De heer S. Rozemond slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen rechten. Voor het eind-examen der R. H. B. S. afdeeling B., slaagden 20 van de 21 deelnemende candi- Jaten. Als werkloos zijn bij de arbeidsbeurs inge schreven 305 personen (vorige week 335). De uitslag van het eind-examen Hoogere Handelsschool met 5-jarigen cursus, bracht aan 14 cursisten het einddiploma, 4 wer den afgewezen; voor het eind-examen aan de Handels school met 4-jarigen cursus slaagden 3 leerlingen. De heer A. Klinkenberg, alhier, slaagde voor het examen scheikundig-ingenieur, met lof. De afdeeling „Mid delburg" van den Vrijheidsbond koos als bestuurslid den heer A. D. Kaan, en besloot Mr. H. J, Knottenbelt uit Rotterdam een lezing te doen houden op 14 September, over het Belgisch tractaat. Het bezoek van vreemde lingen tijdens de marktdag is bijzonder groot; bij het te houden jaarlijksch marktfeest van de marktkooplieden- bond E. M. M. (19 Augustus) verwacht men een buiten gewone drukte. De Vereeniging „Handelsbelang" heeft in hare vergadering besloten, voor den zwemwedstrijd te houden op 17 Juli, ter eere van het 30-jarig zwemmeester schap van den heer P. C. v. d. Staal, een medaille beschik baar te stellen; het besluit is genomen tot het samen stellen van een informatielijst, welke streng vertrouwe lijk zal zijn. Belangrijke besprekingen werden gevoerd over: het „cadeau-stelsel", de winkelsluiting, het nieuwe ontwerp weelde- en verteringsbelasting, goedkoope ta rieven bij verlichting na de sluiting der winkels en over de te houden excursie naar Gent op 19 Juli. NIEUW- EN S r, JOOSLAND. De zangvereeniging „Tot Nut en Ontspanning" alhier, heeft haar dirigent, den heer P. Meliefste, een serenade gebracht, naar aanleiding van de eersteprijs-winning en de verwerving der medaille van H. M. de Koningin, bij het gehouden zangconcours te Burgh. In de gehouden raadszitting zijn besprekin gen gehouden over de nieuwe regeling der jaarwedden Mejuffrouw K. van Houte te 's Heer Arendskerke werd benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. School. Mej. Wed. C. Kroon, aangesteld tot klokkeniste, voorloopig tot 1 Januari 1927, in de plaats van haar overleden echtge noot, en zijn besproken het gebruik van de oude school, de vergoeding van uitgaven voor het Onderwijs en het voorschot landarbeiderswet, OUD-VOSSEMEER. In de raadsvergadering is de onderhandsche verhuring van de voormalige hoofdonder wijzerswoning aan den beurtschipper J. Heyboer voor f 208 per jaar, goedgekeurd; de strafverordening vastge steld en het nieuwe salaris-ontwerp. Besprekingen zijn gehouden over de hondenbelasting, aansluiting bij de Wa terleiding; in beginsel besloten tot electrificatie en goed gekeurd het onttrekken van een stuk grond aan den open baren dienst, bij de Ned. Herv. Kerk, voor de plaatsing eener muziektent door de OuJ-Vossemeersche muziek- vereeniging. SAS VAN GENT. Besprekingen zijn gevoerd in de gehouden Raadszitting, over duur en tijdstip van de ker mis, besloten deze te doen aanvangen den len Zondag in September. Aangenomen het ontwerp tot grenswijzi ging, over het hooge bedrag der vergoeding, f 50.000, werd druk gediscussieerd. SCHORE. Het werk, de volspuiting van de spoor gaten bij het Station Vlake is beëindigd, de terreinen liggen thans hooger dan de aanliggende landen, het plan bestaat deze later af te graven voor een nieuw te leggen rijksweg. STAVENISSE. In den polder „Oud Kempershofstede" vertoont zich op verschillende landerijen, de bekende aardappelziekte. 1ERNEUZEN. Ds. B. van Neerbos (Geref.) heeft be dankt voor het beroep naar Benthuizen. Dr. C. Veltenaar te 's-Gravenhage is alhier beroepen bij de Geref, Kerk. THOLEN. In den Raad zijn besprekingen gevoerd over aanvulling der verordening veerbedrijf; werd eervol ont slag verleend aan den heer Waderijn, als hoofd der U. L. O. School, wegens vertrek naar Vlissingen; de over name behandeld van een deel der verlengde Hoogstraat ■en de nieuwe bestrating 'daarvan besproken; machtiging verleend aan B. en W. tot het sluiten eener geldleening groot f 12.000 voor de gasfabriek en tot het converteeren van andere leeningen; aflossing en vernieuwen eener hy potheek; voorschot werd verleend aan de bijzond. lagere school en een strook grond aangekocht voor een nieuw pad langs de Molenvlietschestraat. VEERE. Bij de aanbesteding gehouden van wege den Rijkswaterstaat, voor de levering van 2 reserve binnen eb-deuren enz., een en ander benoodigd voor de kleine schutsluis alhier, van het kanaal door Walcheren, was laagste inschrijver de heer P. Dekker te Veere voor f 14.910 (Raming was f 15.360). In de gehouden Raads zitting is het voorstel van het lid, dhr. Bolier, subsidie te verleenen gedurende 3 jaar aan den autobusdienst van den heer H. Castel, alhier, aangenomen; besloten is tot aanstellen van een assistent aan de openb. lagere school; het heffingspercentage belastingen terug te brengen op 4 pCt.; tot ambtenaar van den burgerlijken stand zijn be noemd de heeren P. L. Bolier en A. P. Wouters; vast gesteld is de pensioensgrondslag van den Vader en Moe der van het Godshuis; besprekingen zijn gehouden over: het verleenen van een voorschot op het herstel raadhuis; vaststelling van prijzen voor het gebruikmaken van lijk wagen en kleed; jaarwedderegeling; het sluitingsuur bij volksvermaken; noodslachtingen; het rijden op het voet pad langs den Veerschen Weg en over de belooning van de secretarie-ambtenaar. In de algemeene vergadering gehouden door de afdeeling Veere, Gapinge en Vrouwe polder der Vereeniging het Groene Kruis, is besloten tot contributieverhooging, waardoor wordt bereikt, dat aan de verpleegsters een billijke belooning verzekerd wordt. Het entree-geld voor de toetreding als lid zal tijdelijk verlaagd worden. VLISSINGEN. De heer Ir. H. C. Wesseling, directeur bij de Kon. Mij „de Schelde", is door den Commissaris der Koningin benoemd tot lid der gezondheidscommissie, zetel Vlissingen, De harmonie „Ons Genoegen", direc teur de heer C. G. Govaarts, behaalde te Brussel op het gehouden internationaal concours een len en 2en prijs; de heer Govaarts ontving den directeursprijs. Voor het eind-examen H. B. S„ lit.econ. afd„ slaagden alle (15) candidaten. Het algemeen „Afdeelingsziekenfonds Walcheren", heeft hare jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van Dr. A. Staverman. Uit het jaarver slag, dat veel bijzondere mededeelingen bevatte, stippen wij aan, dat het ledental (volwassenen) op 31 December 1925 bedroeg 9802 (vorig jaar 9303), waarvan in Arne- muiden 704, in Serooskerke 285, Souburg 1216 en Vlis-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15