i ONS ZEELAND m I w s Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Belangen Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Eigen meening Onbewaakte overwegen. Men zal ons van verantwoordelijke zijde opmerken, dat bezuiniging op de openbare diensten, sinds eenige jaren het parool, nog altijd een gebiedende eisch is. We zijn de laatsten om het te ontkennen; maar wij zijn van meening, dat een zuinigheid in 't financieele niet mag leiden tot een verkwisting van kostbare men- schenlevens. Aan 't einde van 't financieele jaar kan men bij „Spoorwegen" het kapitaal op de bewaking der overwegen bezuinigd, precies opgeven. Aan den anderen kant kan de statistiek uitmaken, hoeveel slachtoffers deze maatregel heeft doen vallen. En nu kunnen wij niet gelooven, dat zij, die voor het onbe waakt laten der overwegen verantwoordelijk zijn, met beide getallen voor oogen, er nog een moment aan zullen denken, om dezen heilloozen maatregel te bestendigen. We beleven tegenwoordig ten opzichte van de spoorwegtarieven een welaangenamen tijd. Het reizen wordt goedkooper. Maar het zou ongetwijfeld iederen weldenkende een geruststellende gedachte zijn, de ver zekering te mogen ontvangen, dat deze verlaging niet verkregen is ten koste van 't lijden en sterven van zijn medemenschen. Dan maar liever wat meer be taald. Ziet daar: onze meening. EERSTE JAARGANG No. 24 10 JULI 1926 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pie- terstr. F 33, Middelburg. Telef. 150. Postrek. 74988. Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever te Middelburg, of tot den Heer G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem. Stukken, bestemd voor Redactie, te zenden aan den Uitgever, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Colter- mansstr. 14 rood, Haarlem. - Losse nummers a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 p. regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. In den laatsten tijd gaat er welhaast geen week voorbij, zonder dat de dagbladpers melding moet ma ken van verkeersongevallen, vaak met doodelijken af loop voor de slachtoffers, van welke ongevallen het onbewaakt zijn van overwegen de oorzaak is. Het moet erkend worden, dat de schuld van deze ongelukken niet uitsluitend ligt bij hen, die den over weg zijn bewaking ontnamen, maar ook bij het publiek. Er wordt en maar al te dikwijls zonder voor zichtigheid gereden; er wordt te weinig uitgekeken; er wordt te veel gewaagd; maar het kan niet worden ont kend, dat het publiek opgevoed is in de meening: „waar gevaar is, zijn versperringen aangebracht." Deze mee ning is alleszins verklaarbaar. Vroeger toch plachten de spoorwegmaatschappijen eiken overweg te voor- zien van slagboomen en de bediening daarvan aan ver trouwd personeel op te dragen. Zij waren daartoe wettelijk verplicht en men kan niet anders doen dan dezen, door wijze voorzichtigheid geboden, maatregel toe te juichen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1