Zeeuwen Bezoekt Café „De Trocadero" „Willem" uit Zierikzee. Verhalen en Schetsen Burleske Zeeuwsche Notulen, door ONS ZEELAND 5 brandspuit schijnt een kleine tweehonderd man be diening noodig te hebben om een enkelen straal water circa 10 meter hoop op te voeren. Het is een wan hopig pogen met een mager resultaat. Onlangs was er in een modemagazijn in het dichtst bebouwde gedeelte van de stad een brand uitgebroken. Het was bladstil, maar toch laaiden de vlammen in een minimum van tijd hoog op. Het duurde bijna een uur eer de spuiten, die betrekkelijk vlug ter plaatse waren, water konden gever. De dichtst bijzijnde brandputten stonden droog en het was grappig om te zien, hoe een spuit maar rond reed op zoek naar water, doch, toen ze einde lijk een vol water staande kelder als bron wilden gebruiken, weder kon inpakken, omdat eenige handige jonge mannen, inmiddels op nog ouderwetsche wijze, n.l. met emmers water, den brand zoo goed als ge- bluscht hadden. Wanneer men hier zooals in het kleine Brouwers haven een motorspuit had gehad, zou in dit geval het resultaat even teleurstellend zijn geweest. Zelfs dergelijke voorvallen zijn niet in staat om de gemoedelijkheid der Zeeuwen te verstoren of hun ge duld te doen verliezen. Met merkwaardige lijdzaam heid aanvaarden ze de toestanden zooals ze zijn. Ze wachten b.v. reeds plm. 20 jaar met kinderlijke ge latenheid op de verwezenlijking van de plannen van het waterleidings-comité. De kans schijnt thans groot, dat die plannen binnen enkele jaren werkelijkheid zullen geworden zijn. Zoutegracht Z.Z. vanaf Zuidwellebrug met Nobelpoort in 't verschiet, Heerlijk mooi Schouwen-Duiveland. We hebben machtig veel van Uw schoonheid en van de vriende lijkheid Uwer inwoners genoten; we roepen U een: ,,tot weerziens" toe. Wij zullen U niet vergeten; wij komen weer; ook al is de verbinding met het vaste land nog even tijdroovend en onbeholpen, We wenschen dat de smartkreet van een naar ver betering verlangende ziel, onlangs afgedrukt in Uw Zierikzeesche Nieuwsbode, binnen korten tijd in een juichkreet zal veranderen. Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert „Willem" uit Zierikzee! Daar staat het. Commen taar overbodig voor wie in „Hotel van Oppen te Zie rikzee zijn tenten opsloeg, en wie heeft dit de laatste 38 jaren niet eens éénmaal gedaan, 'k Geloof iedere reizende Zeeuw en ook niet-Zeeuw, welke Zierikzee bezocht. Dus deze trouwe wachter, beschermer der gasten en harde werker, mag aan het slot van dit artikel over Schouwen en Duiveland wel een beschei den plaatsje innemen. Over 2 jaren viert Willem zijn 40-jarig jubileum als kellner en als werknemer bij een en 't zelfde Hotel. Zijn voornaamste deugden zijn: Moed, Beleid en Trouw, deugden, waarvoor men ridder-orden uitdeelt. Zoo ooit met volle verdienste zoo'n ridder-orde in Zierikzee lerecht zou moeten komen, dan was dit zeker bij „Willem" van Hotel van Oppen. S. KALFF. Een snaak onder de leden van het college der Sta ten van Zeeland is geweest Michiel Michielszon of Michielzen die omstreeks het jaar 1640 geboren werd te Middelburg; volgens G. Vrolikhert in zijn Vlissing- sche Kerkhemel te Vlissingen. Zoowel naar inhoud als naar vorm mochten de sati rieke vergaderingsverslagen van zijne hand eene let terkundige curiositeit genoemd worden. Naar den vorm dewijl ze een ongedrukt boek uitmaken, alleen in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5