Voor de Zeeuwsche Vereenigingen „Zeelandia" te Rotterdam. „Zeelandia" 's=Gravenhage. 12 ONS ZEELAND natuurlijk de exploitatiekosten van een laboratorium, en ook aan salaris veel uit. Gaat een fabrikant hiertoe over, dan worden door zoo'n bureau zijn waren regelmatig aan de consumptie onttrokken, onderzocht, en over het bevondene wordt rapport uitgebracht. Het spreekt van zelf, dat een scheikundig bureau daarmede een groote verantwoor delijkheid van den fabrikant overneemt, en dat derge lijke onderzoekingen dan ook zeer nauwkeurig geschie den. Voor den fabrikant heeft een dergelijke manier van handelen nog een ander groot voordeel: de re clame. Het publiek, dat zekere artike'en regelmatig onder zocht weet, krijgt daarin een zeker vertrouwen, dat steeds groeien zal, en het behoeft geen verder betoog, welke voordeelen een fabrikant, die zijne producten regelmatig laat onderzoeken, tegenover een minder moderne concurrent heeft, welke voordeelen in den loop der tijden slechts grooter zullen worden, daar het koopend publiek hoe langer hoe meer in den letter lijken zin des woords „waar" voor zijn geld zal ver langen. Vlissingen, Juni 1926. Dr. J. SPUIJMAN. Niettegenstaande het druilige weer en den regen in den voormiddag, maakten de leden der Zeeuwsche Vereeniging „Zeelandia" op Zondag 4 Juli 1.1. hun voorgenomen uitstapje naar Schoonhoven. Precies ten 10 ure werd met een der salonbooten van de Reederij op de Lek, afgevaren en nam de tocht een aanvang. Hoewel door den regen het zitten op het promenade dek ondoenlijk bleek, heerschte er al spoedig in de salons een aangename stemming onder de aanwezigen. Te half een was Schoonhoven bereikt en spoedde men zich daar het nog steeds regende, naar het café Belvedère. Op verzoek van onzen voorzitter werd eerst het Zeeuwsche Volkslied gezongen, om daarna den inwen- digen mensch te versterken. Intusschen was de regen opgehouden en werd het stadje bezichtigd en een wandeling gemaakt langs de mooie ouderwetsche grachtjes en wandelwegen. Tijdens die wandeling werd er nog een kiek ge-' nomen van het gezelschap, en den jongeren gelegen heid gegeven in een buitentuin zich te vermaken met schommel, wipplank en mallemolen. Voor men er aan dacht was het uur van opbreken aangebroken en zocht men weer de boot op. Te 5.30 uur werd de terugreis ondernomen en in tegenstelling met den voormiddag werd er genoten van het mooie zomerweer en het afwisselend pano rama dat de rivier de Lek te zien gaf. Voldaan arriveerde men te 8 ure te Rotterdam en met voldoening kan men weer op dezen geslaagden tocht terugzien. DE L1GNIE, Secr. Algemeene vergadering op 6 Juli 1926, in de zaal der „Twee Steden". fn zijn openingsrede herdacht de voorzitter, de heer A. K. Vogel, het groote verlies in het verloopen ver- eenigingsjaar geleden, door het overlijden van twee bestuursleden en ook nog een gewoon lid. Nadat de secretaris de notulen der vorige vergadering had voor gelezen, werd melding gemaakt van de volgende inge komen stukken: dankbetuiging van mevr. de Wed. de Regt en Zoon voor de hartelijke deelname door de Ver eeniging in hun verlies. Ook de directeur van het zangkoor, dat op de begraafplaats een lied had ge zongen, had een dergelijke brief ontvangen. Brieven van deelname waren door de zustervereenigingen Utrecht, Rotterdam en Amsterdam gezonden. Het jaarverslag van den secretaris, waaruit o.a. werd ver nomen, de Vereeniging 181 leden en 2 donatrices telt, werd door de keurige bewerking zeer toegejuicht. Het jaarverslag van den Penningmeester toont een batig saldo aan. Beide heeren ontvingen den dank van den voorzitter voor hun niet altijd gemakkelijk werk. Wat de stemming betreft voor twee bestuursleden, werden gekozen de heer Koolwijk en de heer De Zeeuw (de laatste periodiek aftredend). Nadat van de rondvraag druk gebruik was gemaakt en de voorzitter zijn vol doening had uitgesproken over den, band, die bestaat tusschen de leden, hetwelk dit jaar zoo tot uiting was gekomen, sloot hij, na de Vereeniging groei en bloei te hebben toegewenscht, de vergadering. We gens de droeve gebeurtenis, zoo kort geleden voor gevallen, was deze vergadering geen feestelijke doch alleen een zakelijke. De Z. KRONIEK. KORTGENE. Met de nieuw gebouwde motorboot, welke de verbinding zal onderhouden tusschen Wol- phaartsdijksche- en Kortgeensche Veer, is een proeftocht gehouden. De boot, die spoedig in dienst wordt gesteld, is 9 meter breed en bied gelegenheid om meerdere voer tuigen gelijktijdig over te zetten. KOUDEKERKE. 18 Juli wordt in de duinen alhier, door het zomertooneel (Soc. van het Schouwtooneel) een openluchtvoorstelling gegeven van „Joseph in Dothan". Ds. R. ten Kate is gekozen tot sec. lid pred. (clasis verg. te Middelburg) in de plaats van Ds. Gijsman, die door het vertrek van Ds. Hak, primus lid van het clas sicaal bestuur is geworden. KRUININGEN. De kermis heeft, behoudens één inci dent, een rustig verloop gehad. Eenige autobezitters hebben de Ouden van dagen op de le kermisdag een autotocht aangeboden. Zij bezochten West-Zuid-Beveland en de oudjes genoten bijzonder. MIDDELBURG. Voor de huisvlijttentoonstelling, die de Vereeniging „Uit het Volk - Voor het Volk" en de Volksbond tegen drankmisbruik in November zal organi- seeren, worden nu reeds pogingen aangewend voor een ruime inzending. Verschillende schoolhoofden hebben dezer dagen, met den heer J. Teders, organisator v. d.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12