Melk, al of niet gepasteuriseerd <&cheS Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGENAagje Dekenstraat, Tel. 66 ROOMBOTER Grootste en meest moderne inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 ONS ZEELAND 13 voorzien van het Rijkscontrölemerk wordt ook per postpakket verzonden Gedeponeerd Fabrieksmerk paed. electr. campagne, een bijeenkomst gehouden en be sprekingen gevoerd over het te geven onderricht in de Electrotechniek op de lagere scholen. Getracht zal wor den medewerking te verkrijgen van de besturen der pro vincie en gemeenten. Het concert gegeven op 5 Juli in de Nieuwe Kerk door de solisten, altzangeres Theodora Versteegh, den violist Francis Koene en organist George Robert, was zeer slecht bezocht, wat zeer te betreuren viel, daar het gebodene zeer mooi was. In de ver gadering van Provinciale Staten gehouden op 6 Juli, ge schiedde mededeeling van ingekomen stukken en is de voortzetting der vergadering op 20 Juli bepaald. Het hoofdbestuur van de Maatschappij ,,de Wilhelminapolder" heeft een belangrijk schrijven gericht aan Provinciale Sta ten, in verband met voorstellen gedaan door Ged. Staten, inzake verkeersweg Katsche Veer-Station Goes (Zie Ons Zeeland van 3 Juli). Een 60 tal leden van den Rotter- damschen Bouw,kring Algemeen Belang" brachten een bezoek aan Middelburg en bezichtigden, onder leiding van Dr. W. S. Unger, het Stadhuis. De collecte voor de Venen, gehouden op 7 dezer, heeft opgebracht in totaal f 717.66''. De tentoonstelling van de Industrie- en Huishoudschool op 8 dezer gehouden is buitengewoon druk bezocht. De heer J. P. Berdenis van Berlekom slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor Electrotechnisch Ingenieur. OOST KAPELLE. De heer P. Ie Grand te St, Laurens was minste inschrijver bij den bouw van een landhuis met landbouwschuur, voor den heer C. J. Boogaert. OVEZAND. Tot lid van den gemeenteraad is ge kozen de heer F. J. Schuerman in de plaats van den heer J. E. F. Schuerman, welke laatste vertrokken is naar Hulst. SJPHILIPSLAND. Aan het lichthuis zal een ver- betering worden aangebracht, waardoor een scherp af komen der gekleurde sectoren verzekerd wordt. THOLEN. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft den chauffeur L. van V, uit Stavenisse, in verband met het autobus-ongeluk aan het Thoolsche Veer op 29 De cember j.L, vrijgesproken. VLISSINGEN. In de afgeloopen week werden 1271 gewone en 709 volksbaden genomen. De aangespoelde mijn bij fort Rammekens (vermeld in Ons Zeeland van 10 dezer) is gebleken een onschuldige contact mijn te zijn, die in plaats van springstof geheel met modder ge vuld was. In verband met de havenarbeidersstaking in Antwerpen, liggen een groot aantal Zeeschepen op de reede voor anker.. 175 Belgische onderofficieren heb ben een bezoek gebracht en bezichtigden Vlissingen on der leiding van de afdeeling „Ons Belang". In ver band met het verbod van vleeschvervoer naar Engeland, zijn ruim 100 werklieden bij de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" bedankt. WEMELDJNGE. De jaarlijksche ringrijderij heeft dezer dagen plaats gehad. Er waren 12 prijswinnaars, de extra- prijs van V. V. V. viel ten deel aan J. Weststrate. Het 55 K.G. zware gewicht uit het uurwerk van het Ge meentehuis tuimelde dezer dagen plotseling naar omlaag door zolder en plafond en maakte nog een gat in de vestibule, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te ver oorzaken, WISSEKERKE. Door het hoofdbestuur van „Schutte- vaer" is een adres verzonden aan het bestuur van de haven te Geersdijk, aandringende op verbetering van de haven. YERSEKE. De leerlingen der hoogste klasse O. L. School maakten een uitstapje naar Antwerpen en van de Herv. School naar Vlissingen en Valkenisse. Eenige autobezitters verrasten de Oudjes van Vrederust op een autotocht naar West-Zuid-Beveland en Walcheren. Vele oudjes hadden nog niet in een auto gezeten en zoo'n verre reis gemaakt, zij waren dan ook buitengewoon ver rukt en dankbaar. De heer G. Slabbekoorn, Vijver- boomgaard alhier, is bij het ringrijdersfeest winnaar ge worden van den uitgeloofden prijs n.l. een jaargang van het tijdschrift „Ons Zeeland", aangeboden door den Uit gever G, W. den Boer te Middelburg. °ROVINCIE. Ged. Staten brengen ter kennis van de Burgemeesters en Wethouders in de provincie, een ver zoek van de A. N. W. B. en K. N. A. C. om geen toe stemming te verleenen tot het plaatsen van andere waar schuwingsborden langs de wegen, dan die geplaatst van wege genoemde bonden. Voor financieele hulp aan „Padang en omgeving" is een provinciale Zeeuwsche Commissie gevormd, onder voorzitterschap van Mr. J. F. van Deinse, provinciaal vertegenwoordiger van het Oranjekruis, secretaris H. Dronkers en penningm. Mr. G. J, Sprenger, allen te Middelburg. Uitgenoodigd zijn tot de Commissie toe te treden, ie burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Tholen, Ter Neu zen, Hulst en Oostburg. De Commissaris der Koningin zal worden aangezocht het eere-voorzitterschap te aanvaar den. Het lichtschip „Schouwenbank" zal tijdelijk worden vervangen door een lichtbrulboei. De cen trale bond van transportarbeiders heeft een adres inge diend bij Prov. Staten voor positieverbetering van het personeel der prov, stoombootdienst op de Ooster- en Wester-Schelde. Het aantal vacatures in de Ned. Herv. Kerk voor de provincie Zeeland bedroeg op 1 Juli een totaal van 19. Ook voor Zeeland is een strook van 300 Meter breed bepaald, voor het verboden vervoer van herkauwende dieren en varkens, aan de Belgische grens. Op de tentoonstelling van het Nederlandsche trekpaard, gehouden te Breda, zijn zeer veel paarden, uit de provincie Zeeland, bekroond. BURGERLIJKE STAND. GOES. Geboren: Maatje Kopmels; Adriaan Kake- beeke, Karei Schijf, Ondertrouwd: Dignis Eierloos en Catarina van Strien; Leendert Vermaire en Antho- netta Ludikhuize. Gehuwd; Johannes Sloot en Jo-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13