ONS ZEELAND Weekrubriek Met de Artisten van „Apollo" Amsterdam door Zeeland. 2 ting bezitten, welke elders met succes de verstuiving tegengaat, moet misschien naast andere oorzaken ten deele geweten worden aan de onachtzaamheid van velen, die, in het duin ontspanning zoekende, de helmbeplanting niet in voldoende mate ontzien. Vooral aan de zeezijde mocht het publiek wel wat meer matiging betrachten in het zoeken van over wegen, daar elk pad, van het strand af naar den top van 't duin gaande, het vormen van stuifgaten bevor dert en dus ons kostbaar duinbezit in gevaar brengt. Wanneer de ouderen ten deze eens het goede voor beeld gaven en dat mogen we toch verwachten dan zou de jeugd, die meer uit onbedachtzaamheid handelt, dan uit zucht om te verstoren, ongetwijfeld navolgen. Dan zal ons duin een veilige slagboom blijven vormen tegen het geweld der zee. Rustig snorde de „Cadillac" met het kleine groepje artisten, dat op initiatief van de Directie „Ons Zeeland in Woord en Beeld" eenige voorstellingen in Zeeland zou gaan geven, verder. Allen (3 dames en 6 heeren) waren in goede stemming, wat reeds bij aankomst in Goes bleek, toen met gejuich de conferencier, Jac. Kolderie uit Haar lem en ondergeteekende werden „opgevischt". De „wa gen" werd gestald bij Krijger en in de „Touring-car" ging het in flink tempo naar de Zierikzeesche boot, waar de eerste voorstelling van „Mimosa" en „Walther wint de Gunst zou plaats hebben. Na aankomst werd bij „Hotel van Oppen" een „uitsmijtertje" verorberd en even gerust van den vermoeienden autotocht, waarna zoo langzamer hand de noodige voorbereidende maatregelen werden ge troffen om te beginnen. Het Bestuur der V. V. V. was ten dezen vertegenwoordigd door de alom-tegenwoordige heeren J. Heimbach en J. J. v. d. Ven. Alles liep dan ook voortreffelijk van stapel en wij laten nu, voor wat be treft het verloop der avond, den verslaggever der „Zierik zeesche Nieuwsbode" aan 't woord: Op de boot, terug van Zierikzee, werd de goede stem ming even in beeld gebracht. Beladen met bloemen, apreciatie van het Bestuur V. V. V. te Zierikzee. „De heer Jac. Kolderie, die Donderdagavond in de „Concertzaal als conferencier optrad bij het cabaret, ge organiseerd door V. V. V. in samenwerking met „Ons „Zeeland wist al heel spoedig z'n auditorium, dat vrij „goed, gezien den tijd van 't jaar, was opgekomen, te „boeien. Zoo'n inleiding a la Pisuisse is aardig, onder houdend en leidt prettig in. „Als levend programma verscheen hij telkens voor 't „voetlicht om zijn kunstzusters of broeders in te leiden. „Hij voldeed zeer. „Het is een heel mooie avond geworden van groote en „kleine kunst en tevens een muziekavondje, dat we niet „gaarne hadden gemist. Het „Zierikzeesche Strijkorchest" „heeft ook weer dezen avond getoond, dat het aardig „wat presteert. Het bloemstuk, aan de pianiste geschon- „ken, mag de vereeniging beschouwen als een eerebewijs „voor haar optreden dezen avond. „Wat de artisten betreft, hiervoor alle lof, want zij „hebben als om strijd hun krachten ingespannen om 't „beste te geven. In plaats van den heer Ordeman, trad „de heer Steinmetz (tenor) op, die met zijn krachtig, vol „geluid, velen, zoo niet allen, heeft geboeid in de opera- „aria's, die men nu niet zoo vaak te hooren krijgt. „De heer D. Ingen Soet (bas) heeft niet minder voldaan „in de diverse liederen, w.o. „Zeeland" door hem zelf „op muziek gezet. Na de trio-finale, uit de opera „Faust", „waarin mej. Willy Russche de sopraan-partij voor haar „rekening had, werden de artisten spontaan toegejuicht. „Mej. Russche heeft een aangename sopraanstem, die in „de liedjes, welke zij alleen debuteerde, nog beter tot „haar recht kwam. „Mimosa was een juweeltje van „cabaret-kunst door z'n aankleeding, grime, spel en.... „zang „In de kucht van Charivarius: „Walther wint de gunst „van z'n schoonmoeder", kwamen de spelkwaliteiten van „de artisten zeer tot hun recht. Hartelijk is om de kod- „dige situatie gelachen. „De piano-solo van mevrouw Russche op haar volle „waarde te schatten, konden alleen zij, die heel veel in „deze muziek hebben gestudeerd. Het was uitnemend! „De dames van 't gezelschap werd onder instemmend „applaus, een fraai bloemstuk aangeboden. Het is een „heel gezellige avond geweest. Eerst na middernacht was het programma afgewerkt." Met deze lezing kunnen we besluiten een woord van dank te brengen, ook namens de. artisten van „Apollo" aan de vrienden te Zierikzee, Directie Concertzaal, Hotelier en bedienend personeel. Wanneer we de 2de week in October terug komen, hopen we echter de zaal tjokvol te zien en met hetzelfde enthousiasme te mogen werken. Te Goes werd even geposeerd met de bloemen voor het Redactie-bureau der Goesche Courant. Na dit Zierikzeesch succes, werd alles in gereedheid gebracht, om ons gezelschap naar Goes te doen verhui zen. De Directie der Goesche Courant had voor hare abonné's en adverteerders den d.a.v. Vrijdag in „Schut tershof een keurige regeling getroffen en ook deze

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 2