Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' ONS ZEELAND Provinciale Staten van Zeeland. 3 avond was een groot suces, zoowel voor onzen troep, als voor de Directie der „Goesche Courant", wat wel bewijst, dat er zich na afloop der voorstelling een comité vormde, dat ons in October ook weer terug wilde hebben. On derhandelingen zijn nog in volle actie en zullen zeer zeker beslag krijgen. In ,,de Korenbeurs" directeur de heer Verwer, te Goes, kregen we alles eerste klasse en werd tot laat in den avond gezellig nagekeuveld over de ronde Zeeuwsche en gulle gastvrijheid, die naar waarde genoten en zeer hoog op prijs werd gesteld. Ook hier werden veel vrienden gemaakt Den volgenden dag werden eenige Goesche industrieën bezichtigd w. o. ook die van de wasscherij „de Zon". De Directeur, de heer Geijsen, leidde onzen troep door zijn bedrijf en werd niet moe ons te vertellen en aan te wijzen wat wel het meeste interesse had voor den buitenstaander. Zaterdags hadden we rust en werd de tocht voortgezet en de schoone Walchersche plekjes, waaronder Domburg, Veere en Zoutelande een bezoek per „Cadillac" gebracht Ja, onze bas, Daaf Ingen Soet, had niet te veel gezegd in zijn lied „Zeeland", „Zeeland U kennen: dat is U be minnen". Zoo brak dan de Zondag aan en werden we 's avonds door een niet talrijk maar fijn publiek opgewacht in de Groote zaal van Hotel „Britannia" te Vlissingen. De bescheidenheid nog steeds hulde doende, laten we de muziekverslaggever der „Vlissingsche Courant" aan het woord, waar hij het volgende o. i. juiste beeld voor dezen avond, weergeeft in het onderstaande relaas: Grand Hotel Britannia. „Wij hebben gisterenavond van het begin tot het einde „genoten van den schitterenden, artistieken en kundig „samengestelden en geleiden kunst- en cabaretavond, die „georganiseerd was door het weekblad „Ons Zeeland". „Een propaganda, die in overeenstemming is met het „smaakvol uitgevoerde orgaan. „De conferencier, Jac. Kolderie, die in het begin wat „in herhalingen verviel, waarschijnlijk eenigszin ontmoe- „digd door zijn verre van aangename taak prima kunste naars voor zulk een gering auditorium te moeten voe- „ren, raakte toch mede door het geweldige succes der „schitterende vertolkingen, telkens meer op dreef en be- reikte zijn hoogtepunt met zijn uitstekend weergegeven „liedjes „Voetbal-Jozefientje", „Twee Oogen" en vooral „De wijze Kater", het laatste een kostelijke satire op het „leugenspel van schijn in vele huwelijken in dezen mo- „derne dans-manie tijd. Behalve de voordracht verdient „ook zéker zijn mimiek vermelding. „Als bas heeft Ingen Soet den lof gezongen van Zee- „land. Al vonden wij de woorden „Land van de bloem- „kool, de bloeiende heide" nu niet precies gelukkig ge- kozen, de sonore stem beheerschte de zaal. Het publiek „voelde,, dat de avond qualitatief op zeer hoog peil zou „staan, welke indruk nog crescendo ging toen de bekoor lijke verschijning van mej. Willy Russche, lyrisch so- „praan, melodieus, vol gratie en heerlijke stembuiging „eenige nummers ten beste gaf, gevolgd door J. Steinmetz, „van de Nationale opera, wiens aria uit de „Tosca" een „openbaring was. „Tot een feest van stemmen werd de trio-finale uit de „opera „Faust", van Gounod, waarin in volle kracht en „glans, de kunstenaarstalenten van deze drie hoog be- „gaafde artisten hoogtij vierden. Dankbaar, zeer dank- „baar was het publiek, ook tegenover mevr. Jo Russche- Sajet, die met beheerschte techniek in volle harmonie de „zeer zware taak van het begeleiden vervulde, een heel „keurig uitgevoerde piano-solo gaf. „Met het meeste genoegen hebben wij allen de klucht „Walther wint de gunst van zijn schoonmoeder" gezien. „De klucht is een dol product van Gharivarus. Een aan beveling is dus overbodig. De vertooning kreeg een „vroolijk en geanimeerd karakter, waartoe vooral o.m. „Leonardus Walmuf, het zijne bijdroeg en hield het pu bliek uiterst aangenaam bezig. „In „Mimosa", een miniatuur-opera, waarin decor, maar „vooral de toiletten een lief moment in China verbeeldden „accentueerden mej. Russche, Steinmetz en Ingen Soet „opnieuw, welke eminente krachten, ook in acteeren, zij „zijn. De ontvangst door het publiek was dan ook geest- „driftig en vele malen moest gehaald worden. „Wij nemen aan, dat niet alleen in China tusschen man „en vrouw geleugend wordt. Als er telkens bij een leugen „wat viel, zou er heel wat gebroken huisraad zijn. Het „zou werkelijk een rommeltje worden, zeer zeker ook „in nette huishoudens. „Ten slotte zullen wij liever zwijgen over het laat „komen van sommige bezoekers, het hinderlijk bedienen „b.v, bij de aria, als het publiek in devote aandacht luis- „tert, welk een poover figuur het publiek slaat, dat een „dergelijken schitterenden avond van kunst in een weer- „galooze uitvoering niet weet te apprecieeren, maar liever „den kunstenaars toeroepen: De Vlissingers hebben niet „geweten, wat hun geboden zou worden. „Komt terug en vooral komt spoedig!" Ja, Zeeuwen, wij komen terug en spoedig! Dit laatste is zeer veel verzocht, maar nimmer zullen wij vergeten, deze heerlijke gulle dagen in uw midden doorgebracht. Gij hebt onze kunst gewaardeerd, gij hebt getoond goe de kunst op prijs te stellen. Als we in October U weer bezoeken, neemt dan allen mede, zeg hen, wat zij nu gemist hebben en laat alle Zeeuwsche schouwburgen, zoo wel te Zierikzee, Goes als Vlissingen of Middelburg te klein blijken, om uwe groote drommen te plaatsen. Dan zal het succes van dezen tour nog overschaduwd worden. Alleen een klacht moet ons dan nog van 't hart en wel deze: Wanneer we nogmaals in „Britannia" zouden komen, hopen we dat onze artisten, bij al hun zwaren arbeid, niet zelf het decor moeten veranderen, niet zelf het schakelbord behoeven te bedienen en niet behoeven te sjouwen en te werken als tooneelknechten, die toch aanwezig dienen te zijn, niet alleen ten gerieve van de artisten, maar in de eerste plaats ten gerieve van het bezoekende publiek, dat nu met bewonderenswaardige kalmte de langste pauzes weerstond. Dit in het belang van een vlotte voorstelling en de verhoogde gezelligheid in het „Grand Hotel Britannia". Waar het gezellig en vlot is, keert het publiek gaarne terug. Zooals het nu ging, kan niet in 't belang der exploitatie van „Britannia" zijn. Dit zijn goedgemeende raadgevingen, waar de directie haar voordeel mee kan doen. Tot weerziens dan! „LEONARDUS' MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco De redactie acht zich gelukkig, haar lezers hierbij een afbeelding naar photo te kunnen aanbieden van een zaal in de schoone Abdij onzer hoofdstad; van de vergaderzaal der Provinciale Staten n.L, zooals die er tijdens de zitting uitziet. Aan de rechterzijde is gezeten Zijne Excellentie de Commissaris der Konin gin in Zeeland, geflankeerd door den griffier (rechts

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3