ONS ZEELAND Toerisme. 4 van dezen) en den substituut-griffier (links). Tegen over dezen treft men aan de leden van Gedeputeerde Staten en rechts en links daarvan de overige leden der Staten. Ongetwijfeld zullen de lezers de hun bekende Sta tenleden herkennen. In dit milieu arbeiden dus de Zeeuwen aan de belangen van ons gewest en vallen de beslissingen over het wel en wee onzer provincie. Mogen zij immer zijn: vroom en vroed! Deze zaal, sober maar degelijk van meubilair, dien de tot voor 25 jaar als concertzaal en ontving sinds dien haar tegenwoordig strengschoon uiterlijk. Onder de opmerkenswaardige zaken verdienen de beide vergulde, gesmeedijzeren lichtkronen met hun vele gloeikaarsen, aparte vermelding. Maar verreweg het kostbaarst zijn de fraaie gobelins aan de rechterzijde der zaal. Ze stellen voor den slag bij Rammekens, een zeegevecht bij Lillo in 1574 en den slag bij Bergen op Zoom, onder Romero en Boisot eveneens in 1574. Deze producten van kunstnaaldwerk zijn tusschen de jaren 1591 en 1596 vervaardigd door Jan de Maegt, een Middelburger en F. Spiering uit Delft en hebben naast historische ook groote kunstwaarde. De gobelins op den achtergrond der zaal, van kleiner afmeting en minder waardij zijn hier niet voldoende zichtbaar, evenmin als een geschilderd portret van koning Wil lem I boven den ingang der zaal. Een bezoek aan deze zaal met keurig beschilderde zoldering loont immer de moeite en kan iedereen drin gend worden aangeraden. De Abdij, die vrijwel den geheelen dag tot 5 uur 's namiddags geopend is voor het publiek, bevat bovendien nog veel schoons op ander, op architectonisch gebied. Men voelt er het verleden en komt als vanzelf in een sfeer, die tot mijmeren stemt; en de phantasie bevolkt deze gangen en zalen met de gestalten der witte monniken, die er in vervlogen eeuwen hun leven van vrome bepeinzing en volhardend gebed hebben geleefd. Te Antwerpen vergaderde Vrijdagavond 9 Juli het Dag. Bestuur van de Vereeniging tot het bevorderen van het Vreemdelingenverkeer in Goes met het Be stuur van den Vlaamschen Toeristenbond. Op die vergadering werd besloten, dat eenerzijds het Bestuur van V.V.V. ,,Goes" voor de Belgen, die Zuid- en Noord-Beveland en verder Zeeland wenschen te bezoeken, diverse tochtjes in elkaar gezet zullen worden en voor de noodige leiding zal worden zorg gedragen en anderzijds het Bestuur van genoemden Bond alles zal doen om het bezoek aan Antwerpen en Omgeving door de Zeeuwen te vergemakkelijken en veraangenamen. Zoo liggen op 't oogenblik reeds in het Informatie bureau te Goes handige Gidsjes van Antwerpen en andere streken van België, die tegen luttelen prijs te verkrijgen zijn en onmisbaar voor ieder, die gedurende t verblijf in België ook iets wil zien. Talrijke plezier- reizigers toch loopen eigenlijk gezegd te dolen en te

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4