Jubileum. Zeeuwsch schoon Vertellingen uit Walcheren's schoone Landauwen ONS ZEELAND 5 dwalen, zijn ten laatste dood-op en hebben niets ge zien. De directie van den Vlaamschen Bond zorgt des gevraagd voor vertrouwde Gidsen, die voor alles zor gen: goedkoope gelegenheden om te eten, 't organi- seeren van auto-tochtjes door de stad van een paar uur, enz. 't Een en ander moet van te voren worden aange vraagd aan het Secretariaat te Antwerpen, Dambrugge- straat 116. Ook in het Informatiebureau van Vreemdelingen verkeer op de Groote Markt te Goes worden alle ge- wenschte inlichtingen gegeven. De heer P. C. van der Staal, zwemmeester aan de Middelburgsche Zwemschool. „Meester", hoe klinkt menig Middelburger deze naam als aangename herinnering in de ooren, en denkt hij of zij onwillekeurig terug naar den tijd dat hem on der de bekwame leiding van „meester" v. d. Staal aan den. „hengel" de zwemsport werd eigen gemaakt. En dat zijn er zeer velen; onzettend veel dames en heeren, zoowel ouderen als jongeren hebben een uit stekenden „s'ag" aan hem te danken. Vooral de schoolslag, want dat is toch je „slag" zegt meester, d. w. z. de mooie slag. Dertig jaar lang ieder seizoen maar weer hetzelfde n.l.: intrekken, uittrappen, sluiten. want dezen zo mer zal het 30 jaar geleden zijn dat v. d. Staal als zwemmeester aan de school is verbonden en de z.g. veteranen zullen zich nog wel den tijd herinneren, dat ook zij zich als ratten in het zilte nat voortbewogen! ,WA.VvVU Een kijkje in de Zwemschool. „Meester" kent „Zwemmers en Zwemsters", geen personen, allen zijn hem even na, en gebeurde er eens iets wat niet door den beugel kon (want er waren en er zijn nog bengels onder) dan was één woord vol doende om er voorgoed een eind aan te maken, en toch was niemand er boos over dat hij een „uitbran der" kreeg, want het was dan wel verdiend. Ook den ouderen, die met den „Bal" speelden, moest vaak duchtig de les worden gelezen en niet zonder reden! Behalve een uitstekend leermeester voor de zwem sport is „meester" ook een aangenaam prater, want in dagen van slecht weder, als slechts de echte lief hebbers naar de school komen, en het dus voor mees ter niet erg druk is, werden er vaak in de koffiekamer aangename kwartiertjes doorgebracht en kwam het goede humeur weer spoedig terug, want.... als het slecht weder was dan was „meester" niet best te spreken. Juist de amikale omgang met alle leden is de reden, dat wij allen met dit 30-jarig jubileum sympati- seeren. v. d. B. door A. G. DORHOUT, II. Als een koning op zijn heerlijk gebied van vrucht bare akkers, met aardappelen, tarwe, bieten of boonen bebouwd, troont er de boer te midden van zijn gezin in zijn typische kleedij, in den loop der jaren vrijwel gelijk gebleven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5