Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' Voor de Zeeuwsche Vereenigingen ONS ZEELAND 13 geheele portefeuille bedraagt, te berekenen naar de netto methode. Aan interest en huren werd ontvangen f 283.846.29. De winstrekening wijst een bedrag van f 302.956.65 als netto-winst aan. Na verhooging van de Reserve voor Waardeverminde ring met f 100.000.de extra reserve met f93.800.de reserve pensioenfonds met f 10.750.het vormen van een reserve voor gratis periodiek geneeskundig onderzoek van f 25.000.en na afschrijving van f 6406.65 op onroerende goederen blijft ter verdeeling over f 77.000. De extra reserves bedragen thans f 825.000.en de Pensioenreserve f 100.000. De algemeene vergadering van aandeelhouders heeft de Balans en Winstrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 16 pet. (v, j. 15 pet.). De heeren Jhr. Mr. F. G. W. J. Backer en D. Ris E.Hzn. werden als commissarissen herkozen. Aan dit uittreksel kan nog worden toegevoegd, dat het bijkantoor voor Zeeland is gevestigd te Goes, tijdelijk Wil- helminastraat, Directeur de heer W. L. B. J, Dekker, Oud- Hoofdambtenaar Raad van Arbeid. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco KRONIEK. BRESKENS. Ds. H, M. E. Bremer heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Buiksloot aangenomen. BURGH. De voortgezette bebossching der dominiale duinen onder Wester-Schouwen zal in de toekomst de aan trekkelijkheid zeer verhoogen. Het doel, het tegengaan der zandverstuivingen, heeft reeds een goede uitwerking tengevolge. Een bezichtiging van den proeftuin, waar tien duizenden jonge dennen worden gekweekt, is zeer de moeite waard. CLINGE. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der inwoners, is de nieuw benoemde burgemeester, de heer J. W. Vienings, ontvangen in de gemeente. In een speciaal belegde raadszitting werd Z. EdelAchtbare ge ïnstalleerd, na een toespraak van den oudsten wethouder en overhandiging van den ambtsketen. DOMBURG. De onderwijzersvereeniging „Walcheren" heeft den 10e dezer haar zomervergadering alhier gehou den; behandeld werd de vraag, al of niet opheffing der Vereeniging wegens de vele veranderingen op onderwijs gebied. Besloten is niet tot ontbinding over te gaan. Ds. Id. J. Hak zal 12 September afscheid nemen van de Ned. Herv. Gemeente alhier en op 19 September zijn intrede doen te Alkmaar. GOES. De restauratie der raadszaal, welke zal ge schieden op advies van Dr. J, Kalff, voorzitter der com missie voor rijksmonumentenzorg, in overleg met den deskundige, den heer Jacob Por, belooft een ingrijpende verandering te worden. Het bekleedsel der wanden van de zaal, welke is aangebracht in 't jaar 1880, zal worden verwijderd, waardoor de eikenhouten paneelen weer zicht baar worden. Het plafond wordt hersteld en een parket vloer aangebracht. Het geheel zal een groote verbetering zijn en de raadszaal, die reeds dagteekend van 't jaar 1770, zal dan weer in overeenstemming zijn met den aard van zijne bestemming, De heer A. M. Simons, nieuw raadslid in de plaats van den heer J. W. Vienings, heeft zijne benoeming aangenomen. Voor het economisch doctoraal examen indologie, slaagde aan de Universiteit te Leiden, de heer D. M. Hollestelle. S-GRAVENPOLDER. De aanbesteding van den bouw gemeentehuis, heeft 22 dezer plaats gevonden, architect is de heer S. de Koning. HEINKENSZAND. Door een eerewacht van ruiters te paard, fietsers en corporatiën is aan de grens der ge meente op 15 Juli feestelijk ingehaald, de nieuw benoem de burgemeester, de heer Mr. A. J. J. M. Mes. Na de installatie begaf men zich onder de feestvierders. Het dorp was in feestdos, eerepoorten en wapperende vlaggen, concerten, ringrijderij, stoeltjerijden, spel en dans, elkeen vermaakte zich tot laat in den avond. KRABBENDIJKE. Ds. M. Hoffman, alhier, is beroe pen bij de Geref. Gemeente te Sliedrecht. KRUININGEN. Tot leeraar in Aardrijkskunde aan het Lyceum in den Haag, is benoemd de heer A. A. A. Ver- braek, vroeger alhier. MIDDELBURG. In de zaal „Zelandia Illustrata" van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, is een tentoonstelling geopend van „Verdwenen Kasteelen" uit den topografischen atlas. Op 7 Augustus worden in het gebouw „Mercurius" verpacht verschillende percee- len: n.l. de Iersche bank, in de Ooster-Schelde; de Greve- hngen en in de Hammen. In de buitengewone vergade ring van den polder „Walcheren" is uit 44 sollicitanten benoemd tot griffier, met ingang van 1 October, Mr. Dr. R. W. Graaf van Lijnden, thans secretaris van de Prov. Eelctr. bedr. in N, Holland. Graaf van Lijnden werd toe gestaan buiten Middelburg te wonen, op het Slot „Ter Hooge" gemeente Koudekerke. Als gevolg der onder handelingen met Ged. Staten, is in vergadering besloten, dat de Oude Havenpolder zal behooren tot den polder Walcheren. Deze bestaat thans uit de voormalige polders: Walcheren, Beekshoek, Geeste, Vrouwe, Noorder- en Nieuwland, Goede, Borne, Oranjebosch, Molen, Katte, Welzinge- en Oude Haven, benevens het afgesneden deel van de Oude Middelburgsche haven. De polder Walche ren is thans verdeeld in Noord- Oost- Zuid- en West watering. De vergadering en het congres der Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten heeft 13 en 14 Juli plaats gevonden. Aan den vooravond had ten stadhuize de officieele ontvangst plaats, waar de loco-burgemeester, de heer Mr. A. A. de Veer, de gasten verwelkomde. De voorzitter der Vereeniging, de heer Dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht, beantwoordde de welkomstrede. Na den afloop der vergadering op den eersten dag, waar Dr. W. S. Unger, gemeente-archivaris, eene inleiding heeft gehouden over „de plaats van Mid delburg in de geschiedenis van Ons Vaderland", bood het Gemeentebestuur de leden der Vereeniging een autotocht door Walcheren aan. In Domburg werd in hei badhotel de lunch gebruikt, eveneens aangeboden door de gemeen te Middelburg. Na voortzetting van den autotocht ging

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13