r J t ONS ZEELAND Installatie van den nieuwen Burgemeester te Heinkenszand. IMÊ 3 dat er kome een electriciteitsraad en dat de minister reeds direct een commissie van advies inzake electri- ficatie-aangelegenheden instelle. Met woorden van dank aan de prae-adviseurs en de debaters voor de wijze waarop zij deze zaak naar voren hebben gebracht en aan de genoodigden en do leden voor hunne aanwezigheid, sloot de voorzitter het congres. De aankomst van den hoogsten magistraat in eene gemeente is immer en overal een feit, dat in hooge mate de belangstelling der gemeentenaren gaande maakt. Heinkenszand, dat 15 Juli j.l. in den persoon van Mr. A. J. J. M. Mes zijn burgervader mocht inhalen, heeft dat gedaan op waardige wijze en met feestelijk vertoon, getuige de photo's welke wij hierbij den lezers aanbieden. Aankomst van den Burgemeester. Aan de grens der gemeente werd hij opgewacht door het dagelijksch bestuur der gemeente, door raadsleden, pastoor, predikanten, den oud-burge meester, feestcommissie, muziekgezelschap Euterpe, een eerewacht, een vijftigtal ruiters, gecostumeerde ruiters en hellebaardiers te voet, de handboogschut terij, de burgerwacht, de zangvereeniging en honder den burgers. Namens de feestcommissie werd de bur gemeester toegesproken door den heer Duijvestein, vice-voorzitter van 't comité, waarna de stoet in op tocht het dorp introk. Na een rondgang door de gemeente had ten raad- huize de installatie plaats. De loco-burgemeester, wethouder Van Iwaarden, opende de vergadering en las de benoeming tot burge meester van den heer A. J. J. M. Mes als burgemees ter voor, dien hij geluk wenschte. Hij wees er op, dat H. M. de Koningin mr. Mes reeds op zeer jeugdigen leeftijd een zeer verantwoordelijke betrekking toever- De Eerewacht. trouwt. Hij hoopte dat door mr. Mes rijpelijk is over wogen wat hij op zich nam toen hij naar het burge meestersambt solliciteerde, en hangt hem thans den keten om. Vervolgens schetste hij in korte trekken de midde len van bestaan, den aard der burgerij en den finan- cieelen toestand der gemeente en eindigde met de overtuiging uit te spreken, dat een goede verstandhou ding de gemeente ten zegen zal zijn. Mr. Mes dankte wethouder van Iwaarden voor zijn gelukwensch, doch in de eerste plaats bracht hij dank aan H. M. de Koningin, den Minister en den Commis saris der Koningin in Zeeland voor zijn benoeming, De burgerij dankt hij voor de grootsche ontvangst die zij hem bereid heeft. Hij hoopt burgemeester te zijn zonder aanzien des persoons, en onpartijdig, met be houd van recht op eigen inzicht, de belangen zijner burgers te behartigen. Daarbij vertrouwt hij op de medewerking van allen, in welke positie ook geplaatst, te mogen rekenen, in 't bijzonder op die van de heeren Wethouders, den secretaris en de leden van den raad. De nieuwe Burgemeester tusschen de Wethouders en Gemeenteraadsleden. Nadat de vergadering door den nieuwen burgemees-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3