Electro-Technisch Handelsbureau A. J. W. SCHIEFELBUSCH ONS ZEELAND 13 jaarlijksch groot nationaal zwemfeest van de zwemver eniging „Luctor et Emergo" is gehouden in het kanaal (van Walcheren); het terrein was feestelijk versierd en het padvindersstrijkje maakte muziek; de prijsuitreiking had' 's avonds plaats in de bovenzalen van de „Eendracht" op de Markt, waar tevens de huldiging plaats vond van den zwemmeester P. C. v. d. Staal, wegens zijn 30-jarig jubileum, als zoodanig, De stadsklokkenist, de heer A, van Os, zal op 21 Juli, 18 en 25 Augustus, 's avonds van 910 uur, beiaard-concerten geven, en op de Donder dagmiddagen dier maanden Juli en Augustus carillonbe spelingen houden,waarvoor een programma is samenge steld van 72 muzieknummers. De heer Bonet te Wijhe, is benoemd tot hoofd der School met den Bijbel aan het Molenwater, die deze benoeming heeft aangenomen. De jaarlijksehe algemeene vergadering van aandeelhouders der Zuid^Preanger Rubbermaatschappij, alhier gevestigd, is dezer dagen gehouden. Dividend is bepaald op 4 pCt.; opbrengst rubberoogst in 1925 was 510.480 halve K.G.; medegedeeld werd den aankoop van geplaatste aandeelen der landbouw- en cultuurmaatschappij „Goenoeng Sin- doer te Batavia, waardoor een waardevol en rendabel actief verkregen is. De Provinciaale bibliotheek is gesloten van 1 tot 15 Augustus. Bij de arbeidsbeurs waren ingeschreven 287 personen (vorige week 275), B. en W. bieden den Raad ter goedkeuring aan; be grooting armenraad over 1927; verhooging crediet voor steun aan de werkloozen (thans reeds f 15.000) bebouwing van gemeentegrond bij de molen op het Vlissingsc-he Bol werk; verhuring gemeentegrond hoek Oud Arnemuidsche voetpad en de Dwarsstraat; verhuring van: de woning Mo lenwater M 253 en woning Poelendale Singel aan P. de Pagter; crediet voor herstel van de woning aan den Poe lendale Singel verhuurd aan J. Malgo en leggen over 't rapport over den toestand op de Markt van de Koop lieden en van den Commissaris van Politie. In de „Steenrotse wordt vanaf 17 Juli tot 15 Augustus een ex positie gehouden van schilderijen en teekeningen van Mej. S. van Heukelom te Amersfoort, Van het Abdij concert, op Zondagmorgen gehouden, werd door zeer velen genoten. De arbeiders muziekvereeniging „Ex celsior", directeur de heer J. van Soelen, gaf op 25 Juli een concert in den tuin van het Schuttershof. De openbare les der Volkszang en schoolafdeeling van „Uit het volk, voor het volk is goed geslaagd, in dje pauze had, de huldiging plaats van den oud-directeur, den heer W. K. Kuiler. NIEUWVLIET. De Vrije Evangelische Gemeente, alhier, is opgenomen in den Bond van Vrije Evang. Ge meenten in Nederland. OOSTBURG. De Zeeuwsche polder- en waterschaps- bond heeft 24 Juli zijn algemeene vergadering alhier ge houden. Dr. A. A. Beekman uit den Haag gaf een voor dracht over de geschiedenis der Honte- en aangrenzende wateren. Na het gemeenschappelijk maal werd (per auto's) een bezoek gebracht aan het Stoomgemaal van het Wat terschap Biervliet. OOST- EN WEST-SOUBURG. De kinderen der O. L. School, hoofd de heer J. de Bruyn, maakten een uit stapje naar Breda. OUD VOSSEMEER. Mej. A. Stormezand-van Houdt, is Zaterdag 17 dezer overleden. De overledene was in Februari 100 jaar geworden. De heer J. D. Quist, bijna 40 jaar pachter van het overzetveer van Oud- op Nieuw Vossemeer, zal door een ander vervangen worden. OVEZANDE. In de Raadszitting, 16 dezer gehouden, is het nieuwe raadslid, de heer F, J, Schuerman, toegelaten; BREDA, VLISSINGEN, v. Coothplein 35a, Nieuwstraat 29. Tel. No. 477. Tel. No. 388. Levert uit voorraad, tegen labrieksprijzen en condities E. M. F. draaistroommotoren. Adra smidsventila toren Kerkorgelventilatoren. Vesta verwarmings apparaten, Premier Premier Duplex stofzuigers. B. A. G, Luxe Half Watt Armaturen. Philips Gloeilampen. Philips Radio- gelijkrichters Plaatsspanningsapparaten Philips Radiolampen. Alle electro technische mate- rialen voor sterkstroom zwakstroom. ingetrokken werd het raadsbesluit inzake de vaststelling bepalingen rijden met autobussen; gewijzigd de begrooting over 1926; vaststelling der rekening over 1925 in ontvang op f 26.293.87 in uitgaaf f 23.3 1 9.735; aangenomen is ver breeding der Dorpstraat en plaatsing van wegwijzer. Tot onderwijzeres aan de R. K. School is benoemd mej. N. Guinee te Vlissingen. RILLAND-BATH. De kinderen der Chr. School te Rilland maakten een reisje naar Antwerpen, en die van Bath naar Vlissingen. SEROOSKERKE. In de gehouden zitting van den ge meenteraad zijn behandeld: een schrijven over de vleesch- keuringsdienst; restitutie vergunningsrecht voor G. F. v. Laar; verslag rekening gezondheids-commissie bespre king over de verharding van de Hondegems weg en ge deelte Lepelstraat; subsidie verleening aan de geitenfok- vereeniging en de schietvereeniging; vaststelling: pensioens grondslag gemeente-ontvanger; de rekening over 1925 in ontvang f33041.84"', in uitgaaf op f 27040.625, over de kapitaalsdienst f 59.70; medewerking verleend voorschot- aanvrage van de vereeniging „Wederzijdsch belang" en bespreking gehouden over een nieuw begrafenistoestel. Ds. P. van Dijk van Zaamslag, heeft 18 Juli, 's middags, zijn intree-predikatie gehouden, na des morgens beves tigd te zijn door Ds. Wessels. I HOLEN. De Raad der gemeente benoemde in zijne zitting dezer dagen gehouden, tot hoofd der U. L. School den heer S. van der Velde, thans onderwijzer te Zierik- zee; bespreking ever verleende toestemming tot het hou den van den turnwedstrijd op hemelvaartsdag en over het heffen van havengeld, VLISSINGEN. Het „Vlissing's Mannenkoor" gaf dezer dagen een gewaardeerde uitvoering op het plein Willem III en de Harmonie „Ons Genoegen" een strand-concert op den Boulevard. In de week van 10 tot 16 Juli zijn 3728 zeebaden (waarvan 1675 dames en 2053 heeren) en 1550 volksbaden gebruikt (749 dames en 801 heeren). VROUWEPOLDER. In den Raad is de aangeboden ge meenterekening over 1925 vastgesteld voor de gewone dienst in ontvang op f 30.184.74 in uitgaaf f29.141,595, de kapitaalsdienst in ontvang en uitgaaf op f 1627.— De begrooting over 1927 bepaald in ontvang en uitgaaf op f28.345.47; besloten is tot uitbreiding der straatver lichting. WAARDE. Aan den Raad is ter vaststelling aange boden de rekening over 1925, gewone dienst in ontvang

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13