Melk, al of niet gepasteuriseerd ONS ZEELAND Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGENAagje Dekenstraat, Tel. 66 ROOMBOTER WfHiW Grootste en meest moderne inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 14 voorzien van het Rijkscontrêlemerk wordt ook per postpakket verzonden Gedeponeerd Fabrieksmerk f 37.417.125, in uitgaaf f 30.258.615 en de kapitaalsdienst op ontvang f 1815.63, uitgaaf f 1699.81. WISSEKERKE. Mejuffrouw A. B. Fret, geboren alhier, slaagde te Utrecht voor het 2e gedeelte, klinische richting. YERSEKE. Ds. Kieviet te Veenendaal is alhier be roepen bij de Gerei. Gemeente. De buitengewone prijsstijging van oesterschelpen, is blijkbaar een gevolg van de groote vraag naar schelpen door de hoenderpark houders. PROVINCIE. In de vergadering van Provinciale Staten gehouden op 20 Juli, is besproken de drinkwatervoor ziening in Zeeuwsoh Vlaanderen. De Staten ontvingen mededeeling van spoedige oprichting dier Maatschappij van de Zeeuwsch Vlaamsche waterleiding, waarbij zijn toegetreden 20 gemeenten, uitmakende 70 pCt. der be volking van Z. Vlaanderen. Deze gemeenten zijn: Axel, Biervliet, Boschkapelle, Breskens, Clinge, Graauw en Lan- gendam, Hengstdijk, Hontenisse, Hulst, Koewacht, Neu zen, Oostburg, Ossenisse, Overslag, Sas van Gent, St. Jansteen, Sluis, Waterlandkerkje, IJzendijke en Zuid- zande. De oprichtersvergadering wordt binnenkort gehou den. Besprekingen hadden plaats en mededeelingen wer den verstrekt over toepassing der landarbeiderswet op Schouwen; over de electrisohe voorziening in de provin cie, de bijzonderheden over d'e onderhandelingen met Mid delburg, Zierikzee, de Bevelanden, de Mabeg, en met de Zuidgroep. Aangenomen is het voorstel: „verbod om in een rij- of voertuig te verblijven, dat zich op een steiger bevindt"; wijziging van het besluit pensioens-aanspraken; aangenomen subsidie-verleening aan de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij, voor stoombootdienst tusschen Zijpe en Anna Jacobapolder; bespreking subsidie herstel raadhuis Veere; goedgekeurd samenvoeging van gronden in den polder „Dijkwater" met Waterschap „Schouwen"; voorstel nieuwe weg Station GoesKatscheveer terugge nomen door Ged. Staten. Bespreking wegverbetering MiddelburgVlissingen; aangenomen 't voorstel, renteloos voorschot te verleenen aan de Zeeuwsch Vlaamsche Tram wegmaatschappij voor den aanleg tramlijn Hoofdplaat Breskens; verschillende vragen werden gesteld over: adres volksonderwijs inzake schoolartsen; promenade-dek op de booten voor de 2e klas passagiers; lokaal voor landbouwcursus; zorg van de nieuwe haven in Zierikzee; nieuwe boot van Veere naar Kamperland; wijziging in de toekenning subsidie kinderkolonies; verhooging post her stel voor oude gebouwen; vaststelling begrooting. De Minister van Waterstaat bezocht op een inspectiereis door Zeeland, vergezeld van den Commissaris der Konin gin, den hoofd Ingenieur van den Rijks Waterstaat en eenige leden van Ged. Staten, de haven- en waterstaats werken van Ter Neuzen, Vlissingen, Breskens, Philippine, Sas van Gent, de Centrale der P. E. M. te Westdorpe en bracht ook een bezoek aan Schouwen en Duiveland. Uit het verslag over 1925 van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen blijkt, dat de algemeene toe stand van handel en industrie, in vergelijking van 1924, geen bijzondere opmerkingen behoeft; de bouwvakken zijn blijkbaar tot normale verhoudingen teruggekeerd, in de algemeene toestand der Zeevaart te Terneuzen kwam geen verandering, een en ander in verband met de tarie ven questie, de aanvoer van wijn- en papierhout was zeer groot, meststoffen zijn in groote hoeveelheden ver scheept, de stichting van een opslagplaats voor kalizout is niet uitgevoerd; de fabricage van biscuit en drops was zeer bevredigend, de toestand in het bankwezen gezond, veel uitvoer van aardappelen naar België; terwijl de cam pagne voor de beetwortelsuiker-industrie ongunstig was. De Rijkscommissie voor werkverruiming heeft beslo ten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van werkbevordering in Zeeuwsch Vlaanderen. BURGERLIJKE STAND. GOES. Geboren: Emilius Simons; Jacob Holle- stelle. Ondertrouwd: Abraham Kosten en Tannetje Verboom; Philip Hugenholtz en Geertruida Mange; Pie- ter Janssens en Maria Borgs. Gehuwd Albertus Duu- ning en Adriana Smallegange; Ludovicus de Coninck en Maatje Polderman. KOUDEKERKE. Geboren dochter van C. J. Minderhoud-Dekker; zoon van M. Brasser-Corbijn; zoon van P. v. d. Heyden-Luteyn; dochter van E. Bliek-Ale- wijnse; zcon van J. Tazelaar-Sturm. Overleden: J. Vos, 63 jaar,weduwe van P. de Witte; W. A. Adïriaansen, 11 maanden. MIDDELBURG. Geboren: dochter van A. A. de Lange-Bos. Ondertrouwd: H. de Nooyer en K. M. Wanderer; W. B. Kroeze en T. Schreuder; H. J. Sloot- mans en C. van Wezel. Gehuwd: L. L. Vermoere en A. A. Ludikhuize. RILLAND BATH. Geboren: Marina Lambregtse; Catharina Lobbezoo; Anna Minnaard; Hendrik Dronkers; Jan de Nooyer; Jan Prevo; Gerrit Prevo; Laurentius Raaymakers; Jan Dieleman. Gehuwd: Cornelis Dogge en Maria Bonte; Jannis Tieleman en Anthonia van Baaien. Overleden: Cornelis Prevost, 75 jaar, geh. met Kor- nelia Wisse; Anthonie Augusteijn, 77 jaar, wedr. van Maria Ensmenger.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14