i ONS ZEELAND il Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Belangen Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Eigen meening Reclame. EERSTE JAARGANG No. 27 31 JULI 1926 TTTT /T Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pie- terstr. F 33, Middelburg. Telef. 150. Postrek. 74988. Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever te Middelburg, of tot den Heer G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem. Stukken, bestemd voor Redactie, te zenden aan den Uitgever, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Colter- mansstr. 14 rood, Haarlem. - Losse nummers a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 p. regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Dank zij de onvermoeide werkzaamheid van de Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer en van de Stoomvaart-Maatschappij Zeeland, begint ons gewest meer en meer de belangstelling te wekken van land genoot en vreemdeling, van den laatsten vooral. De omstandigheden daarvoor zijn in meer dan één opzicht gunstig. Ten eerste liggen de Belgische bad plaatsen met hun internationaal bezoek dicht bij de grens en is een uitstapje vandaar uit naar onze pro vincie in geen enkel opzicht vermoeiend. Ten tweede is dat bezoek aan de Belgische badplaatsen grooten- deels van Angel-Saksischen bloede, voor 't welk de stand van den Nederlandschen gulden geen bezwaar is. Ten derde hebben de belanghebbende trammaat schappijen door een matig tarief en doorgaande rijtui gen de menschen ginds sterk in de verleiding gebracht. Ten slotte oefent de wetenschap, dat daar in „Hol land" een eigene cultuur bestaat, welke zich in bouw trant en kleedij der bewoners manifesteert, een mach tige aantrekking uit op hen, die hun leven gewoon zijn door te brengen in steden, waar de bouworde der hui zen modern is en niet zelden meer imponeerend door grootte dan door grootschheid; in centra van bescha ving waar de kleedij conventioneel is en zonder eigen karakter. Die meerdere belangstelling uit zich in een allengs drukker wordend vreemdelingenbezoek op den Mid- delburgschen Marktdag en hopelijk (dit jaar werkt het weêr geweldig tegen) een stijgend aantal gasten in de hotels. Wij zijn niet in staat om uit te maken, of de vreemde bezoekers niet eenigermate teleurgesteld van hun uit stapje terugkeeren. Maar het kan moeilijk anders zijn. Want Zeeland is bezig zich op t stuk van kleeding te moderniseeren en wie op het platteland in dezen tegenwoordigen tijd laten bouwen, verwijderen zich in den regel van den voorvaderlijken trant om te stranden in den gebroken- kap-stijl. Het typische gelint past daar natuurlijk niet meer bij en de vriendelijke beplanting langs den muur verdwijnt. Aldus gaat veel schoons te loor. Eenige jaren vóór den oorlog hadden wij het genoe gen aan de ontbijttafel te zitten met een spraakzamen Duitsch-Amerikaan uit Boston, die, sprekende over de Nederlandsche boerenhuizen, op grond van de geriefe-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1