Zwemwedstrijden „Luctor et Emergo", Middelburg. ONS ZEELAND 3 Het jaarlijks terugkeerend zwemfeest had 17 Juli j.l. in 't Kanaal bij de Zwemschool onder groote belangstelling plaats. Geen wonder, daar deze tak van sport in den laatsten tijd meer en meer be oefenaars, zoowel onder da mes als heeren, mag tellen. De vroolijke pavoiseering van het wedstrijdterrein, zoo wel als de pittige muziek van het padvinders-strijkje, droe gen er veel toe bij, om de ge zelligheid te verhoogen. De deelname was wederom niet gering en de stemming die onder de deelneemsters iflÜW en deelnemers heerschte, ver toonde reeds een ernstig wil len, elkaar de prijzen te be kampen. De prestaties waarvan wij getuige zijn geweest, waren boven onze verwachting en vooral bij de jeugdige deel nemers en deelneemsters wek ten zij onze bewondering. Hier kan dan gerust worden gezegd, dat ook in Zeeland „waterratten" en „waterrat ten" in grooten getale voor komen. Boven: Eén der mooie sprongen bij het Schoonspringen voor Dames. Links: Bij het tobbetje varen was de jeugd in volle actie. Rechts: Prijswinster bij het tobbetje varen. De jongste deelneemster. Onder: Wedstrijd in het tobbetje varen. Gereed voor 't vertrek. Foto's But. Het programma, waarop als altijd de nummers schoon springen, popduiken en tobbe tje varen niet ontbraken, werd regelmatig en vlug afgewerkt. Wat het nummer schoon springen betreft, zagen wij mooie sprongen, waarbij toch steeds blijkt de houding van hen, welke ook andere takken van sport beoefenen. Popdui ken is altijd een nummer, dat met spanning wordt gevolgd, terwijl 't tobbetje varen meer van den vroolijken kant moet worden bekeken, hetgeen dan ook menige lachspier in be- weging bracht. -5» De regeling van dezen wed strijd bleek wederom in goede handen en mag het Bestuur met volle tevredenheid op dezen wedstrijd terugzien en zal het hun voldoening zijn, dat de zwemsport steeds meer beoefenaars krijgt, waardoor zij aangemoedigd worden tel ken jare met een dergelijken wedstrijd terug te zullen ko men. Een ieder zwemster en zwemmer zij dan ook geraden zich goed te trainen voor den volgenden wedstrijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3