Een nieuw Gezelschapsspel in Zeeland. Grand Hotel Verseput te Middelburg. Zeeuwsch schoon Daar waar geen sensatie is. ONS ZEELAND 5 en koningin tijdens den feestrit, is één van de vele merkwaardige gebruiken met folkloristische betee- kenis. Groep deelnemers Ringrijderij Hoedekenskerke. In het 19e Boek van Malory's: ,,Le Morthe Darthur" lezen we reeds hoe Koningin Guenever met tien ridders van de Tafelronde ,,clad all in green" in Meimaand, vroeg in den ochtend, „would ride on maying into woods and fields beside Westminster". Zij gebiedt dat allen moeten verschijnen op krachtig getuigde paarden en gekleed moeten zijn in groene zijde, terwijl zij dan verder zegt: „and I shall bring with me ten ladies and every knicht shall have a lady behind him". Is het aardige boerinnetje van Hoedekenskerke een der latere zusters van genoemde ladies? „Puf Billard" spel. Hierbij geven we een foto van een voor Zeeland nieuw in den handel gebracht spel, namelijk het „Puf- Billard". Dit spel kan door vier personen gespeeld worden, zooals uit onze foto blijkt. De heer P. D. Verstrate te Zierikzee heeft voor Schouwen-Duiveland dit vermakelijke gezelschaps spel ingevoerd. De heer Verstrate is eigenaar van het door burger-publiek bezochte café, dat reeds 40 jaren 'n gunstige renommé bij de Schouwenaars heeft. In finesses treden kunnen we, wegens plaatsruimte niet, maar geïnteresseerden, die gaarne meer over dit nieuw ter markt gevoerde gezelschapsspel willen weten, vervoegen zich uitsluitend bij den heer P. D Verstrate te Zierikzee. Voor het overige verwijzen we naar de annonce, voorkomende in dit nummer. We vernemen, dat dezer dagen reeds zal begonnen worden met den opbouw. Intusschen gaat het bedrijf zijn gewonen gang en 't moet gezegd, de energie van den directeur heeft in korten tijd over talrijke moei lijkheden gezegevierd. Wie het hotel binnentreedt, vraagt vol verwondering: „Is het nu waar of niet?" En inderdaad, 't is zoo handig gecamoufleerd, dat men niets bemerkt van de achteruit liggende ruïne. En de gasten voelen er zich weer thuis als weleer. Ja, waar is dat op 't oogenblik? Nergens, of er is sensatie, drukte, bedrijvigheid tot nerveus wordens toe, nietwaar? We jagen en zoeken zelf naar sensatie, emotie, nieuwigheden, telkens weer opnieuw. We jagen en zoeker, ook zelfs in onze va- cantie-dagen, terwijl het dan toch niet noodig is te jagen en te zoeken. En dan, als we eenmaal vacantie hebben en eens werkelijk niet behoeven te zoeken, doen we het uit gewoonte nog en. zijn er mee tevreden. Alles staat klaar voor de jacht: Lindeman en Cook en Lissone; auto en express, motoren voor water en lucht. Scheveningen, Ostende, Valkenburg, Brussel en Spa of Interlaken, zij roepen, schreeuwen of bazuinen hun wonderen uit, gelijk op de kermis de concurree- rende tenten van wonderdieren en menschen. We zoeken, afgaande op het luide gerucht, de gan- sche vacantie door, soms de halve wereld over. Geluk kig zijn de zoekers die slechts vinden de oneindigheid der zee, of de majesteit der bergen, of de liefelijkheid der stille wegen, die de ware schoonheid ontdekken buiten alle gerucht, in de stilte. Want wij zijn die gelukkigen, die op de Provinciale Stoombooten de stilte tegemoet gaan, den kant uit van Schouwen-Duiveland. Wij eten uit onze knapzakken ons brood en deelen daarvan aan de scheerende meeu wen de resten. Wij zijn het die belanden op de uiterste grens van Schouwen, om daar water te scheppen uit het regen putje, en ons eten te warmen op een petroleumvlam- metje. Wij zijn het die in ons primitieve huisje te Westen- schouwen, in de verlatenheid zonder sensatie des daags

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5