Melk, al of niet gepasteuriseerd ^cheS Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGENAagje Dekenstraat, Tel. 66 ROOMBOTER Grootste en meest moderne inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 Gedachten van anderen Van Zeeuwschen bodem ONS ZEELAND 5 voorzien van het Rijkscontrölemerk wordt ook per postpakket verzonden Gedeponeerd Fabrieksmerk Zooals men ziet kan men de vacantie voor diverse doeleinden bestemmen. De volwassen kinderen van Heer Hendrik houden er een eigen methode van „vacantie-vieren" op na. Zij lijkt mij niet aanbevelens waardig. Ik maak me sterk, dat de kinderen van de kinderen van Heer Hendrik er meer slag van hebben dan hun kibbelende papa's en mama's. A. M. D. De rijke kan gemakkelijker goed doen, dan de arme het kwaad kan laten. Wij gevoelen ons door de achting van de groo- ten vereerd, het is de achting van de eenvoudigen, die ons eert. „Armoede is geen schande" is het spreekwoord, dat iedereen op de tong draagt, niemand echter in het hart. Wat men niet begrijpt, vindt men meestal dwaas. Dankbare menschen zijn als een vruchtbaar land, zij geven het, zij ontvingen tienvoudig terug. Men weet meestal niet, dat menige ontbering vreugde inhoudt. Onder een blad bloeit soms de mooiste bloem, ook schaduw beschermt. VERTELLINGEN UIT WALCHEREN'S SCHOONE LANDOUWEN door A. G. DORHOUT. IV. Moegebabbeld bij de praatgrage kasteleins-familie in Westkapelle, gaan we toch even terug naar den ge weldigen vuurtoren, die daar verweerd en vergrijsd zoo massaal oprijst boven het dijkwerkersdorp. Terzij van het machtige bouwwerk staan de gebou wen met dynamo's voor opwekking van het electrisch licht, daar hoog boven in die glazen bolvormige over kapping. Langzamerhand, vooral tengevolge van de steeds verder zoekende wetenschap en de krachtige ontwik keling der moderne techniek, heeft men de thans be roemde electrische slaglichten ontworpen. Oorspron kelijk brandden er groote petroleumlampen op het platvorm van den reus, tot daar het electrisch licht zijn wonderen kwam verrichtenen nu drie jaar gele den het koolspitsenlicht werd ontstoken. Voorheen werd er héél den nacht bij het licht ge waakt en waren drie wachters in dienst om beurte lings te slapen en te waken, want iedere vijf uur moest er weer een nieuwe lamp worden ingezet. Zware diensten voor die eenvoudige mannen vol plichtsbesef, die maar weinig rust kregen. Tot nu drie jaar geleden de nieuwste vinding in dienst werd gesteld: de moderne Philips gloeilampen van enorme sterkte. Wat al een drama's zullen daar in vroegere tijden op die Zeeuwsche kust zijn afgespeeld, toen de waar schuwingsdiensten uit den aard der zaak nog zoo sober verzorgd waren. Want voor de monden der druk be varen Schelde en de Walchersche kust, liggen de zoo

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5