„De Trocadero" De Week op Walcheren ONS ZEELAND 3 Aan dien dam ligt zoo rustig en vreedzaam het dorp St. Philipsland met zijn nijvere bevolking, welke grootendeels een bestaan vindt in hetgeen de vette zeeklei aan vruchten oplevert. Waar vroeger de vloed de schorren overdekte, gaat thans de ploeg van den landman. In de laatste dagen gaat het er nu niet zoo vreed zaam toe in het anders zoo rustige dorp. What is the matter? De dagbladen hebben er reeds melding van gemaakt, en hij, die het haarfijn wil lezen, sla de krant open, die op Flupland het allermeest gelezen wordt. Men heeft n.l. in de notulen van B. en W. een ver- valsching geconstateerd. Notulen kunnen onbelangrijk, maar ook belangrijk zijn. Wie luistert er eerlijk gesproken op een vergadering naar de notulen, al dan niet met zorg door den secretaris opgesteld? Immers bijna niemand! Of het moest een geboren muggezifter zijn of iemand die graag in het bestuur zit. Maar raadsnotulen zijn teerder dingen, vooral ook die van B. en W. Daar moet men niet in ver anderen. Vooral niet met anderen inkt, dan die welke oorspronkelijk gebruikt was. Dat is al heel gevaarlijk, want dan komt het uit dat er „something cotten" is. De commissie tot nazien der rekening, weigerde goed keuring en bracht de zaak voor het Prov. Bestuur, dat, naar medegedeeld is, een grondig onderzoek naar Flup- lands gemeentefinanciën zal komen instellen, en wel licht anderen gelegenheid geven op „een nader te be palen dag" hun hart eens te luchten over hetgeen met deze gerustmakende zaak in verband staat. Het muisje krijgt een leelijk staartje. De dorpspolitiek krijgt door deze zaak een onuit- puttelijken voedingsbodem, want de kwestie wordt door de Fluplanders zelf natuurlijk het allermeest be sproken. M. d. P. ZCCUWCVI Bezoekt Café Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert Examen; zeeslang; toezicht op auto's. Evenals de gedachte aan laat ons zeggen: warme punch ons de voorstelling te binnen brengt van midwinterkoude en gezellig samenzijn rondom een snorrende kachel, zoo kan het simpele woord examen bij hen, die er zich eens aan onderwierpen, de her innering wakker roepen van angsthuivering en onge wone afscheiding van zweet. Dit verschijnsel, door de geleerden aangeduid als associatie van denkbeelden, komt herhaaldelijk voor. Men denke b.v, November en lillend varkensvleesch, zomervacantie en komkom mers, Augustus en zeeslang. Wat dezen laatsten betreft, de zeeslang n.l., daar schijnt het dit jaar niet mee in orde te wezen. We lezen deze maand tenminste niets omtrent dit, jaar lijks zich aan onze aandacht opdringende monster. Mogelijk wacht het den zomer af en komt het later nog op de proppen. En dat zou kunnen, want rechtaf zomer heeft Walcheren van deze maand nog niet gehad. Nurksche menschen en die loopen niet alleen rond in den Haarlemmerhout, mogen beweren, dat de zeeslang alleen bestaat in het door de hitte ge stoorde brein van enkele journalisten, ik zeg maar zóó: Het beest bestaat, of het bestaat niet. Bestaat het niet, dan kon het niet verschijnen; be staat het wel, dan kon het niet verschijnen (vanwege het uitblijven van echte Augustus-warmte)Ergo: de zeeslang is deze maand niet verschenen, omdat hij niet verschijnen kon. Wat op Walcheren wèl verschenen is, dat zijn een paar stelletjes flinke donderbuien met abnormaal zwaren regenval, een verschijnsel, dat nu juist niet bijzonder gunstig inwerkte op den geregelden gang der landbouwwerkzaamheden en. het humeur der boeren. Nu weten we wel, dat men wel eens gekscherende zegt, dat de boeren altijd mopperen en knorren en des niettegenstaande, juist als een varken, al knorrende vet worden; we kunnen dat geknor wel eenigszins billijken. Stagnatie in de werkzaamheden is in de oogstmaand verre van aangenaam. En dan hebben we hier nog wat gehad. Een examen! In Vlissingen en Middelburg hebben de eigenaars van motorrijwielen en auto's de gelegenheid gekregen om het woord examen te associeeren met het gevoel van hoop en vrees, van voldoening en teleurstelling, toen hun voertuigen op het stuk van remmen e. d. aan een strenge controle werden onderworpen. Een tiental tekortkomingen moesten alleen te Mid delburg worden vastgesteld en gevolglijk werden daar 10 processen-verbaal opgemaakt. Wij verheugen ons, dat dit examen heeft plaats ge had. Het zal ongetwijfeld van gunstige uitwerking zijn, want straffen in de beurs plegen als opvoedingsmiddel snel en krachtig te werken. Dat deze controle geregeld plaats vinde, is een wensch, die zeer zeker bij velen instemming zal vinden. Daardoor alleen kan den auto bestuurders en motorcyclisten het besef worden inge scherpt, dat en welke verplichtingen tegenover hun medemenschen er op hen rusten. We willen dezen babbel besluiten met een anderen wensch, aan het publiek, voor het publiek. Laat op marktdagen na, ook ten gerieve van de vreemde be zoekers (de vorige week plm. 2000)) te fietsen of te laten fietsen door de drukste straten van Middelburg. V.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3