Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars Melk, al of niet gepasteuriseerd J. B. DIESCH' Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGENAagje Dekenstraat, Tel. 66 ROOMBOTER Grootste en meest moderne inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 Gedachten van anderen Ga mee met uw tijd, anders wordt uw hoofd als uw zolder, een bewaarplaats van dingen, die uitge diend hebben. ONS ZEELAND 11 Wi/ii voorzien van het Rijkscontrölemerk wordt ook per postpakket verzonden Gedeponeerd Fabrieksmerk Hij had Frits toch van zijn beste sigaren gepresenteerd, van zijn beste! hij had hem toch van den wijn geschonken waarop hij zoo zuinig was, en had boven dien alle mogelijke pogingen in 't werk gesteld, om op te gaan in het leventje, het bekrompen leventje van zijn broer. Was hij dan niet hartelijk genoeg ge weest?. Misschien niet, want helaas, botsingen wa ren niet uitgebleven. Wat vervelend was het, dat Frits hier komen moest om zijn rust te verstoren, om hem dat voorstel te doen. Dat voorstel?. Wat was het ook weer?.... Hij was het bijna al ver geten. Omdat hij het vergeten wilde, omdat hij er niet aan wilde denken!.... Directeur van een nieuw-op-te-richten instituut, afdeeling letterkunde, kon hij worden!.... Toch wel aardig, dat Frits aan hem gedacht had, en het vleide hem ook, dat die heeren daar in de stad de voorkeur aan hem gaven. Om zijn capaciteiten en zijn goeden naam, dien hij zich in de jaren van studie verworven had. Maar neen, accepteeren wilde hij niet.... Hij weigerde!.... Dat zou hij doen. En dat deed hij ook. En toch!.... Zelfs als hij zich het vinnig twistge- sprekje met zijn broer herinnerde, voelde hij, dat hij niet zeker, niet overtuigend vast in zijn schoenen stond. O, had Frits maar niet gezegd, dat hij tot morgenochtend opgebeld kon worden, dat hij zijn weigering dan nog herroepen kon. Dat twistge- sprekje! Toen hij geweigerd had! Frits had gevraagd, wat hij dan wilde. „Hier blijven", had hij geant woord. „Hier blijven studeeren en rustig voor mijn couranten werken". „Maar weet je dan wel", had Frits daarna, geopperd. „Weet je eigenlijk wel, wat je met je overdreven denkbeelden opoffert?. Je hééle toekomst! Want je kunt nu carrière maken en je hebt dan een mooi salaris, je zult worden geacht en geëerd, en je kunt alles doen, wat je maar wenscht...." Dat had Frits gezegd: Frits, die steeds maar werkte en werkte, die connectie's zocht, die geacht en geëerd wilde worden en die voor alles promotie wenschte te maken, promotie en een schitterende carrière!. En meest hij dan zoo ook worden?.... Neen, dat wilde hij niet, daarvoor moest hij zich hoeden. Gelukkig, dat hij weigerde, heel gelukkig maar. maar zou hij den moed en de kracht vinden te blijven weigeren? Werkelijk te blijven weigeren?. Zoo twijfelde hij. Den heelen middag. En voelde zich ten slotte onzeker en ongelukkig. Maar toen hij dien avond in zijn kamer zat, veilig geborgen in zijn eigen dierbaar leventje, toen de gordijnen toegetrok ken waren, het schemerlampje stil brandde, het zoo heerlijk was in die vertrouwde omgeving en hij rust vond in zijn studie, toen wist hij het weer, drong het overtuigend tot hem door, dat hij dat alles nooit zou willen missen, dat hij bleef, wie hij was, dat hij nooit een materialist in den directen zin van het woord zou wordenEn op dat oogenblik voelde hij het ook weer, waarom hij tot dusver nog nooit zóó sterk over tuigd was, dat hij het beste deel van het leven ge kozen ha d Doe nimmer spoedig een belofte, zoo behoeft ge er geen te breken, 't Is beter weinig te beloven, dan zijn woord te breken. Zorg, dat de kleine zorgen van het leven u niet klein maken. Iedereen wil een aardig mensch zijn in gezelschap, maar niet iedereen wil een aardig mensch zijn in het gezin. Men kan 's menschen opkomst en verval bemerken aan de vrienden met wie hij omgaat. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven t 2.50 franco

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11