CP WALCHEREN Electro-Technisch Handelsbureau A. J. W. SCHIEFELBUSCH 4 ONS ZEELAND wordt ook nu niet behoudens uitzonderingen ge werkt, niet alleen in Zierikzee, maar ook in de dorpen op Schouwen. De Zaterdag is befaamd door zijn olie bollen. Dan wordt er allerwege door de huismoeders een flinke schaal „oliekoeken" gekookt. Die traditie is zoo oud als Schendersweg en die is hoog-bejaard! De vorige week merkte een lid der Zierikzeesche vroedschap naar aanleiding hiervan op, toen een voor stel werd ingediend om de kermis met drie dagen ie verkorten, dat in een weg nabij Zierikzee, waar voor het overgroote deel besliste tegenstanders van de ker mis wonen, 's Zaterdags, met de mart, de lucht door trokken is van den walm der oliebollen. De traditie is hier sterker gebleken dan de leer! De rasechte Zierikzeeënaar is aan zijn kermis vast gegroeid; van verkorten wil hij liefst niet hooren, laat staan van afschaffing. Al is de kermis lang niet meer wat hij in onze, helaas zoo snel vocrbijgevloden kinderjaren was, toen onafzienbare rijen kramen en spellen een plaats von den op de Oude Haven en bij oorverdoovend lawaai van Turkschetrom en schetterende fanfares: burgers, boeren en buitenlui werden uitgenoodigd het schoons te komen zien, wat zich binnen de bontgeschilderde witte tent bevond, toch bezoeken nog velen de aloude kermis, waar het meestal heel gemoedelijk toegaat en zelden een proces-verbaal behoeft te worden opge maakt wegens vechten of dronkenschap, waardoor de oude jaarmarkten berucht waren. Het in de laatste raadszitting van Zierikzee inge diende voorstel om den duur van de kermis, te begin nen met 1927, voor dit jaar was het te laat, met 3 dagen in te korten, vond veel bestrijding en kon dan ock lang geen meerderheid vinden. En op den eersten Maandag in September, toen de zware klok van den ranken raadhuistoren de kermis inluidde, klonk allerwege als weleer, in winkel en werkplaats, in huis en op straat, het gemoedelijke: plezierige kerremisse oor! M. d. P. De oogst; de handenwrijvende land bouwer; oranje-gezindheid. Wie voor een drietal weken van den Hoogen Hil te Valkenisse (die te Domburg leent er zich niet zoo goed toe) zijn blikken liet gaan over het vruchtbare Walchersche land en zich op dit oogenblik tot hetzelfde doel de vermoeiende klimpartij getroost, die kan er zich van overtuigen, hoe eenige zomersche dagen het voorkomen van het platteland radicaal kunnen wijzi gen. Toen 't koren gedeeltelijk in de schoof, voor een ander deel nog vaststaande; nu alles (behalve witte, bruine en paardeboonen, bieten en aardappelen) „ge weerd", en het stoppelveld in bewerking voor een vol gend seizoen. Volgens geloofwaardig getuigenis zal de oogst nog al meevallen, vooral tarwe, gerst, vlas en maanzaad, schijnen goed te zijn. Als nu de boonen maar niet al te veel water krijgen, het mond- en klauwzeer zich niet verder moge uitbreiden (een beetje mag wel, dan kunnen er een paar centjes op den melkprijs gelegd worden) dan zou 't wel eens kunnen gebeuren mits de prijzen van een en ander niet te laag zijn dat de Walchersche hoer zijn vele kwade erwten vergat en in stilte zijn handen wreef van plezier over het jaar 1926. Als Laat ons hopen; dan kunnen de menschen in de stad eens ondervinden, hoe een tevre den boer er uitziet en hoe aangenaam hij in den om gang kan zijn. Van de stadsbevolking gesproken, deze heeft zich te Vlissingen en te Middelburg betoond te zijn van onverdachte oranje-gezindheid. Vooral Vlis singen heeft danig feestgevierd en ditmaal met prach tig weer. Dat is vroeger wel eens anders geweest, toen 't vieren van oranjefeesten te Vlissingen een onmis kenbare aanduiding was, dat Pluvius op die dagen zijn scepter zou zwaaien. Misschien heeft de man nu gedut (Homerus zelfs deed dat soms ook) en zijn ze er zoo te Vlissingen doorgeglipt. Gelukkig, want de Oran- jebond, die een uitsekend geslaagd kinderfeest voor deze gelegenheid had georganiseerd, had geen regen kunnen gebruiken. Op 't voorbeeld van den Burge- mester, wien op dien dag de onderscheiding te beurt viel, benoemd te worden tot officier in de Orde van Oranje-Nassau en een serenade ontving, spreken wij onze bewondering uit voor de prestaties van de Ver- eeniging „St. Caecilia", die den geheelen dag zich deed hooren en het muzikale gedeelte der Oranjeviering schitterend verzorgde. Middelburg bepaalde zich den 3Ien tot een vrijwel algemeenen vlaggentooi en een concert op 't Molenwater, gevolgd door een fakkel optocht, maar beide plaatsen hebben waardig den jaar dag onzer Koningin gevierd. Er zijn geen wanklanken gehoord. De jubileerende vereeniging Medioburgum schijnt maar niet uit zijn feeststemming te kunnen losraken. Op Woensdag 1 dezer gaf ze in den Schuttershoftuin een tweede uitvoering, die dank de schitterende voor bereiding en de toewijding der leden tot een groot succes is geworden. De Vereeniging heeft ook hier mede getoond aan de spits te staan en de hulde van zustervereenigingen en publiek waardig te zijn. BREDA, VLISSINGEN, v. Coothplein 35a. Nieuwstraat 29. Tel. No. 477. Tel. No. 388. Levert uit voorraad, tegen fabrieksprijzen en condities E. M. F. draaistroommotoren. Adra smidsventila toren Kerkorgelventilatoren. Vesta verwarmings apparaten. Premier Premier Duplex stofzuigers. B. A. G. Luxe Half Watt Armaturen. Philips Gloeilampen. Philips Radio- gelijkrichters Plaatsspanningsapparaten Philips Radiolampen. -Alle electro technische mate- rialen voor sterkstroom zwakstroom,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4