Jl I ONS ZEELAND DEBEVELAMSCH i GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD Hoofdredacteur: ANTOINE v. D. BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland EERSTE JAARGANG No. 34 18 SEPTEMBER 1926 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrek 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Zomer of winter; geestelijke pro visie; ons spoorwegnet gereed; over een nieuw raadhuis en een nieuw telefoonkantoor. September is de twijfelmaand, die iemand in de war brengt. Den eenen dag toovert zij ons de illusie van den zomer voor, den anderen dag stort zij op milde wijze enorme tanks water over ons uit en doet zij cns wreedaardig vermoeden wat in den komenden tijd te wachten staat. De oogstmaand is als een be haagzieke, mooie vrouw, die wisselend lonkt en af stoot en zich daardoor in een sfeer van mysterie hult, die spanning te weeg brengt. Interessant is September zonder twijfel, vooral op het land, waar de mensch gemakkelijker in contact komt met de natuur dan in de stad, die zich door geperfectionneerde technische middelen een zekere onafhankelijkheid heeft verwor ven, die echter ook in dit geval met verwijdering ge paard ging. Op het land is men vertrouwd met de natuur, men verstaat daar haar uitingen vroeger dan elders. Terwijl de stedelingen nog nadommelen van de zomersche hitte, weten de bewoners der dorpen al, dat de winter voor de deur staat, en men beijvert zich, den voorraad voor de strengste maanden van het jaar op te doen. Ik bedoel hiermede niet zoozeer, dat men zich haast voor den materieelen voorraad, ik heb de geestelijke winterprovisie op het oog. De ver eenigingen, die gedurende de zomermaanden op non- actief stonden, beginnen weer handelend op te treden. De departementen van ,,'t Nut" vergaderen en stellen de programma s samen, de leden der tooneelvereeni- gingen steken de hoofden bijeen en maken plannen voor de eerste uitvoering, muziekgezelschappen en zangclubs vullen het repertoire aan, kortom men is doende den voorraad in te slaan, die de landelijke bevolking in den winter voor den geestelijken dood zal hebben te behoeden. Voor het land is het vereeni- gingsleven gedurende de donkere maanden een ware uitkomst. De vereenigingen zijn niet de eenige instellingen, die zich beijveren vóór het uitbreken van den winter gereed te zijn met den arbeid. Allerwege haast men zich om de taak, welke het toelaat, bij het verdwijnen van den zomer te beëindigen. Dit schrijvende, denk ik aan de N.V. Spoorwegmaatschappij „Zuid-Beve-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1