DE KALENDER DER NOCRDCRCEP A, C. v. d. REST, Ass.-Apotheker 2 ONS ZEELAND land", die bij het verschijnen van dit nummer aan tal van genoodigden zal toonen, dat het spoorwegnet in ons gewest voltooid is. De lijn kan thans geheel bereden worden; voordat de winter in het land kwam, is gezorgd dat het zwaarste deel der omvangrijke taak der maatschappij gereed kwam. Ik heb dit feit even willen memoreeren, omdat het me ook zonder dat ik weet wanneer het passagiers- en goederenvervoer zal beginnen van belang leek. Over den spoorweg is zooveel gesproken en geschreven, dat hij in theorie reeds de gewichtige plaats heeft veroverd, die in de practijk nog aangetoond zal moe ten werden. Doch daarover later wel eens meer. Of de eerste steenlegging van het nieuwe raadhuis te 's Gravenpolder ook een uiting was van het aan voelen van den winter, weet ik niet. Een feit evenwel is het, dat het begin van het tehuis voor 's Gravenpol- dersche vrcede vaderen gemaakt is. Als we weer Sep tember schrijven, zal dit Bevelandsche dorp ongetwij feld over zijn eerste eigen" vergadergebouw te be schikken hebben. Een andere bouwerij die genoemd moet worden, is de inrichting van een telefcon-kantoor te Goes, Tot nu tce was deze tak van dienst in het postkantoor ondergebracht. De telefonische verbindingen hebben zich de laatste jaren echter dermate uitgebreid, dat de behoefte aan afzonderlijke localiteiten gevoeld werd. Een aan het postkantoor grenzend woonhuis wordt in een afdeeling der P. T. T. veranderd, waarin een zeer moderne technische installatie zal worden opgesteld. Deze uitbreiding, die eerst na den winter gereed zal zijn, is alweer een nieuw bewijs dat Goes als centrum van de Bevelanden in beteekenis toeneemt. A. M. D. Geneesmiddelen, Ziekenverplegingsartikelen Breukbanden, Elastieken Kousen, enz. worden door geheel Zeeland verzonden door GROOTE MARKT 9, GOES - Telefoon 168 Van den landbouw naar den tuin bouw; het einde van het badsei zoen; Schouwen trekt; plannen voor een strandhotel. Wanneer het getij begint te verloopen, dienen de bakens verzet Deze uitdrukking, aan de zeevaart ontleend, zal men hier te lande, met name in Schou- wen-Duiveland, moeten gaan toepassen bij den land bouw. Naarmate normaler toestanden terugkeeren zal de concurrentie op landbouw-gebied voortdurend toe nemen, waardoor de prijzen worden gedrukt, die ten gevolge lager worden. De groote vraag naar land, die telkens bij verkoo- pingen tot uiting komt en waardoor prijzen worden besteed, die op den langen duur onmogelijk kunnen worden gehandhaafd, zal er in de naaste toekomst toe moeten leiden, dat men zich op de tuinbouw, tot dus ver hier stiefmoederlijk bedeeld, zal moeten gaan toeleggen. Men is hier daarvan ook ten volle overtuigd en door lezingen, practische lessen en excursies, tracht men de liefde voor de fruitteelt en wat daarmede samenhangt, aan te kweeken, hetgeen niet zonder suc ces b1 ij ft. Bestuur, Tentoonstellings-Commissie en Juryleden der Tentoonstelling van de Tuinbouwvereeniging „Schou- wen-Duiveland" te Zierikzee, op 31 Augustus en 1 en 2 September. Meer en meer wordt de groenten-, bloemen- en fruit teelt dan ook den laatsten tijd toegepast en al is de oppervlakte, die voor bovengenoemde zaken in cultuur wordt gebracht, nog niet zoo heel groot, op het oogen- blik bedraagt de aanplant van boomgaarden op dit eiland ruim 225 gemeten. Voornamelijk in het Westen van het eiland, onmid dellijk aan den breeden duinvoet, vindt men tegen woordig uitgestrekte tuinen en boomgaarden. Waar vroeger deze gronden om de zooveel jaar iets opleverden aan hakhout, daar worden thans prachtige vruchten gekweekt, die kunnen wedijveren met hetgeen in de echte tuinbouwstreken wordt geteeld. Dit kwam tot uiting op de hier kortgeleden gehou den tuinbouwtentoonstelling, waar fruit was geëxpo seerd, dat op de groote markten geen slecht figuur zou maken. Ook Flora's kinderen waren er rijk ver tegenwoordigd. Een particulier, groot liefhebber, had een stand dahlia's, die waard was bewonderd te worden. De expositie is dan ook uitstekend geslaagd. Kort voor den tijd, dat de zwaluwen zich gaan ver zamelen om de reisroute te bespreken voor den groo- ten tocht naar het verre Zuiden, verdwijnen ook de trekvogels, die hun penaten hier tijdelijk hadden ver plaatst in de aan den breeden duinvoet gelegen lom-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 2