OP WALCHEREN ¥ï.l i Zeeuwen Bezoekt Café 3SDe Trocadero" ONS ZEELAND merrijke Westenschouwsche dorpen, of zelfs onmid dellijk aan het breede, vlakke strand. De trek naar Schouwens weststrand, naar het strand en de duinen, is de laatste jaren sterk toegenomen en dit jaar moesten velen teleurgesteld worden, die bij de secretarissen van V. V. V. inlichtingen vroegen om hier zich gedurende de zomermaanden te vestigen. Enkele gegoede Zierikzeeënaars hebben aan dien rand van Schouwen, te midden van een heerlijke na tuur, hun landhuizen, evenals in vroeger eeuw de aristocratie haar buitenverblijven bouwde op het nog altijd mooie en lommerijke Schuddebeurs, op een goed half uur van de stad gelegen. Een mooi hoekje op de Tuinbouw-Tentoonstelling te Zierikzee. Andere, minder met aardsche goederen gezegenden, nemen in den zomer hun intrek voor korter of langer tijd in de houten huisjes, aan den voet der duinen van Renesse, of huren, nu de vuurtoren daar verdwenen is, de oude lichtwachterswoning, onmiddellijk aan den trap naar het strand gelegen. In de maanden Juli en Augustus vervoert de R. T. M. gedurende twee dagen, Woensdag en Zondag, groote scharen families, die eens een „dagje" gaan ge nieten van zon en water. Een ondernemend Hollander heeft het plan opge vat, aan het aan natuurschoon zoo rijke Westen-Schou wen, een hotel-pension te bouwen, om hen, die het drukke badplaats-gedoe der Hollandsche zeeplaatsen te ontvluchten, een vancantieoord aan te bieden, dat hen in vele, zoo niet in alle, opzichten bevredigt. Mochten deze plannen werkelijkheid worden, dan zal zulks er niet weinig toe bijdragen, dat ons mooi eiland, meer en meer bekend wordt aan sommige vreemdelingen, geen eilandbewoners, welke soms zulke eigenaardige gedachten omtrent Zeeland koesteren. M. d. P. Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert Van een directeur, een museum, vruchten en bloemen. De feiten, welke wij voor ditmaal memoreeren, heb ben alle dit gemeen, dat ze den zin van ons volk voor het idieele, welke een der essentieelc kenmerken is van waarachtige beschaving, in een helder licht stellen. De benoeming van een opvolger van den bekenden musicus Jan Morks, welke benoeming zoo lang werd aangehouden, heeft ten laatste plaats gehad. De heer J. H. Caro, op Walcheren reeds geen onbekende meer, zal de ledige plaats vervullen. Zijn antecedenten wet tigen de verwachting, dat het Middelburgsch Muziek corps onder zijn leiding (voorloopig voor één jaar) de plaats zal weten te behouden, welke het tot op heden innam. Het publiek, dat Zondagmorgen 5 dezer tusschen 8 en 9 uur in de Abdij het morgen-concert bijwoonde en van de sublieme vertolking van Handels Largo uit Xerxes en Ch. Gounod s Méditation (om maar eens een paar nummers van 't programma te noemen) ge tuige was, zal zeker deze oplossing van de langdurige vacature toejuichen. Een andere gebeurtenis van groote beteekenis voor geheel Zeeland, is de oprichting van een Schoolmuseum te Middelburg. Op de vergadering, Zaterdag 4 Sep tember aldaar gehouden onder voorzitterschap van den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Middelburg, werden de statuten der Vereeniging behandeld en een voorloopig bestuur (voor 1 jaar) verkozen. Door de medewerking van de beide andere Inspecteurs in Zee land en het feit, dat uit alle deelen onzer provincie openbare en bijzondere onderwijzers aanwezig waren, is dit schoolmuseum een volledig Zeeuwsch bezit, waar van cns gansche gewest de vruchten zal kunnen pluk ken. Hier bleek, dat het onderwijs niet alleen een voorwerp is van de aanhoudende zorg der regeering, maar ook van de toewijding en offervaardigheid der onderwijzers. Van geheel anderen aard, maar ook met een pae- dagogisch doel in 't leven geroepen, is de uit haar jarenlange sluimering weder ontwaakte Floralia-Ten- tocnstelling op 8 en 9 September te Middelburtf ge houden. De Commissie uit de Vereeniging Uit het Volk Voor het Volk, welke zich met de regeling daarvan had belast, had (nu eens in letterlijken zin) de bloe metjes buiten gezet, d.w.z. in de Kolfbaan van den Schuttershof tuin. „School- en Werktuintjes" en „Volkstuintjes" waren, in deze regelings-commissie door enkele harer be stuursleden vertegenwoordigd. Deze vereenigingen prijkten er met fraaie inzendin-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3