DE KALEI DEP DEP PCOPDCPOEP Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' 2 redden, die anders zeer zeker verloren gaan. Voor ons gewest hangt van de houding der regeering heel veel af. Misschien wel evenveel als van de zorg, die door hare bemiddeling aan onze eet- en drinkwaren wordt besteed, en die toch ook hooge kosten met zich mee brengt. Ik kom zoo tot deze vergelijking, omdat ik onlangs het rapport van den keuringsdienst van waren in het gebied Goes onder oogen kreeg. Eerlijk gezegd: het rapport was geen openbaring, en ook geen felle aanklacht meer. Wij Bevelanders leeren zoo lang zamerhand wel aan onze waren hygiënische eischen te stellen. De jongste mededeeling van den keuringsdienst bracht nog enkele knoeierijtjes aan het licht, maar niet buitensporig veel, vergeleken bij vroeger zeer weinig zelfs. Onze leveranciers hebben in het afgeloopen jaar voldoende medelijden met onze magen gehad. Een ander rapport, dat dezer dagen gepubliceerd werd, hield de bevindingen in van de vrijwillige verkeers- inspectie in de Bevelanden. Ook in deze statistiek van bekeuringen is in korten tijd weldadig aandoende vei~ betering gekomen. De verkeersinspectie blijkt iets te presteeren, de overtreders der verkeersregelen hebben gemerkt, dat het ernst werd met de inspectietochten, de meeste weggebruikers doen thans hun best nief tegen de wet te zondigen. In enkele jaren is op dit gebied veel bereikt en bij vergelijking met andere pro vincies is Oostelijk-Zeeland niet de streek, die opvalt door gemis aan verkeers-etiquette. Een tekort aaq etiquette van welken aard ook, is nooit goed te praten, Wellevendheid op ieder gebied is de poëzie van het leven, dat aan proza steeds meer dan genoeg inhoudt, Een aardige staal van wellevendheid gaf het gemeente bestuur van Goes door de deelnemers aan de jaarver gadering der middenstandsvereeniging ,,De Hanze" uit het bisdom Haarlem een officieele ontvangst op het stadhuis te bereiden. Van beide zijden werden veel vriendelijke woorden gesproken. Met een prettigen in druk van Bevelandsche courtoisie zijn de Hollandsche middenstanders een dag later naar hunne haardsteden teruggekeerd. Op den dag van de hoofsche ontvangst, eenige uren later, kregen B. en W. in den gemeenteraad minder enthousiaste betuigingen te hooren over hun houding t. o. v. de restauratie der Groote Kerk, waarvoor de hulp der gemeente is ingeroepen. Deze dringende kwestie is al, veel te lang hangende, doch ze werd op nieuw op de tijdsbaan geschoven. B. en W. zegden weer te moeten onderhandelen met de kerkvoogdij. Ik ben er nieuwsgierig naar hoe lang deze onderhandelin gen zullen duren. A. M. D. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANQE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco ONS ZEELAND Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der Gymnastiekvereeniging „Volharding" te Goes hadden daar ter stede sportwedstrijden plaats. Het deiilé door de binnenstad. Het probeeren der brandspuit; de gemoedelijke brandweer en de lief de voor het baantje; waterleiding en electriciteit voor Schouwen. De jaarlijks terugkeerende inspectie van de dorps brandspuit is, of was, in onze jeugd althans, een bron van onschuldige vreugd en groot jolijt. Wanneer de brandspuit uit zijn kluis werd gehaald en door de burgerij naar een plaats werd getrokken, waar voldoende water aanwezig was om ze te pro beeren, trok de ,,spes patriae" mede, om als beweeg bare schijf te dienen voor den „puupeleier", die zijn volle aandacht concentreerde op de rappe jongens, die op niet te korten afstand van de straalpijp voorbij scheerden onder het geroep van: je durref nie. Met van genoegen stralende gezichten en een nat pak kwam men dan meestal thuis, waar moeder ons met zeer gemengde gevoelens ontving, maar niet na laten kon te glimlachen, wanneer we met bravour ver telden, dat wij de natsten waren. Na het probeeren vereenigden de burgers, die de directie voerden en op gezette tijden, ter voorkoming van brandgevaar, gewapend met lange stokken, (spot tender wijze „pepermentstokken" genoemd, door hun sprekende gelijkenis met een soort suikerwerk uit een kermiskraam) de huizen binnen gingen om de schoor- steenen na te zien zich in de gemeentekamer, waar zij onder het genot van een glas wijn, al dan niet over de beproeving zoo luidt de officieele term der spuit spraken. Maar, alles woelt hier om verandering, en een stuk folklore dreigt verloren te gaan. Van de spuiten der diverse dorpen op dit eiland, cn wellicht daarbuiten, beantwoorden velen al lang niet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 2