CP WALCHEREN ONS ZEELAND 3 meer aan minium eischen, vandaar dat door de ver schillende raden ernstig wordt uitgezien naar een spuit, die door motorkracht wordt aangedreven en aan hooge eischen zal kunnen voldoen. Op verschillende dorpen heeft zeer onlangs een de monstratie plaats gehad met een Fordauto-brandspuit, die misschien nog beter dienst zou kunnen doen, dan een motorspuit. Immers de boerenhoeven, met stallen en hooibergen, liggen hier meestal zeer verspreid in de uitgestrekte polders en breekt er bij nacht brand uit, dan is alles dikwijls al een rookende puinhoop, eer een paard voor de spuit gespannen is. Het zou overweging kunnen verdienen voor gezame- lijke rekening door eenige gemeenten, die niet te ver van elkaar gelegen zijn, zocals in den westhoek van Schouwen, zoo'n product van den grooten fabrikant uit Detroit aan te koopen. De stad van Cats heeft reeds een motorspuit en is dus de andere gemeenten op dit eiland voor. Zelfs Zierikzee, dat een viertal spuiten bezit, die wel niet zoo heel slecht zijn, maar bij een ernstige brand zeker niet aan hooge blusschings-eischen zal kunnen voldoen. Aanschaffing van flinke motorspuit is door de vroede vaderen al dikwijls gesproken, maar tot een definitief besluit schijnt het niet te kunnen komen. Men houdt het zoo graag bij het oude. Enkelen beweren, dat de heeren brandmeesteren c.a. het vreeselijk jammer zou den vinden, dat bij aanschaffing van een motorspuit, die door een klein getal deskundigen zou moeten wor den bediend, hun diensten niet meer van noode zouden zijn en ze voorts hun gezellige vergaderingen zouden moeten missen. Dit laatste is natuurlijk niet waar, dat zeggen alleen zij, die niet in het hooge gilde opge nomen zijn. In de naaste toekomst staan op Schouwen groote dingen te gebeuren. Waterleiding en electriciteit zul len, misschien wel tegelijk, hun intrede doen. Reeds te lang zijn we van deze moderne gemakken gespeend gebleven. Vraagt men nu hier aan de menschen, wat heb je liever, waterleiding of electriciteit, dan zal de over- groote meerderheid antwoorden: geef mij maar licht! 't Is wel eenigszins verklaarbaar. Wie het gesukkel met petroleumlampen etc., nog niet eens gesproken van het brandgevaar, in den winter ziet, kan die wensch eerbiedigen. Voor velen zal het nieuwe licht een ware uitkomst zijn. Maar ook goed, zuiver drinkwater is noodig en nog maar niet allen zien hierin het nut, dat men er in moet zien. Alleen Schouwen-Duiveland bezit nog geen water leiding. Alle andere deelen van Zeeland zijn op dit gebied vóór, maar we willen hopen, dat binnen niet al te langen tijd de kraan in de woningen op Schouwen kan worden opengedraaid, om het heldere, zuivere duinwater te laten stroomen, omdat eindelijk de ach terstand, die op dit gebied hier bestaat, zal kunnen worden ingehaald. M. d. P. Watervrees; Vliegers; Uit de Raad van Arnemuiden. Men heeft ons, Nederlanders, wel eens beticht van watervrees. Natuurlijk laten we ons dat zóó maar niet zeggen. Wij, nazaten van De Ruijter, Tromp enz. enz. Wij watervrees? Hoe komt men erbij! Watervrees? En de schoonmaak dan? Schrobt, dweilt, borstelt en spuit dan niet geheel vrouwelijk Nederland, alsof ons „doorsijpeld stukje grond" moest worden herschapen in één enkel moeras? En wasschen wij ons dan niet minstens éénmaal in de 24 uren in de waschkom, zóó maar met onze handen of met de punt van een hand doek? Belachelijk! Is niet te Vlissingen deze week het 50.000e bad ge nomen en registreerde men te Domburg niet, dat er dit jaar 135551 menschen zich in de zee hadden ge baad? Dat is voor Walcheren een record, zooals men trots constateerde. Men bedenke toch eens: Walche ren, met ruim 60.000 inwoners, zag nog meer men schen in bad zich vermeien dan het inwoners telt. Rekent men de vreemdelingen mee, dan nam Walche ren per hoofd én, zegge één, zeebad per jaar. En dan durft men te spreken van watervrees! Midden in de voorbereidingen voor den op Zater dag 18 September te houden vliegerwedstrijd, is het een in Middelburg vaak voorkomend verschijnsel, wan- heer men daar een mooien, met veel zorg geplakten vlieger op ongedachte wijze uit de heldere lucht ziet duikelen en belanden in het slijk. Of wel, het ding ver tikt het om op te gaan. Dat is natuurlijk zeer onaan genaam voor den bezitter, vooral ook omdat zoo'n ver schijnsel onder 't publiek eenige hilariteit pleegt te verwekken. Dat een dergelijk iets, in figuurlijken zin, ook in de deftige raadszaal onzer gewestelijke hoofd stad kan gebeuren is Woensdag j.l. gebleken. Daar werd bij zuivere partijstemming, (links tegen rechts) een voorstel van B. en W, om school B, een ópenbare, op te heffen, met 107 verworpen. Dat voorstel (een vliegertje uit niets dan zuinigheids- overwegingen opgelaten, naar men zegt) kelderde, om dat de Raad in meerderheid vóór de openbare school is, en tot het brengen van een offer daarvoor bereid. De wind was niet gunstig. Gelukkiger was het Dagelijksch Bestuur van Arne muiden. Daar was men in principe ervoor om de zit tingen van den Raad voortaan met gebed te openen en te sluiten, t laatste ook wanneer de beraadslagingen ongewenscht waren geweest. Het vliegertje werd opge laten, het schommelde wat, maar het ging eindelijk naar boven. Met 41 en 2 onthoudingen besloot de Raad bij opening en sluiting een formulier-gebed te doen uitspreken, waarin Gode de belangen der burgerij, der visschers en aop bepaald verzoek van het lid Puijpe

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3