ONS ZEELAND DE BCVELAND5CH GEÏLLUSTREERD weekblad Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland EERSTE JAARGANG No. 36 2 OCTOBER 1926 filöBi Hoofdredacteur: ANTOINE V. D. BERG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrek. 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De open knalpot; gevolgen van jeugdigen overmoed; nog eens over ziekten, en over een nieuw zieken huis. In de vorige „week" schrijvende over verkeers- etiquette en over de toenemende wellevendheid van de Bevelanders jegens het motorische vervoermiddel, verzuimde ik er op te wijzen, dat de liefde ook hier niet van één kant kan komen. Wil er een goede ver houding ontstaan, dan zal men van weerszijden met diverse verlangens rekening moeten gaan houden. Het zijn niet alleen de voetgangers, fietsers en begeleiders van karren en wagens, die nog te kort schieten in maat schappelijke verdraagzaamheid, ook de motorrijders en autobestuurders hebben nog heel wat op dit gebied te leeren. Vooral over de jongeren onder de benzine- heeren wordt door velen met reden geklaagd. Zij be schouwen hun cars, meest motorrijwielen, nog te gaarne als hulpmiddel om de aandacht te trekken of als ma chine in de wereld gebracht om er een onstuimigen drang naar snelheid op uit te leven. We kennen hier de hinderlijke knapen van den open knalpot, de rust verstoorders, die iederen rit met een oorverdoovenden start aanvangen, de kilometer-vreters, de snelheids maniakken, die eigen en anderer veiligheid in de waag schaal brengen. Zij prikkelen de verdraagzaamheid, zelfs van die gemeentebesturen, welke aan iedere vrij heidsbeperking van het individu een broertje dood heb ben. Zoo ontstond in Kloetinge reeds een verordening waarbij het rijden met open knalpot in de kom der gemeente strafbaar gesteld wordt en in Goes is iets dergelijks in de maak. Zij, die niet leeren willen moeten voelen. Velen met mij zullen het betreuren, dat dergelijke bepalingen noodig zijn gebleken. Zuid-Beveland is een land met een minimum aantal wetten, de meeste gemeenten b.v. verzoeken beleefd langzaam te rijden en zeggen u daar dank voor in plaats van te gebieden niet meer dan 10 of 12 K.M. per uur te veroveren; men gaat hier liefst niet tot straf opleggende bepalingen over. Zoolang echter niet het meerendeel der weggebruikers een goede opvatting over openbare gedragingen heeft, moet men soms wel. Het is te hopen, dat het bij de ver ordening voor den open knalpot zal kunnen blijven (het zijn de bezitters der benzine-vehikels die dit in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1