CP WALCHEREN WEE LiwrvLMitir DOCTOR PSYCH. SCHILLING OOGDIAGNOSE Hotel OOMS, Bergen op Zoom ONS ZEELAND 3 over de kwestie, over welke uitgaven de belasting mag worden geheven, zijn heeren Gedeputeerden het met het Waterschapsbestuur niet eens. Na de laatst gehouden vergadering zijn nu drie ver schillende berekeningen aan Ged. Staten ingezonden in de hoop, dat er althans één bij zal zijn, waaraan men houvast heeft voor de inning der zoo begeerde gelden. Worden ook deze voorstellen niet aanvaard, dan zal reglementswijziging het eenige middel zijn. Opgeven zal men het nooit, want deze belastingpenningen komen goed te pas bij de verdediging tegen den erfvijand. M. d. P, Villa Rosa - A. BOUMAN, Arts, Ginneken Vaststellen der ziekten door zien in de oogen iederen Vrijdag 105 uur SCHITTERENDE RESULTATEN Waterstaatswerken over twee kleine gemeenten; dreigende con currentie; over knappe agenten. Het moge er soms wel eens den schijn van hebben, alsof wij Nederlanders van het uiterste Zuidwesten aan de aandacht onzer centrale regeering ontsnappen, (behalve dan aan die van het ministerie van financiën) wie de moeite doet, de Waterstaatsbegrooting voor 1927 in te zien, zal merken, dat Zeeland nu niet mag klagen, Walcheren allerminst. Vlissingen en Veere staan voor havenwerken en sluizen voor belangrijke bedragen op de Staatsbegrooting en aan het kanaal door Walcheren zal mede voor kaaimuren en onder houd van bruggen, veel geld worden besteed. De cijfers zal ik u maar sparen, maar het loopt in de tonnen. Minder grootsch van gebaar dan in Den Haag, doet men te Meliskerke, waar de Raad een aanvrage om subsidie voor de in 1927 te houden Landbouwtentoon stelling en een verzoek van den veldwachter om eenige salarisverhooging van de hand wees. Omtrent Zoutelande, welk plaatsje in den laatsten tijd zijn reputatie van gastvrij oord eigener hand knakte, valt een belangrijke toename te melden van het aantal gasten. In 't afgeloopen seizoen verschaf te het aan niet minder dan 800 vreemdelingen, waar onder een 40-tal buitenlanders, onderdak. Daartoe zal ongetwijfeld hebben meegewerkt de vriendelijker geste van het gemeentebestuur tegenover het publiek, in den laatsten tijd vertoond. Ook tegenover zijn gemeente veldwachter wist deze plaats meer waardeering te toonen dan Meliskerke. Het verhoogde diens salaris met f 100.-. Niet onmogelijk zal Zoutelande het in de naaste toe komst hebben te rekenen met dreigende concurrentie van Valkenisse. Op 9 October a.s. zal n.l. een achttal H. A. boschgrond onder Valkenisse publiek worden verkocht en aan ondernemende menschen de gelegen heid openstaan er villa's enz. te deen verrijzen, 't Zou nog zoo dwaas niet zijn. De natuur is er, zooals men weet, schitterend. En zoo kom ik langzamerhand op Middelburg. Dat mag twee successen op zijn credit boeken. Het eerste door de actie van Uit het Volk Voer het Volk, dat op Zaterdag 18 dezer zijn Vlieger wedstrijd schitterend zag slagen; het tweede door zijn politiecorps. De onder leiding van den commissaris staande cursus voor opleiding van agenten en burgers voor het politie-diploma en de aanteekening daarop, zag van de 15 deelnemers er 12 slagen, zoodat van het 29 man sterke corps 19 bezitter zijn van het diploma met en 9 van 't diploma zonder aanteekening zijn. Behalve een salarisverbetering hebben de geslaagden met aanteekening zich daardoor het recht verworven, deel te nemen aan een cursus in 't Engelsch. Het is te verwachten, dat daardoor de bruikbaarheid van 't politiecorps, vooral op de Donderdagen, beduidend grooter zal worden. Mogen andere gemeenten in deze -tot navolging worden geprikkeld en de plaatselijke Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer deze poli- tioneele hulp weten te loonen. Van V. V. gespreken! Kan men de vreemdelingen, mitsgaders de Walchersche boeren, niet wat beter in- strueeren inzake „rechtshoudenl"? Deze menschen loopen hier nog maar altijd links. ■M j-J-s Cns gewest op de staatsbegrooting; over verwennen en over de brug gen te Sas van Gent militaire oeleningen het einde van den zomertijd. Dinsdagmiddag, 21 dezer, te ongeveer drie uur heeft de minister van financiën aan de Tweede Kamer de staatsbegrooting voor 1927 aangeboden. Zoo'n be grooting is natuurlijk al weken en maanden van te voren klaar gemaakt, en zij, die een beetje thuis zijn in de departemenlsvertrekken, weten vooraf wel, dat deze of gene post op de begrooting zal staan, maar wij, gewone menschen, moeten onze nieuwsgierigheid tot den derden September-Dinsdag bedwingen. De bladen staan den anderen dag vol met beschouwingen en mede deelingen. Maar 't eerste, waar wij, Zeeuwsch- Vlamingen, naar kijken is: wat zal er volgend jaar voor Zeeuwsch-Vlaanderen gedaan worden? Is er veel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3