ONS ZEELAND DE BEVELAMBiËEK GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland EERSTE JAARGANG No. 37 9 OCTOBER 1926 Hoofdredacteur: ANTOINE v. D. BERG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrek. 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. H.H. Abonné's die het abonnementsgeld voor het vierde kwartaal 1926 nog niet toezonden of gireerden, noodigen we beleefd uit dit alsnog vóór 15 October te doen. Na dien datum zal per kwitantie over het bedrag, verhoogd met depositiekosten, worden beschikt. DE ADMINISTRATIE. Over electriciteit en over een pien- dere gemeente; onze verbinding met Noord-Brabant; Zeeland wordt toe gankelijk; een blij feest in een som beren herfst. Vroeger heb ik het al eens aangeroerd trouwens ook zonder dat zou het de meeste lezers van ,,Ons Zeeland" bekend zijn dat we hier met het vraag stuk der electrificatie niet goed weg weten. Practisch tenminste niet, al meer dan 10 jaren zijn we aan het puzzlen hoe we op de beste wijze onze Bevelanden van electrisoh licht zullen kunnen voorzien. Het vraag stuk, dat altijd zeer duister geweest is, begint thans een lichteren kant te vertoonen. Vooral voor onze hoofdplaats Goes. Zooals bekend koesterde de pro vincie plannen Noord- en Zuid-Beveland het electrische licht te brengen en in verband daarmede werd den gemeenten verboden zelf electriciteit op te wekken. Eenige jaren geleden onderzocht de commissie-Welle- man de lichtverstrekking en kwam tot de berekening, dat het door de provincie geleverde licht 45 cent per K. W. uur zou moeten kosten. Deze prijs is alles be halve gering. De Goesche gemeenteraad dacht er even zoo over, en onlangs werd op voorstel van het raadslid Ir. J. van Poelgeest een deskundige aangewezen, die de opdracht kreeg eens na te gaan wat de prijs van het K. W. uur zou zijn, indien Goes zelf electriciteit zou mogen opwekken. De deskundige is met zijn rapport gereed gekomen en blijkens de Goesche Courant" luidt de conclusie: Goes zal, zoo het electriciteit op wekt en distribueert, licht kunnen verstrekken, dat 30 cent per K. W. kost. Dat is een geheel andere en heel wat gunstiger uitkomst dan die van de commissie- Welleman. Doet de provincie eerlang weer voorstellen aan Goes over de electrificatie dan zal deze stad aan de hand van het rapport van den deskundige, eischen kunnen stellen, kunnen verwijzen naar haar eigen prestaties en zedelijk mogen verzoeken: laat ons

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1