T SCHAVOTJE DER LEZER5 Electro-Technisch Handelsbureau A. J. W. SCHIEFELBUSCH Vereenigingsnieuws ONS ZEELAND 7 „Is dat die Juffrouw, die 4 weken geleden nieuw gekomen is?" waag ik me tusschen al dat enthousiasme. Ja, dat is ze. 't Is haast niet te begrijpen, dat we ze nog" maar zóó kort kennen." „Maar ik dacht, dat jullie die zoo „eng" vonden?" Miep en Riek kijken elkaar aan, wat verbaasd. „Eng?" komt er dan aarzelend. „Hoe bedoelt U?" „Wel, toen ze er pas was, hebben jullie me dat toch verteld. Ze zag er immers zoo gek uit en ze deed zoo idioot?",Hè?" „Hebben we dat gezegd? Den eersten dag kenden we ze natuurlijk nog niet en. ja. 't is waar, we vonden ze toen, geloof ik, een beetje vreemd. Maar je kan toch ook niet door iemands uiterlijk heen kijken. „Ik kan niet eens meer begrijpen, dat we ze leelijk vonden. Als ze lacht, heeft ze zulke beeldige oogen. Jammer, dat ze haar haar heeft laten afknippen, anders hadden we 't misschien niet eens zoo erg ge vonden. Miep's handen gaan onwillekeurig liefkozend over haar eigen, dikke, lange vlechten.... Het wordt heel stil in de kamer. Ik begrijp, dat het 't beste is, de meiskes nu maar even met haar gedachten alleen te laten en ga zacht de kamer uit, cm voor de avond boterham te zorgen. En nu ik dit neerschrijf, bedenk ik, dat de meeste mijner lezeressen wel heel wat ouder en dus wijzer zullen zijn, dan Miepje en Riekje, maar toch geloof ik, dat ook wij ouderen, elkander nog maar al te vaak benaderen met een dosis vooropgezette denkbeelden en we menigmaal vergeten, dat het uiterlijk voorkomen van onze medemerschen slechts de gevel is, waar achter al wat blijvende waarde heeft, verborgen ligt. L. B. M. De heer K. te Den Haag, klaagt in een uitvoerig schrijven over het gemis aan belangstelling in een artikel van de hand van den Vereenigings-Redacteur betreffende Zeeuwsche tooneelwerken. De inzender dringt er op aan, dat de Zeeuwsche vereenigingen hun aandacht aan deze kwestie zullen besteden. Tot slot vraagt hij; Hoe staat het met de prijsvraag voor Zeeuwsche tooneelwerken. De regeling der feestavonden is hier en daar reeds vast gelegd, en zoo opende 30 September de Haarlemsche Ver eeniging „Zeeland" het seizoen in hare nieuwe vereeni- gingszalen. Deze mooie gelegenheid is door zijn hoogst- gezellig interieur reeds een bijzondere attractie en zal riog verhoogd worden met de opvoering van een nieuw tooneelstuk ,,Oe Piet an z'n tweede vrouw kwam", blijspel naar het verhaal van H. B. Beunke, gemaakt door den voorzitter, den heer J. C. Hefjblom. Wij zien op het pro gram een keur van afwisseling, immers op 23 October verleent de Zeeuwsche tooneelclub te Haarlem, hare medewerking aan een buitengewone gemeenschappelijke tooneelavond, te geven in den grooten Stadsschouwburg en opgezet door de provinciale vereenigingen aldaar, Fries land, Groningen en Zeeland. Zal ieder tooneelgezelschap een opvoering geven van een blijspel in eigen taal, de zaal zal een hoogst bijzondere aanblik verkrijgen door de groote getale opkomende leden in hunne diverse provin ciale kleederdracht, welke nog meer zal uitkomen in het na afloop te geven bal. Verder zien wij aangekondigd een tooneelavond op 20 November, te geven door de Jonge Zeeuwen, die reeds twee maar met groot succes voor de vereeniging optraden. Voor de kinderen is het Sinterklaas feest bepaald op 11 December. Een mooi rooster van werk zaamheden dus voor het eerst halfjaar. Dat de besturen in andere plaatsen hun leden niet ver geten, blijkt uit de berichten van „Zeelandia" Den Haag. Op 21 September heeft deze vereeniging haar eerste ledenvergadering gehouden, waardoor het zangkoor o.m. het nieuwe Schouwsche volkslied van C. A. Swenne werd gezongen. Mej. Mr. Greta van Rijn heeft met groot succes „Het huisje aan de Schorren" voorgedragen. Dat onder de leden zeer goede krachten schuilen, bewees de heer Stokman met de uitvoering van eenige piano-solo's, terwijl de dames Pieterse en de heer Corljé groote bijval oogsten met hun vroolijke zangnummers. Tevoren had men zijn leedwezen betuigd over het uitblijven van maat regelen voor de prijsvraag van Zeeuwsche tooneelwerken; de leden hebben echter getoond, dat in afwachting van „die toch éénmaal komende Zeeuwsche tooneelspeleneen keurig program te kunnen uitvoeren. Voor de volgende maanden zijn vastgesteld, tooneeluitvoeringen, bals, mos sel- en societeitavonden, Sint Nicolaasfeest, cabarets en lezingen, terwijl in Juni 1927 een feestelijke viering van het 5-jarig bestaan der Vereeniging zal plaats hebben. Verplaatsen wij ons thans naar „Zeelandia" in Am sterdam, dan blijkt, dat ook daar een bijzondere voor liefde naar Zeeuwsche Wetenschap aan den dag treedt. Besloten is n.l. een bibliotheek te stichten, die mettertijd, te oordeelen naar den opzet, een keur van boekwerken zal bevatten. Het bestuur doet een beroep op de Zeeuwen in Nederland om hen daarin te helpen door ten behoeve van hunne Vereeniging boekwerken af te staan, kosten voor toezending zal het bestuur gaarne vergoeden. VER-RED. BREDA, v. Coothplein 35a. Tel. No. 477. VLISSINGEN, Nieuwstraat 29. Tel. No. 388. Levert uit voorraad, tegen fabrieksprijzen en condities E. M. F. draaistroommotoren. Adra smidsventila toren Kerkorgelventilatoren. Vesta verwarmings apparaten. Premier Premier Duplex stofzuigers. B. A. G. Luxe Half Watt Armaturen. Philips Gloeilampen. Philips Radio- gelijkrichters Plaatsspanningsapparaten Philips Radiolampen. Alle electro technische mate- rialen voor sterkstroom zwakstroom.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7