REFEER5 EN POEDELS Wat het was. A, C. v. d. REST, Ass.-Apotheker ONS ZEELAND 7 zelf misschien niet zoo opmerken, als wij vrouwen dat doen, het geheel, den totaal-indruk van warme intieme gezelligheid zullen zij zeker waardeeren en die wordt eerst verkregen, door al die kleinigheden te zamen. Zijn er kussens, die een vernieuwing noodig hebben, en zijn we zuinige huisvrouwen, dan kunnen we met weinig moeite van oude laken-rokken b.v. en wat kleu rige wol vroolijke nieuwe overtrekken maken. Een lap zwart laken (öf bruine óf donkergroen) iets meer lang dan breed, verdeelen we in zes kleinere rechthoeken door één streep in de lengte en twee in de breedte, bewerkt met oranje wol. Het mooiste effect verkrijgt men door de streep plm. 1 c.M. breed te maken en de oranje draden dwars er over te werken, vrij dicht aan een. In elk van de kleinere rechthoeken moet dan nog een eenvoudig figuur, met de steelsteek in paars, blauw of groen uitgevoerd worden. Van de verschil lende soorten wol, die gebruikt zijn, kan een koord gedraaid worden, maar noodig is het niet. Een paar kocrdlussen aan elke hoek zullen ook niet misstaan. Hebben we een klokrok gehad, dan zullen we driehoek- kus sen kunnen maken. Een zwart laken driehoek, flink groot, met in het midden daarop een cirkelvormig stuk helder blauw baai van plm. 20 c.M. middellijn, dit ge heel omwerkt met een 1 c.M. breede cirkel van oranje wol (festonsteek). In het middenstuk weer een een voudig figuur met de steelsteek in oranje, groen en grijs. Aan de drie hoeken van het kussen brengen we eigengemaakte kwasten aan. Aardig zijn ook van oranje-wol-gehaakte zakjes, met groen bewerkt en met krantpapier opgevuld, aan een van groene wol ge draaid koordje. In plaats hiervan kunnen we ook 3 ellips vormige lapjes, op de kanten bewerkt en aan een gezet met groene wol, het geheel opgevuld met papier, tot het den vorm van een groote houten kraal heeft, van plm. 7 c.M. lengte, voor de afwerking ge bruiken. Hebben we geen stoffen meer in huis, die nog voor dergelijke doeleinden geschikt zijn, dan kan men met wol alleen, ook al heel wat bereiken. Haken we b.v. een lap, ter grootte van een kussen van oranje wol, eenvoudige stokjes. Wanneer dit klaar is, knippen we van grijze, blauwe en groene Smyrna wol, draden die 20 c.M. langer zijn dan de lengte van de lap. Deze draden rijgen we door de lap, onder elkander, aan weerszijden laten we telkens 10 c.M. draad hangen. Die uiteinden worden, als alle draden doorgeregen zijn, even vastgezet, en vormen dan de franje van het kussen. Ook op een zwarten ondergrond zullen veel mooie kleur-combinaties te maken zijn. Als 4e voorbeeld wil ik nog een rond kussen noe men, uit kleinere lapjes gekleurd laken bestaand: een cirkelvormig stuk, met 8, naar den omtrek breed uit- locpenide stukken van groen, grijs en blauw laken, alles aan elkaar gezet met den z.g.n. ,,gij en ik-steek van oranje wol: twee lapjes laken, netjes afgeknipt vast tegen elkaar aan leggen en dan met de naald tel kens den zijkant van het andere opnemen. Dit kussen moet met een koord afgewerkt worden. Zoo zou ik tal van variaties op het gebied van (kus sens uit oude lappen en wol", kunnen beschrijven. Maar wie er eenmaal mee begint, zal het zeker prettig vin den, dan zelf iets nieuws te bedenken. En mis schien kan ik U dan weer wat van theemutsen vertel len, hoewel ik, ook uit een gezelligheidsoogpunt, vooral in den namiddag, in het schemeruur, veel liever een theepot op een lichtje zie! Daarover dan een vol gende keer. L. B. M. Een kamer in 't Goesohe politiebureau, twee mannen, met veel op hun kerfstok, met 't somber vooruitzicht van water en brood en brommen in 't duister gerechtshok. Eén man met een hoogst onweerstaanbaren drang, 'n depositoplaats te bezoeken, een dienaar des rechts, die zeer instemde met 's mans billijk bevonden verzoeken.... Een achterstraat-gevel van 't zelfde gebouw, een mannenbeen door een W. C.-raam, een hoopje publiek, dat te grinneken stond, welwillend nieuwsgierig verdraagzaam. Een man, die tenslotte het raampje uit glijdt, op straat zit weer opspringt en wegschiet, een beeld, dat, behalve dit Goesche geval, slechts 't donker der cinemazaal biedt. Door straten en lanen, daar holde een stoet; de man en de gillende menschen, de laatsten die riepen van ,,houtem, d'n dief", de man zweeg, maar dacht rare wenschen. - Veel fietsen, veel auto's, veel snelheid vooral, die zijn in den wedstrijd betrokken, van 't talrijke Zaterlagmiddagpuibliek was spoedig de aandacht getrokken. Een steegje, dat uitmondt in 't Goesche plantsoen, de man, die hierin vlucht erdoor rent, de massa, die juist hem nog hoekomslaan ziet, en ijlings haar schreden daarheen wendt. Een hijgend publiek in het Goesche plantsoen, veel stoffige schoenen en beenen, veel vragende oogen en 't laatste dat was. een man onhervindbaar verdwenen! WILLEM TELL II. 't Geneesmiddelen, Ziekenverplegingsartikelen Breukbanden, Elastieken Kousen, enz. worden door geheel Zeeland verzonden door GROOTE MARKT 9, GOES - Telefoon 168

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7