HCI /W nt DER LEW J 1 AMSTEL BIEREN Reclame ONS ZEELAND 15 doen, omdat ik reeds het recht tot vet worden van onze wegen erken. Ik sta niet alleen; achter mij bevindt zich een lange rij van Zeeuwsche boerenjongens (op schoenen, niet op brandewijn), wier oordeel gewicht in de schaal legt, omdat zij, gezeten op de boerenwagens, dagelijks met het onderwerp in kwestie in aanraking komen. Onlangs hoorde ik, dat zij zelfs voornemens zijn een bond te stichten met het doel onze wegen be halve in de wintermaanden ook gedurende den ove rigen tijd van het jaar op de door hen zoo gewaar deerde vette te houden. Daar ik de ontwerpers van dezen bond-in-wording (welke de ,,vette-wegen-bond" genoemd zal worden) moeilijk van ethische motieven jegens onze wegen kon verdenken, achtte ik het raadzaam naar de prac- tische beweegredenen van de nieuwste actie (de ge schiedschrijver plaatse haar na de actie tegen het Belgische verdrag) te informeeren. Mij gewerd het navolgende van niet te noemen zijde: „Rijden de adspirant-leden van den bond door u bedoeld op een vetten weg b.v. een auto tegemoet, dan bedenken zij dat een der twee vehikels, de kar of de auto, bij het passeeren af zal dwalen in den modder naast de keien, waarvan men weet hoe men er in, maar niet hoe men er uit komt. Deze zekerheid leidt bijna altijd tot een onderhan deling tusschen den jeugdigen bestuurder van de kar en tusschen den chauffeur van het luxieuse vervoer middel, met het resultaat dat tien tegen een de auto de steenen houdt en de kar zich opofferend aan den mcdder overgeeft. Voor het echter zoover kwam, ver huisde er een blanke rijksdaalder van de beurs der autobestuurders in den broekzak der karbegeleiders. Met verschuldigden eerbied enz." Na dit vernomen te hebben, kon ik mij het ont staan der plannen voor den bond levendig indenken, en er welde een groote ontroering in me op bij de ontdekking, dat de handelsgeest van onze natie, die in vroegere eeuwen tot grootheid heeft geleid, niet geheel is ten onder gegaan, maar voortleeft onder de kielen van onze boerenjongens, de stoere delvers van het zilver uit den modder onzer wegen. In hun bond-in-wording schuilt de grootsche gedachte welke Columbus Amerika deed ontdekken; en het is deze gedachte, die me brengt tot de declaratie: De Zeeuwsche wegen hebben behalve het Recht ook den Plicht vet te zijn, en dat niet gedurende vier of vijf, maar gedurende twaalf maanden van het jaar. Terwille van ons gewestelijk vermogen, van het Recht en van de toekomst der bietenjongens. EGO, (die er prijs op stelt te ver klaren, dat hij nooit bieten wagens ment). L. E. te Goes merkt op, dat de schrijver der „Beve- landsche Week in het vorige nummer er „naast" was wat betreft de beschouwing over den Goeschen ge meenteraad. A. M. D. antwoordt: Dezelfde opmerking is gemaakt door het dagblad „De Zeeuw". Daar L. E. noch „De Zeeuw" trachten te bewijzen waardoor ik er „naast" was, kan ik er me met hetzelfde „Jantje van Leiden" af maken. Ik was er niét „naast". HOTEL - C.AFRESTAURANT. CAft&üAKü VtflPf urm IöKSopol^ Café-Restaurant „Monopole" KEES MERK, Middelburg. Wij ontvingen van den heer Merk, Pottenmarkt te Middel burg, een uitnoodiging, tegenwoordig te zijn bij de opening van zijn zaak. Met genoegen kunnen we meedeelen, dat van het vroegere perceel thans een keurig Café-Restaurant is gemaakt. Bij de entrée treft ons direct de gezellige wijze waarop alles is aangekleed en ziet de ruime zaal er met haar frissche kleuren prettig en intiem uit. De heer Merk, die jaren lang in een soortgelijke zaak te Middelburg werkzaam was, verstaat zijn vak uitstekend. Er zal dan ook in deze zaak speciaal op gelet worden om tegen de laagst mogelijke prijzen een prima consumptie te geven. Voor hen die liefhebbers van Biljarten zijn, bestaat de ge legenheid om op een prima „Toulet"-biljart hun vaardigheid te toonen. Voor de omgeving is deze nieuwe zaak, waarvan u hier nevens een exterieur ziet, een groote aanwinst. Deze zaak is gelegen vlak bij de Groote Markt bij de halte tram naar Vlissingen. Wij wenschen den heer Merk veel succes toe in zijn nieuwe onderneming, en twijfelen niet, of vele nieuwe kijkers zullen vaste klanten worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15