J ONS ZEELAND 15 Reclame N.V. Handelsmaatschappij „De Moriaan" v.h. A. van den Biggelaar Co., Roosendaal A.v.d.BIGGE LAAR 4. C H'. ¥ti Iedere Zeeuw, die bovenstaande naam leest denkt aan het Moriaantje, dat zich op de verpakkingen van koffie, thee en tabak van v. d. Biggelaar, in onze provincie een ware populariteit verworven heeft. Wie een moriaan ziet, ruikt de Roosendaalsche tabak, proeft de geurige thee en koffie, welke uit het Brabantsche naar Zeeland is gekomen om onze organen, die toch werkelijk niet voor een kleintje vervaard zijn, stormenderhand te monopoli- seeren. Deze eigendunkelijkheid van v. d, Biggelaar's product om geheel beslag te leggen op een ieder, met wien het in aanraking komt, zou eigenlijk den rechtgeaar- den Zeeuw, die de vrijheid lief heeft, met verontwaar diging en woede moeten vervullen. Dat het dit niet doet, maar integendeel hoofd voor hoofd de inwoners van ons gewest tot trouwe aanhankelijken maakt, doet de opmer king geboren worden: voor deze vreemde reactie door een onafhankelijken geest is een reden. Welke is deze? Waarom bezwijkt men bij de kennismaking voor v. d, Biggelaar's fabricaat? Hierop kan slechts één antwoord gegeven worden: De oorzaak schuilt in de kwaliteit der genotsartikelen! De kwaliteit is het, die ons aan handen en voeten bindt, en die ons, nadat we ééns met v, d. Biggelaars koffie, thee en tabak in aanraking kwamen, van andere artikelen doet afwenden. Het lijkt ons interessant van de N.V. Handels-Mij,, voor heen A, v. d, Biggelaar en Co-, die de wereld een van de vele idealen hielp verwezenlijken, iets meer te vertellen. In 1823 zag de eerste zaak van den heer v. d. Biggelaar het levenslicht en geleidelijk breidde zij zich uit tot een handel, die van groote beteekenis is. Momenteel heeft de N.V. fabrieken te Roosendaal, Breda en Antwerpen, wier Directies gevormd zijn uit de nakomelingen van den oprichter. Door deze combinatie is de N. V. een der voornaamste bedrijven in Zuid-Nederland geworden, ter- wijl men tengevolge dezer handelstaktiek tegemoet kan komen aan de bijzondere eischen van het publiek in ver schillende deelen van het land, die zeer verschillend is. De weinigen, die vreemd staan tegenover v. d. Bigge laar s fabricaat, zullen zich wellicht afvragen of zoo een oude Firma wel aan de voorwaarden van den modernen tijd voldoet. Zeer zeker doet zij dit en hierin schuilt een der groote factoren, die tot het zakensucces leiden. In de oorlogsjaren, toen zaken verrezen en verdwenen, zagen de Directies in, dat de fabrieken met den tijd mee moesten, zij pasten zich volkomen aan, vereenigden de soliditeit van het verleden met de capaciteiten van het heden, hetgeen o.a. blijkt uit de wijze van reclame-maken. Een voorbeeld van het laatste! Men liet het oog op Zeeland vallen, in de Directie-kamer werd gezegd: t,We gaan Zeeland veroveren met ons fabricaat". Zeeland werd veroverd en wel in zoo'n korten tijd als velen onmogelijk zouden hebben geacht. Momenteel is v. d. Biggelaar in onze provincie een naam van goeden klank, is hij syno niem van degelijkheid, heerlijkheid en keurigheid. Dit werd bereikt door superieure kwaliteit van producten, door een aantrekkelijke verpakking en ook door de wijze van transporteeren. Dit laatste geschiedt met de auto's der N. V., die er uit ziet om zoo door een ringetje te halen. We meenen thans afdoende het succes van den zwarten Moriaan in Zeeland verklaard te hebben. Wie mocht twijfelen of we ons wel geheel aan de realiteit hielden (de mensch is wantrouwig), wie ons ver denkt van zelfs maar de kleinste overdrijving zal goed doen de proef op de som te nemen, door persoonlijk kennis te maken met v. id. Biggelaar's koffie, thee en tabak. 1 ien tegen één, dat de Brabantsche producten hem tot vazal voor zijn leven maken. VAM HIERUIT VERSPREIDT DE PI O R I AA n SIHDS El EER DAM IOO JAAR +3 *3 ^9+2^)^9 >3>3 de: roei-i vah bigselaar's roepie, thee tabak DE„MORIAAM»

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15