2# CP WALCHEREN ONS ZEELAND toOW-ftoffiebrdrider DeMoriaan Roosendaal ANTWERPEN Ook naar Engeland worden mosselen verzonden en wel onder rijkscertificaat van onbesmetheid. Kort ge leden kwam hierin op tot heden onverklaarbare wijze een kink in de kabel en werden de mosselen voorzien van een cirtificaat, door den Engelschen keuringsdienst afgekeurd. Ook is het voorgekomen, dat van dezelfde partij mosselen, onder twee verschillende merken ver zonden, de eene partij werd goedgekeurd, de andere daarentegen werd afgekeurd. De betrokkenen zijn nu in onderhandeling met den Rijksbacterioloog te Ber gen op Zoom om die zaak in het reine te brengen. Bij Bergen op Zoom zit men heel kort bij Tholen en als van zelf gaan daar onze gedachten heen, omdat daar binnen afzienbaren tijd iets zal gebeuren, wat al jaren gewenscht, verwacht en gehoopt werd, n.l. de brug over de Eendracht, het smalle, maar diepe water, dat het eiland Tholen scheidt van den vasten wal van Brabant. Eindelijk zal daar een einde komen aan den waarlijk middeleeuwschen toestand. Misschien is het noodlottig ongeval, dat in het laatst van het vorig jaar daar plaats had, wel oorzaak geweest, dat deze zaak nu spoedig zijn beslag zal krijgen. Hoe dan ook, het Rijk heeft thans concessie verleend voor het maken van een brug over de Eendracht, welke overbrugging zonder subsidie van rijk of provincie, door de stad Tholen zelf, zal worden tot stand gebracht. Het ontwerp voor de nieuwe brug, waarvan de aan besteding einde dit jaar of begin volgend jaar zal plaats hebben en de ingebruikneming in 1928 kan worden te gemoet gezien, is door een Amsterdamsch ingenieur bij den dienst der openbare werken in die gemeente ge leverd. In plaats van een dam, wordt Tholen dus met den vasten wal door middel van een brug verbonden, die uit één hoogspanning zal bestaan en op zoodanige hoogte zal worden gebouwd, dat met gestreken mast het verkeer te water kan blijven plaats vinden onder de brug door. De brug krijgt een zoodanige breedte, dat daarover het verkeer zoowel voor voertuigen als voor voetgangers zonder belemmering kan plaats heb ben terwijl de constructie aan de buitenzijde zoo wordt uitgevoerd, dat daarover in een wellicht nog verwijderde toekomst een verbinding van breed spoor met geheele eiland Tholen kan worden aangebracht. De totale kosten worden op 4 ton geraamd. Rente en aflossing van de aan te gane geldleening voor dit bedrag hoopt men te kunnen betalen door de tegen woordig geheven veergelden om te zetten gedurende een reeks van jaren, in bruggelden. Door de thans verleende concessie wordt een bijna 80-jarig tijdperk afgesloten en aan vele verkeersmisère, vooral in het barre jaargetij, wanneer men heusch niet voor zijn plezier in het donker de pont opgaat of rijdt, binnen afzienbaren tijd een einde gemaakt, tot groot gerief van landgenoot en vreemdeling, die het eiland Tholen dan vrij gemakkelijk zullen kunnen bezoeken. M. d. P. Prinses Astrid in Vlissingen; de Zeeuwsche radio-avond; 25 jaren Consul; over lichtreclame en dui kers. Het zal wel niet vaak meer voorkomen, dat een plaats als Vlissingen in zóó sterke mate de algemeene aandacht tot zich trekt, als in den morgen van den 7en dezer. Toen doemde te ongeveer negen uur aan de Noorderkim op een ranke, blanke oorlogsbodem, de Fylgia, en donderde uit ons marinegeschut een saluut van 21 schoten over den breeden Scheldemond. Astrid, België's aanstaande koningin golden ze, die vergezeld van moeder en zuster op weg naar haar nieuwe Vader land, eenige uren in onze haven gastvrijheid kwam ge nieten. Te halfelf kwam het blanke schip, als een Zwaan uit het Noorden, geëscorteerd door 4 Neder- landsche oorlogsvaartuigen, statig de haven binnen glijden om aan de ponton te meren. Daar werd de hooge gast door den Commissaris der Koningin namens Hare Majesteit met een bloemenhulde welkom gehee- ten en maakten de ter begroeting aanwezige Zweedsche en Belgische autoriteiten hunne opwachting bij de ranke, blanke bruid uit het Noorden. Dat de te Vlis singen woonachtige Belgen hun aanstaande gebiedster huldigden met bloemen, spreekt van zelve. Kort daar op schreden de gasten door de hal naar het perron om de aankomst van den mailtrein af te wachten, Op 't gestelde uur kwam deze, door een saluut van 21 schoten begroet, aan, met zich voerende den vader der bruid, den hertog van West-Gothland en verdere familie. Het hooge gezelschap werd ontvangen met het Zweedsche volkslied en door de autoriteiten welkom geheeten. De hertog van West-Gothland inspecteerde

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3