REFfER5 EU PCEDEI5 Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' De Kamper=ui te Veere. Verlanglijstjes. 10 ONS ZEELAND Sedert vele lange jaren staat te Veere een gebouw welks bestemming thans voor leeken zwaar te zoeken wezen zou; 't is het zielig-nieuw omhulsel van een nieuwe nijverheid, wat niet nieuw voor 's Rijks contanten zorgt voor nieuwe narigheid. Wijze menschen staken eenmaal hunne Hoofden bij elkaar waren roerend ééns van zinnen: Die fabriek is noodig daar. Met de vreedzaamste intenties bouwde men daar aan de zee 'n Rijksfabriek voor Luchtkasteelen of wel vliegtuig-atelier. Thans, na ettelijke jaren staat 't gebouw van Haagschen wil, staan machines, staat voor tonnen, staat de heele mikmak stil 'n Fijn betonnen hydroplaanvloer glooit en glijdt in 't zeegat neer, in verwijtend zwijgen smeeken de machines arbeid weer. Wonderen van ingenieurskunst suffen daar in duisternis, staan met afgestompte zinnen in hun Staatsgevangenis. Veere, stadje van de droomen, dat nog oude glorie heeft, in U wordt moderne glorie vér door Oudheid overleefd. Luchtkasteelen bouwt alleen nog op deez' Neerland's dierb'ren grond n stilte zoekend vrijend paartje en sporadisch soms een hond.... WILLEM TELL II. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco Ik bracht kleine Miep, naar de kleuterschool. ,,Wel Miep," zei de juffrouw, ,,en heb je nu al aan je Moeder gevraagd, wat ik op je verlanglijstje voor Sinterklaas mag zetten?" „Ik wil graag een trein met rails hebben," kwam de vijfjarige parmantig, „zet U dat er maar op!" „Foei Miepje, een trein met rails, voor een meisje! Dat is jongensspeelgoed! Kom, vraag maar eens aan Moesje, wat het moet zijn!" „Hoe kan Moeder nu weten, wat ik graag hebben wil?" kwam het een beetje verontwaardigd uit het kindermondje, ,,'t Is heusch waar: een trein met rails! Dat heb ik altijd gezegd, hé Moes?" „Ja hoor," stelde ik haar gerust, „maar de Juffrouw weet ook niet, dat je zoo'n halve jongen bent, ik zou nog maar eens heel lief zijn op school, misschien wil de Juffrouw het dan nog wel vragen voor je aan Sin terklaas. Er worden wel meer meisjes ingenieur tegen woordig, Juffrouw!" zoo trachtte ik de bezwaren lachend weg te praten, maar terwijl ik een grapje met de andere kindertjes maakte, om de aandacht af te leiden, merkte ik wel, dat de onderwijzeres zich nog maar niet zóó gewonnen gaf. Toch ontlokte een enkel woord van mij, even later, een enthousiast verhaal over de Sinterklaas-feest-plannen, en bleek uit alles, hóéveel ze voor de jeugd voelde, hoé ze met al die kleuters mee leefde en hoe ze er alles voor over had, om hun genoegen te doen. En onderweg naar huis bedacht ik, dat wij, groote menschen, natuurlijk beter weten, wat geschikt is voor de kinderen, dan die kleintjes zelf, maar toch moeten we oppassen niet al te veel met onze eigen gevoelens rekening te houden. Hoe vaak overkomt het ons ook tegenover ouderen, die we even graag een genoegen willen doen, dat we hen iets geven, wat we zelf mooi en aardig vinden, maar weten we wel altijd zeker, dat het ook de wensch was van hem of haar, voor wie we het bestemden? Laten we toch vooral in deze surprises-tijd de verlanglijstjes nauwkeurig bestudee- ren, als we tenminste met onze cadeaux werkelijk vreugde willen bereiden. Laten wij niet doen als tante Kee, die voor al haar nichten polsmofjes breit, omdat die toch zoo heerlijk warm zijn en voor haar neven dassen haakt, zooals oom Adriaan zaliger ze zoo erg graag droeg, kleedingstukken, waarmee de neven van tegenwoordig zich voor geen geld ter wereld zouden durven vertoonen. tante Kee, die witte haarstrik- ken koopt voor de bleeke teerblonde achternichtjes, omdat wit zoo onschuldig is voor een kind, en een helblauwe lampekap zendt voor de toevallig geheel- in-lila-gehouden salon van de lieve familie, omdat ze

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10