ik weet mét: KERSTNUMMER „ONS ZEELAND" a L_| Hotel „VALKHOF" Nijmegen, Telefoon 2422 ONS ZEELAND 13 eens, of ik de waarheid gesproken heb of nietZus ter Koning, ik laat de patiënt aan uw goede zorgen over. Kwijt u behoorlijk van uw taak Meteen was de dokter verdwenen, en stonden de beide menschen, die zoo'n langen tijd gescheiden waren geweest, tegenover elkaar. Ze zwegen, zagen in eikaars gezicht, en dachten veel. Eindelijk sprak de zieke, nog met een zwakke stem: ,,Ga hier eens naast me zitten, Afien. Wat is het een langen tijd geleden, nietwaar, dat we elkaar spraken. We hebben elkaar natuurlijk veel te vertel len. Maar laat ik je voor alles danken, Afien, wat je voor mij gedaan hebt. De dokter vertelde me. Ik dank je zeer, Afien, ik dank je." „Mij behoef je niet te danken, Adolf," protesteerde de andere. „Ik had immers nog een schuld bij jou in te lossen. Ben je niet meer boos op mij, Adolf, dat ik eens dreigde je leven te verwoesten? Het spijt me zeer, wat ik eens gedaan heb, en ik weet het nu, dat ik niet goed handelde. Kun je het mij vergeven, Adolf? 0, je moet niet iets slechts van me denken; ik ben je trouw gebleven, al die jaren, dat je weg was. Dat was mijn boete, die ik me zelf opgelegd heb." „Goeie, beste Afien, nu kan ik je het niet alleen vergeven, maar ook vergetensprak Adolf West- dijk ontroerd en haar hand in de zijne nemend, ver volgde hij: „Zullen we eens probeeren, Afien, om ons verwoest leven op te bouwen?" „Ja," zuchtte zij dankbaar, „laten we het eens pro beeren, en ik geloof, Adolf, dat we zullen slagen, omdat. omdat ik nu een beter en strenger idee over trouw gekregen heb. „Mijn lief pleegzustertje. cl C het komt me voor, dat ik er goed aan doe Sint Nicolaas dit jaar een verlanglijstje voor te leggen. Daarom het navolgende: Geachte Heer Sint Nicolaas, Ondergeteekende's dankbaarheid zal geen grenzen kennen, indien u op onderstaande verzoeken goedgun stig zoudt willen beschikken. Gaan zijn verlangens de uitingen van uw milde hart te boven, gelieve dan te bedenken, dat jeugdige onbezonnenheid bij het schrij ve:? zijn hand bestuurde. 1. Stopt u s.v.p. al onze gas- en petroleum-ver- lichtingen in den zak van Zwarte Piet en geeft de Zeeuwsche broederen en zusteren electriciteit. Of deze van de P.Z.E.M. komt of van een ander lichaam, doet niets ter zake. Als ze maar goed is. 2. Spaart den burgemeester van Vlissingen de gart, die hij wellicht verdiend heeft, door uw gedenkwaar- digen jaardag te verschuiven. 3. Leert onze landbouwers de waarheid lief heb ben, die niet gediend wordt door het steeds weer- keerende gezegde: „Het jaar is zoo slecht." 4. Beroert met uw staf onze wegen en doet de modder stollen tot een glad oppervlak. 5. Verrast ons met een recept, dat de Zeeuwsche sneeuw langer dan een dag goed kan houden. 6. Bezoekt onze gemeenteraden en grift de spreu ken in hun harten: „Spreken is zilver, maar zwijgen is nog altijd goud." 7. Als u er zeker van is, veilig door België te komen, neemt dan het Belgisch verdrag mee naar Madrid. 8. Overtuigt de vroede vaderen van Zierikzee, dat geheime rapporten niet altijd op hun plaats zijn. 9. Bestiert de ratten, die het er op toe leggen, onze lichtvoorziening aan te knabbelen. 10. Geeft onze lezers veel sterkte, mij inspiratie en chocolade met nootjes. P. S. Past U goed op als U hier de onbewaakte over wegen moet passeeren, struikelt niet over de antenne-draden op onze daken en over onze lichtreclame's. Groet Piet en zegt hem, dat de achterste pagina van „Ons Zeeland" wel eens raad pleegt te schaffen voor zijn zwarte tronie. Met eerbied verblijf ik gaarne, Uwe goed gunstigheid wachtend: Uw slaaf, EGO. Café-Restaurant Ruime Reant gelegen Kamers. Electrisch licht Badkamers Vergaderzaal Twee Biljarts Vraagt Prospectus! W. LENTING Clublocaal der Zeeuwsche Vereeniging Nijmegen lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIII In December verschijnt ons Kerst nummer, dat tal van bijdragen van bekende litteratoren en vele iraaie illustraties zal bevatten. Men ver zekert zich het bezit van het Kerst nummer, door zich vóór dien tijd te abonneeren op „Ons Zeeland".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13