yiMit I ONS ZEELAND 0 EERSTE JAARGANG No. 46 11 DECEMBER 1926 GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD HoofdredacteurANTOINE v. D. BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrek. 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Het ideaal van den stedelijken po- litie-agent; het gunstige oester jaar; over het abattoir en de koe „Cornelia"; boomen rooien en werkverschaffing. Zou er wel iemand zijn, die zoo juist de positie van den dorpsveldwachter heeft geschetst als Jan Stamperius in zijn verschillende jongensboeken? De veldwachter is in het gebied zijner bevoegdheid een persoon van aanzien, een figuur van beteekenis, een man die wat in de melk te brokken heeft, een dorps genoot met wiens meening door velen evenzeer reke ning wordt gehouden als met die van den burgemees ter, den dokter en het hoofd der school. Welk een plaats de veldwachter in de samenleving inneemt bleek dezer dagen opnieuw bij het 25-jarig jubileum van den heer A. Fokker, gemeente-veldwachter te Hein- kenszand. De gemeente bracht den jubilaris een hulde, die geschikt is om alle stedelingen, en zelfs stedelingen met een inkomen van f 10.000 per jaar, naijverig te doen zijn. Het geheele dorp was met het feest van den politieman begaan, men vlagde, de plaatselijke muziekvereeniging bracht een serenade, en de kroon op dit alles was het huldeblijk: een gouden horloge met dito ketting door overheid en burgerij gezamenlijk aangeboden. Is het zoo vreemd, dat het ideaal van den politie agent in een stad (van dezen altijd miskenden dienaar der wet) nog steeds is: eindelijk te worden benoemd tot veldwachter in een of ander dorp? X Bijna iedereen heeft in den aanvang van dit jaar geklaagd over zijn bedrijf. Waarom zou de oester- teeler t niet gedaan hebben. Brommen en weeklagen is aanstekelijk. Evenals de meeste andere klachten zijn die betreffende de oesters thans verstomd. „Het is meegevallen!" De oesterverzending gaat allesbe halve slecht. In de afgeloopen maanden werd telkenmale het to taal der zelfde maand van 't vorig jaar overtroffen. Vooral Engeland is de afnemer. Deskundigen zijn dan ook van meening, dat alle oesters van 62 K.G. en daarboven dit jaar zullen opraken. Te fel gekleurde wellicht uitgesloten, b.v. van de bovenperceelen. Dit is grootendeels te danken aan de betere kwaliteit visch

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1