ONS ZEELAND DEBEVELANDSEE GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland EERSTE JAARGANG No. 47 18 DECEMBER 1926 filial HoofdredacteurANTOINE V. D. BERG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrek. 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a J 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. :iVVSG; De slechte verbindingsweg met Noord-Brabant; de Bevelandsche turners gered; weer een kerk-res- tauratie; een afscheid. Als er niet een bijzondere aanleiding bestond, zou ik het niet wagen nog eens terug te komen op den aller-miserabelsten toestand, waarin de hoofdweg Zee landNoord-Brabant zich bevindt, want deze weg is ook in ,,Ons Zeeland" in meer dan een rubriek reeds „afgemaakt". De bijzondere aanleiding, hier bedoeld, is het feit, dat eindelijk ook de groote pers zich den meer dan bedroevenden weg heeft aangetrokken; zij t voorloopig nog slechts door opname van een ingezon den schrijven, waarin de fouten van dezen hoofdweg in een scherp daglicht worden gesteld door iemand, die per auto onze provincie bereisde. Zoolang een groot dagblad aan een kwestie, die menigeen reeds deed wanhopen, plaats inruimt, behoeft de oplossing ervan nog niet worden opgegeven. Laten we hopen, dat de nieuwe klacht over den weg, de betrokken autoriteiten eindelijk den ernst van den toestand onzer wegen zal doen inzien, en dat spoedig resultaten geconstateerd zullen worden. De weg Zuid-BevelandNoord- Brabant is een schande voor het land, en vooral in den winter een bespotting van het moderne verkeer, Er gebeuren den laatsten tijd tamelijk veel ongeval len, die op rekening van den weg geschreven mogen worden. Zij waren tot nu toe niet van ernstigen aard, gelukkig, doch, daaraan kon de weg niets doen. Als er niet spoedig ingegrepen wordt zou het kunnen ge beuren, dat, evenals een der toegangswegen tot Den Haag, de verkeersader van onze provincie gedoopt moet worden: ,,weg des doods". Niemand zal naar zooiets verlangen. Laat men ditmaal de put eens dempen, voordat het bloed van het kalf het water rood gekleurd heeft. X Onze turners hebben reden tot juichen, want de som bere vooruitzichten buiten het bondsverband te gera ken, zijn niet in vervulling gegaan. (Mijn collega van Walcheren schreef hierover de vorige week.) Op een vergadering in Middelburg werd besloten over te gaan tot het vormen van een Zeeuwsch-Brabantschen turn kring, waar onder gebracht zullen worden de turn kringen West-Brabant, Zuid-Beveland en Walcheren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1