DE BEVELAMD5CH GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD HoofdredacteurANTOINE V. D. BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland EERSTE JAARGANG No. 48 25 DECEMBER 1926 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrek. 74988. - Aanvragen omtreip advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Indien een abonné de nos. 4, 5, 21, 22 en 27 van „Ons Zeeland" over compleet heeft, ziet de administratie toe zending hiervan gaarne tegemoet. Portkosten worden vergoed. DE ADMINISTRATIE. Een ambtenaar van het O. M. over bewaakte spoorwegoverwegen; de bandelooze jeugd van Oudelande; over een gemeentebegrooting en over een lichtpuntje der electrifi- catie; een kranige dilettanten-too- neelvereeniging. Men zal zich herinneren, dat de vorige maand een autobus, op weg van Goes naar Middelburg, op het nippertje aan een trein ontkwam bij 's Heer-Arends- kerke. De overwegwachteres had verzuimd de afsluit- boomen neer te laten. Was de chauffeur van de auto bus minder opmerkzaam geweest, dan zou er een on geluk hebben plaats gevonden, waarvan het beter is de gevolgen niet te berekenen. De nalatige wachteres heeft thans voor het Kantongerecht terecht gestaan, hetgeen niet gememoreerd diende te worden, als bij die gelegenheid de ambtenaar van het O. M. niet een verklaring had gelanceerd, die wel eens voor een breeden kring herhaald mag worden. Zijn meening was, dat ten opzichte van den enkelen overweg waar van de bewaking niet is afgeschaft, het publiek, dat van de openbare wegen gebruik maakt, op een stipte naleving der wettelijke bepalingen moet kunnen re kenen, welke meening een ieder gaarne zal onder schrijven. Bij de meeste bewaakte overwegen bestaat er zoo goed als geen gelegenheid tot uitzicht; men is er geheel aan de verantwoordelijkheids-opvatting van het spoorweg-personeel overgeleverd. Zoodra men hierop niet meer rekenen kan, zou de ellende niet te overzien zijn. Het O. M. oordeelde een voorbeeld ter afschrikking noodig en eischte tegen de nalatige wach teres f 100.boete subs. 30 dagen hechtenis. Daar hier te lande de gewoonte bestaat dat de pers geen beschouwingen vastknoopt aan eischen en uitspraken der rechterlijke macht, kan met de vermelding vol staan worden. X In de jongste vergadering van den gemeenteraad van Oudelande is er een heel leelijk boekje open

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1