REEEER5 EN PCEDEL5 Electro-Technisch Handelsbureau A. J. W. SCHiEFELBUSCH 6 ONS ZEELAND De boeren zijn er niet rouwig om, dat het vervoer van de suikerbieten klaar is, want door het regen achtige weer ging dit vervoer met groote moeilijk heden en kosten gepaard. Het land was drassig en de wegen waren buitengewoon slecht. De opbrengst is dit jaar niet schitterend geweest. De bieten waren over het algemeen klein van stuk, zoodat de opbrengst van 12 a 13000 Kilogram per gemet, ja daaronder, geen zeldzaamheid was, X Ik schreef hierboven iets over het vervoer. Dit doet me denken aan een eigenaardige kwestie, waarmede we hier zitten, Dezer dagen verschenen voor het Kan tongerecht te Oostburg ongeveer 30 landbouwers, we gens overtreding van art. 78bis van het Prov. Regle ment op de wegen en voetpaden. De zaak is, kort gezegd, deze: bedoelde landbouwers hebben zwaardere vrachten vervoerd per wagen dan genoemd reglement toelaat (een as-belasting, uitgedrukt in K.G., van hoog stens 140 maal de breedte der wielbanden, uitgedrukt in c.M.). Verschillende landbouwers hebben nog wagens met zeer smalle velgen (6 c.M.). Ze vinden aanschaffing van nieuwe wielen nogal kostbaar, maar bij het ge bruik van de oude komen ze, vooral in den bietentijd, spoedig in botsing met de politie, die er natuurlijk op te letten heeft, dat de verordening wordt nageleefd en de wegen niet worden stukgereden. En dit laatste gebeurt heel gemakkelijk, als op smalle velgen een te zwaar gewicht rust. De kantonrechter veroordeelde de overtreders, in weerwil van het pleidooi van den verdediger, tot een geldboete variëerende van 2.tot 20. X Van verdedigers gesproken, we hebben hier weer een gelegenheid meer gekregen, om ons recht te zoe ken. In Hulst heeft zich n.l. gevestigd als advocaat een zoon van minister Lambooij. Dat zelfs ministers- zoons denken aan ons goede landje, geeft ons hoop, dat men in Den Haag ons niet al te zeer vergeet. Z. V. BREDA, v. Coothplein 35a. Tel. No. 477. VLISSINGEN, Nieuwstraat 29. Tel. No. 388. Levert uit voorraad, tegen fabrieksprijzen en condities E. M. F. draaislrcommotoren. Adra smidsventila toren Kerkorgelventilatoren. Vesta verwarmings apparaten. Premier Premier Duplex stofzuigers. B. A. G. Luxe Half Watt Armaturen, Philips Gloeilampen. Philips Radio- gelijkrichters Plaatsspanningsapparaten Philips Radiolampen. Alle electro technische mate- rialen voor sterkstroom zwakstroom. Paschen is een lentebode, Pinksteren bréngt Lente al; ondanks winterstormen echter gaat toch Kerstmis bovenal. Huisgezinnen vieren Kerstmis in een echt intieme schaar, Moeder constateert: ,,Nu zijn we weer eens allen bij elkaar." Als de Kerstboomkaarsjes schijnen en veel loover wirrelt druk, lijkt die boom geheel geen boom meer, maar een sprookje van geluk. Velen denken aan iets dierbaars, vegen éven het gezicht, om iets, dat nu in die koude Vzoo alleenig buiten ligt". Alles is naar huis gekomen en op straat zie j' onverwacht oude vrienden en bekenden, die je anders nooit gedacht, 'n Bakvisch streelt een hulstbouquetje, dat zij steeds bewaren zal als een lief gedachtenisje aan „iets" van haar Kerstmisbal. In de treinen zit half Holland als ansjovis op elkaar, Kerstdag-week-end-menschen zuchten: Kerstmis valt beroerd van 't jaar. Amsterdam dans niet op Kerstdag, protesteeren geeft hen niets en wijl dansen is verboden rijdt men daar dan op de fiets. Kerstmis vieren vele menschen (buiten dat van laatsten keer) vaak met een geliefde minder. maar óók vaak met eentje meer. WILLEM TELL li VOOR EN OP DE FEESTDAGEN. De Kerstboom is besteld, wij hebben de „versier selen" van het vorig jaar te voorschijn gehaald en gezamenlijk overlegd, of er soms aanvulling noodig was. De hulst in den tuin heeft, jammer genoeg, al zijn mooie roode besjes verloren, en zonder die frissche Vervolg op bladz. 8

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 6