T5Ch/ÉTJt[itP lÜm Zeeuwen Bezoekt Café „De Trocadero" Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert ONS ZEELAND 13 Iemand, die onze provincie niet kent, zal niet vermoeden, dat wij den schaapherder en zijn kudde, bijna specifiek Drentsche verschijningen, in ons midden hebben. Onze fotograaf vond zijn „materiaal" tot poseeren bereid. luid van lachjes en gesprekken der door de zaal zwe vende en aan tafeltjes zittende paren. Even later houdt een élégant beroeps-danspaar aller aandacht ge boeid, als het de Charleston en Black Bottom demon streert. Het is het leven van plezier, van wuft ver maak, het leven der uitgaande wereld, van de we reld, waar men zich niet verveelt, maar ook. de wereld van den schijn. Hoeveel wanhoop is er niet verborgen onder het mom van plezier, het masker van een lachend gelaat. Hoe dikwijls zijn die lachende ge zichten geen middel, om schrijnend leed te verbergen! Maar men merkt er niets van, de muziek speelt, de paren dansen, de wijn parelt in de glazen, er is leven, er is plezier! Een kellner zoekt gejaagd alle tafeltjes af: de heer en mevrouw van Duinen! Totdat de gezochten ge vonden zijn. Een dringend telegram, door het dienst meisje naar de moderne dancing doorgezonden! Zenuwachtig wordt de dépêche opengescheurd, doodsbleek lezen zij den inhoud: Auto-ongeluk. Zoon gedood. Broer zwaar gewond." Verpletterd door zoo veel ongeluk, zinken zij op hun stoelen neer. En de muziek speelt „Barcelona"! Contrasten in de dierenwereld, contrasten in de menschenwereld, zij zullen er altijd zijn, en altijd blijven bestaan. Leed en smart zullen altijd ons men- schelijk bestaan afwisselen! J. v. d. W., Rotterdam. Met genoegen namen we kennis van uw indrukken over „Ons Zeeland" en over het Kerstnummer, Uw prettige Kerstgroet is voor ons een van de vele aansporingen om op den ingeslagen weg voort te gaan. Kerstkrans. Met den speurzin van een detective hebben we naar uw afzender gezocht. Het is ons niet gelukt, helaas! Het is een smulpartij geworden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13