GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Oudejaarsavond. 1 JANUARI 1927 TWEEDE JAARGANG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 14988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad ricbte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, "te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Indien een abonné de nos. 4, 5, 21, 22 en 27 van „Ons Zeeland" overcompleet heeft, ziet de administratie toe zending hiervan gaarne tegemoet. Portkosten worden vergoed. DE ADMINISTRATIE. Abonné's, die het abonnementsgeld voor het eerste kwartaal 1927 nog niet toezonden of gireerden, noodigen we beleefd uit dit alsnog vóór 15 Januari a.s. te doen. Na dien datum zal per kwitantie over het bedrag, ver hoogd met dispositiekosten, worden beschikt. DE ADMINISTRATIE. Op den laatsten dag van het jaar gevoelt bijna ieder een behoefte tot terugblikken, tot het opmaken van de balans van het innerlijk, tot het uitstippelen van voor nemens voor het jaar, dat te wachten staat. Dit geldt voor personen, als zaken en ondernemingen. Wij willen op Oudejaarsavond niet achterblijven en ,,Ons Zeeland" geven wat den een-jarige rechtens toe komt. Het past de geestelijke vaders niet de goede kwali teiten van de jeugdige spruit te bezingen, temeer daar, al overpeinzende, de minder goede eigenschappen in het oog vallen. Zij beseffen dat de een-jarige alle aandacht vereischt, dat voortgegaan moet worden hem met nauwlettende zorg te koesteren, wil hij, grooter wordend, blijven beantwoorden aan het ideaal, dat men zich van hem heeft gevormd. Het afgeloopen jaar heeft ons vreugden noch smar ten, welke noodwendig aan iedere opvoedende taak, aan het „groot brengen" van allen en alles verbonden is, niet onthouden. Laten we ons echter haasten te zeggen, dat de smarten verre in de minderheid waren. Zeeland heeft de verzorging van het jeugdige week blad binnen eigen grenzen met belangstelling gadege slagen en vooral gedurende de laatste maanden ver klaard zich met het karakter van „Ons Zeeland" te kunnen vereenigen. De zeer groote toename vai het aantal abonné's vormde het bewijs daarvan. Dit over het verleden! En thans een enkel woord over de toekomst! Met vertrouwen gaan we het tweede levensjaar van „Ons Zeeland" in. Op ons programma voor 1927 staan vele plannen, die er toe zullen bijdragen, dat ons blad z'n een-jarige of jongere vrienden zal be houden en zich steeds weer nieuwe zal maken. We kennen de waarde van verrassingen en loopen dus niet op het programma vooruit. Laten we slechts ver melden, dat verrijking van het innerlijk zoowel als van het uiterlijk van „Ons Zeeland" slechts een klein gedeelte der plannen omvat. De resultaten van het afgeloopen jaar moeten als basis van onze plannen worden beschouwd. 1926 wordt met tevredenheid in het panopticum van het verleden bijgezet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1