DEBtVELAHtÖCH Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' Hotel „VALKHOF" Nijmegen, Telefoon 2422 2 ONS ZEELAND Over verkoudheid en griep de veiligheid in Kruiningen bedreigd van den uitbreker, die werd terug gebracht; een afscheid; vacantie met ijs. Als ik van overdrijven hield zou ik ons mooie ge west thans het land van hoestende, proestende, kuchen de, niezende, koortsige, naarstig kinine en aspirine slikkende menschen noemen. Tegen het einde van het jaar hebben we de griep op visite gekregen en deze heeft dermate hier huis gehouden, dat bijna de helft der bevolking min of meer vast in haar ketenen ge snoerd is. Vele instellingen werken op halve kracht, de banken in de scholen waren, voordat de vacantie aanbrak, aanzienlijk ontvolkt, in vele huisgezinnen wordt de meerderheid der huisgenooten door de min derheid verpleegd. Kwaadaardig blijkt de griep dit jaar gelukkig niet, en behoudens een enkele uitzonde ring eischte deze besmettelijke ziekte tot nu toe geen doodelijk slachtofers. Het is merkwaardig, aldus ver telde een geneesheer me dezer dagen, dat de griep zich als een ware epidemie verplaatst. Die van thans kwam op uit het Zuiden en beweegt zich in Noorde lijke richting, met acuratesse sporen van haar tocht in alle dorpen achterlatend. In enkele dagen tijds wordt een griep-vrij dorp tot een verzameling van lijders. Verwacht wordt dat spoedig de sedert 1918 hier te lande berucht geworden griep zal zijn „uitgetold", het vries-weer is een belangrijke factor die haar tot ver wijderen noopt. Met de andere besmettelijke ziekte, die de Beve landers bedreigd heeft, de typhus, is het een zwaar dere strijd geweest. Eerst in de afgeloopen week kon te Hoedekenskerke de laatste patiënt uit de zieken barak ontslagen worden. Bijna een half jaar van ziekte ging aan dit heuglijke feit vooraf. X Menschen, die er zich op toeleggen bezittingen van eigendom te doen veranderen op een onwettige wijze, hebben het oog doen vallen op het rustige Kruiningen, dat tweemaal in een kort tijdsbestek uit de behaaglijke veiligheid werd gewekt. Eerst bezochten de inbrekers het hulppostkantoor, waar zij de hand wisten te leggen op eenige postpaketten, die als Sint-Nicolaas-cadeau waren bedoeld. Bij de tweede inbraak waren de hee- ren minder fortuinlijk, Zij poogden zich toegang te verschaffen tot een goud- en zilverwinkel, doch kon den raam- en deurzekeringen niet den baas worden. Wel een bewijs, dat de Kruiningsche burgerij te doen heeft gehad met een paar dilettanten op het gebied van inbraak. Het is de politie nog niet gelukt de daders op te sporen, hetgeen natuurlijk niet beteekent, dat de inbrekers tot in lengte van dagen op vrije voe- Café-Restaurant Ruime Reant gelegen Kamers. Electrisch licht Badkamers Vergaderzaal Twee Biljarts Vraagt Prospectus! W. LENTING Clublocaal der Zeeuwsche Vereeniging Nijmegen ten zullen blijven. De politie heeft voor alles tijd, dik wijls heel veel tijd noodig, wat pleit voor den zorg, die zij aan ieder geval besteedt. Velen zullen b.v. ge wanhoopt hebben aan de opsporing van den man, die ettelijke maanden geleden Kapelle in rep en roer bracht door het arrestanten-lokaal te verlaten zonder den politioneele toestemming daartoe af te wachten. Welnu ook deze is door de politie achterhaalt. In Rotterdam aanschouwde hij voorloopig voor het laatst de vrijheid. X Krabbendijke heeft dezer dagen afscheid genomen van een sympathiek onderwijs-man. De heer Adr. Tollenaar, onderwijzer aan de openbare school, die de jeugd van het dorp gedurende 23 jaren onderwees, vertrok wegens opheffing van zijn betrekking naar el ders. De burgemeester sprak den scheidende toe en prees zijn verdienstelijken arbeid. Namens onder wijzers en leerlingen werden geschenken aangeboden, die den heer Tollenaar, evenals de toespraken, over tuigd zullen hebben van de sympathie, welke hij in Krabbendijke genoot. X Een witte Kerstmis het ideaal van een ieder die voor schoonheid en voor traditie voelt is het dit jaar niet geworden; een koude echter wel. De vorst ruimde de mist weg, de lucht werd klaar en helder en Zeeland tooide zich in het wintergewaad, dat aan onze provincie zulk een ongemeen aanzien verleent. De elders wonenden, die de Kerstvacantie benutten om familie en vrienden in hun geboorte-streek op te zoe ken, hebben het, wat dit betreft, dus getroffen. Ze hebben hun land door een aantrekkelijken bril terug gezien. Voor de schooljeugd beteekende de koude op Kerstmis: offeren aan de wintersport. Nauwelijks was het ijs sterk genoeg of de schaatsen werden opgezocht en men gaf zich over aan het ijs-genot, dat jammer ge noeg zoo sporadisch voorkomt. Of men echter op schaatsen het nieuwe jaar is bin nen gereden, kan op dit moment nog niet worden mede gedeeld. A. M. D. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco reeuwse bibliotheek Kollektie P j. Meertens

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2