GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 2 8 JANUARI 1927 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 14988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. kanten niet speelden dan riepen ze met de omstanders ,,hoerah". Nog slechts enkele weken geleden was de populariteit van den Kattendijkschen burgemeester, zooals men zich herinneren zal, niet zoo groot. In het anders zoo rustige dorp werden harde noten gekraakt tusschen het hoofd der gemeente en de vertegenwoor digers der burgers en de laatsten schreven op reke ning van den eersten feiten, die niet ieder gaarne in zijn zakboekje zal hebben. Een onderzoek heeft be wezen, dat de beschuldigingen minstens sterk over dreven waren, de geruchten verstomden en in Katten- dijke keerde de stilte weder. De Kattendijkers blijken menschen, die ongelijk weten te bekennen. Hun luid ruchtige jaardagovatie diende als een „mea culpa." Ook in dezen tijd is de volksgunst nog een der meest wankelbare tronen. Brêero kende zijn Pappenhei mers wel! X Collecteeren voor liefdadige instellingen is voor sommigen een lucratieve bezigheid. Wie hieraan twij felen mocht, denke slechts aan den Rotterdammer Verschoor, die een rijk leventje leidde van de pennin gen bestemd voor de hongerende stumperds in Drenthe. De een collecteert in het groot, de ander in het klein. In Ierseke pleegde zekere S. collecte in naam voor het blindengestiöht Wolfheze, in daad ten behoeve van zijn persoonlijke verlangens. Een gedeelte der Ierseksche offers bleef aan de vingers des heeren S. kleven. De politie tikte den misbruiker der publieke goedgeefsch- heid op z'n schouder en noteerde in het boek der zon den S.' naam, daar achter zijn onmaatschappelijke neigingen. Ligt in het veelvuldig voorkomen van knoeierij met Abonné's, die het abonnementsgeld voor het eerste kwartaal 1927 nog niet toezonden of gireerden, noodigen we beleefd uit dit alsnog vóór 15 Januari a.s, te doen. Na dien datum zal per kwitantie over het bedrag, ver hoogd met dispositiekosten, worden beschikt. DE ADMINISTRATIE. „Het kan verkeeren"; de lucratieve bezigheid; weer een afscheid in de schoolwereld; het stokpaardje van A. M, D.; „Mozart's" bouwvallige huis in Ierseke; over goed-lees- bare copie. Dat het „verkeeren kan" wist Brêero al, in den loop der tijden echter is deze wijsheid menigmaal opnieuw ontdekt. O.a. in 1924 door Henri ter Hall, die Brêero's uitspraak als motief voor een revue aanwendde; en dezer dagen door den burgemeester van Kattendijke! Toen deze edelachtbare zijn 50en geboortedag herdacht zal hij ongetwijfeld in zich het verlangen hebben voe len opkomen om Brêero's wondere woorden uit te spreken. Wat was n.l, het geval? Kattendijke be- ïeidde zijn eersten burger een ware ovatie ter gelegen heid van zijn vijftigste jaarfeest, de plaatselijke mu- ziekvereeniging speelde feestliederen en als de muzi-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1