EMVLMrmn Hotel „VALKHOF" Nijmegen, Telefoon 2422 Café-Restaurant Ruime Reant gelegen Kamers. Electrisch licht Badkamers Vergaderzaal Twee Biljarts 4 ONS ZEELAND Of dat bezoek ook op nadeelige wijze is beïnvloed door de hier heerschende griep, zal wel niet zoo pre cies zijn uit te maken, maar 't is wel waarschijnlijk. Het komt hier niet zelden voor, dat geheele gezinnen aan deze ziekte ten offer vallen en de leden bij af lossing gedurende een vier of vijftal dagen het bed moeten houden. Kwaadaardig schijnt deze griep (in fluenza, Russische verkoudheid, of hoe je deze plaag wilt noemen) niet te zijn; met dat al is ze vervelend genoeg en stuurt ze vele voornemens in de war. X Ten opzichte van de op 28 dezer te Middelburg ge houden Réunie van oud-kweekelingen der Rijks kweek school schijnt de ziekte wel hinderend gewerkt te heb ben, maar niet in die mate, dat de feeststemming er sterk onder heeft geleden. Het ongunstig getijde en de gezelligheid in eigen huiselijken kring ten spijt, hebben zich dien dag een stevig honderdtal oud-kweekelingen tusschen de 70 en 20 jaren hereenigd en met direc teur, oud-directeur, leeraren, oud-leeraren en autori teiten het feit herdacht, dat in de a.s. Februarimaand hun Alma Mater een halve eeuw zal hebben bestaan. Bij monde van verschilende sprekers is herdacht, hoe deze inrichting door de opleiding van zoovele jonge mannen tot opvoeders der jeugd aan de behoeften van 't Lager Onderwijs met zegen heeft gearbeid en zich in den lande een uitstekenden naam heeft verworven. In de feestrede van den oud-kweekeling J. N. Pattist werd in geestige taal het wel en wee van den kweeke- ling in herinnering gebracht en menige stoutigheid ver klapt. Een gezellige maaltijd besloot de feestelijkheid. Ongetwijfeld zijn alleen met opgefrischte jeugdherin neringen weer huistoe gegaan, dankbaar dat zij oude vrienden weer mochten zien en spreken en hoe wel met een weemoedige gedachte aan wie niet meer zijn f zich verheugend, omdat ze weer eens een dag in de oude, bekende omgeving mochten slijten. X Het zal den marktbezoekers Donderdag j.l. (30 Dec.) opgevallen zijn, dat van den Abdijtoren niets dan vaderlandsche liedjes hebben geklonken en dat de laatste deuntjes beide begonnen met „Vaarwel". Dat woord, in de laatste twee luide accoorden ons nadruk kelijk toegebeierd, wat 't laatste woord van den schei denden klokkenist aan de marktbezoekers die hij met zijn deuntjes placht op te vroolijken. Ik meen in aller geest te handelen door wederkeerig den vertrek- kenden beiaardier een welgemeend vaarwel na te roepen. V. Vraagt Prospectus! W. LENTING Clublocaal der Zeeuwsche Vereeniging Nijmegen De stille wekenover een film demonstratie en over de prestaties van een tractor; de vijand van het paard; optimisme jegens de fok kerij; de nijpende werkloosheid in het Zuiden van Zeeland, De dagen vóór en na Nieuwjaarsdag zijn in den regel niet rijk aan gebeurtenissen van zóóveel belang, dat ze vermelding in een weekoverzicht verdienen. In de Decembermaand zijn de werkzaamheden op den akker geëindigd en de landbouwende bevolking maakt nu den gemakkelijksten tijd van het heele jaar door. De sui kerfabrieken hebben de campagne achter den rug. De winkeliersstand kent in de eerste weken na Kerstdag een tijd van slapte en in 't algemeen kan voor onze streek gezegd worden, dat er op publiek terrein weinig gebeurt en een tijd is aangebroken, waarin het huise lijk en gezinsleven meer dan in andere maanden van 't jaar bloeit. De gemeenteraden hielden bijna alle in de maand December nog vergadering, en worden in deze weken nu wel met rust gelaten. Men zou zoo denken, dat de boeren en boerenzoons nu wel tijd hebben en belangstelling zullen toonen, als er in deze maanden een bijeenkomst wordt georgani seerd, waarin hun belangen aan de orde worden ge steld. Maar men zou zich hier gemakkelijk kunnen vergissen. Naar de markt gaat de boer in den winter wel, ook al heeft hij er niets te doen, al was t alleen maar uit verveling en voor tijdpasseering. Maar naar ver gaderingen, andere dan die hij gewoonis te bezoeken, is hij niet gemakkelijk te krijgen. X Dezer dagen werd te Terneuzen vanwege de Ford Motor Company een filmdemonstratie gegeven betref fende de werking van de Fordson-tractor. Maar de opkomst was uiterst gering. Toch werden hier wel be langrijke onderwerpen besproken. De vertegenwoor diger der Ford Cy. had te Zevenbergen een proef ge nomen, om te demonstreeren wat nu in het landbouw bedrijf economischer was: paardentrekkracht of trac tor. Hem werden door een landbouwer aldaar drie boerenwagens ter beschikking gesteld, zoodat hij niet behoefde te wachten op lossen of laden der wagens en steeds heen en weer kon rijden. Het resultaat was, dat de tractor ongeveer het dubbele vervoerde, als onder gelijke voorwaarden zou zijn geschied met drie span paarden. X Nu zou ik niet gaarne direct alle boeren adviseeren: ruim wat paarden op en schaf een tractor aan. Ik weet Vervolg op bladz. 6

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4