FOTOCORRESPONDENTEN Van eigen bodem Zeeland en Hongarije door 12 ONS ZEELAND geheel geen eten meer zou krijgen, dan het hoogst noodige. „Het eindje droagt de last", zei men in 't dorp en toen Antje plotseling ziek werd, sprak de dokter van vervetting en te veel eten. Ze stierf binnen een paar dagen en Stap was na een week alleen in zijn huisje. ,,D' arme kerel," meenden de meewarig kletsende buur vrouwen, „nou zei hai wel noar t armhous of weer noar 't gesticht mout'nMaar Stap dacht daar niet aan. Het allereerste wat hij deed, was niet langer naar den hem zoo goedgezinden boer gaan. Misschien was het tot zijn over-overgroote dankbaarheid jegens het wispelturige noodlot, dat hij toen niet meer door zijn niets ontziende vrouw gedwongen werd, en was hij misschien zielsverrukt blijNa deze openlijke daad van geweldpleging sloeg Stap op een andere, hem meer gelegene manier de hand aan den ploeg, om in zijn niet veel eischend bestaan te voorzien. Den eerstvolgenden dag, dat het hun regelmatig terugkee renden ventersdag was, ging Stap weliswaar met een zwaar-beladen kar, doch met een opgeruimd gemoed, het dorpje en de huizen rond, liet hij zijn klanten op een leitje schrijven, wat ze wenschten en verkocht hij meer, dan zijn valsch-vriendelijke vrouw in een week had gedaan. En dat bleef zoo. Een ieder gunde Stap wat klan dizie, en deze, plotseling wereldwijs en voorzien van een flinke dosis menschenkennis, wist van geven en nemen en stopte ieder kind reclame-artikeltjes of een goedkoop snoeperijtje in 't gauw gevuld kinderhandje, zoodat hij daardoor niet alleen de plotseling vertee derde moeders op zijn hand kreeg, maar hij ook een groote kindervriend werd, en deze moeder de vrouw herhaaldelijk vroegen, een boodschap naar Stap te mogen doen. Zoo voorzag Stap door de steeds groeiende verdiensten van zijn bloeiend winkeltje, plus zijn ouderdomsrente, in zijn bestaan.... En och ja, in zijn huisje en rondom was het soms wel eens een heel klein beetje rommelig, maar netjes was het en bleef het toch altijdDat had Antje hem geleerd! En nu zijn de bewoners van 't dorpje gewoon ge raakt aan het komen van den door en door tevreden kerel, waarvan ze regelmatig koopen, en die, nu hij zijn eigen-bereid vetpotje eet, gezellig dik en rond wordt, en altijd een kort stompje van een pijpje rookt, een nuttig instrumentje, dat Antje verbannen had, maar nu zijn trouwe kameraad en gezworen vriend is geworden. (Slot) Ons leven is als een wijzerplaat: onze daden zijn de wijzers; maar datgene wat dit zichtbare bestuurt is het binnenbeslotene, onzichtbare uurwerk. Gewoonte staalt het geduld en maakt het onverslijt baar. AAA Wat in het tooneel ernst heeft, is in het leven komedie. Wegens uitbreiding van onzen foto-dienst worden in verschillende gedeelten van Zeeland FOTO-CORRESPONDENTEN gevraagd, die in staat moeten zijn goede opnamen van diverse gebeurtenissen in hun omgeving te vervaardigen Sollicitaties met opgave van verlangd honorarium te zenden aan de Redactie. Ill Voorts hebben we op veler verzoek besloten al onze lezers in de gelegenheid te stellen mede werkenden te worden aan onze foto-afdeeling. Wie een aardige foto van een aardig onderwerp heeft gemaakt zende deze aan de Redactie, die - dan opname in „Ons Zeeland" overweegt. Voor inzendingen, die geplaatst worden ontvangt de inzender een verrassing, welke ongetwijfeld tot verdere mede dinging naar een plaatsje in „Ons Zeeland" animeeren zal. Vooral foto's van actueele voorvallen komen spoedig voor reproductie in aanmerking! Uitgever „Ons Zeeland". De rust behaagt ons doorgaans meer, dan dat ze werkelijk nuttig voor ons is. A Als twee twisten en één een toornig woord zegt, is degeen die zwijgt de wijste. A. M. WESSELS DOUW. Zeeland en Hongarije! Zie daar een combinatie van een tweetal Aardrijkskundige namen, welke combinatie men 10 jaar niet zoo zou gehoord hebben. Immers Zeeland en Hongarije, Middelburg en Budapest, ze liggen eer.ige dagen reizen van elkaar verwijderd. Sprak men een tiental jaren terug in onze Provincie over Buda-Pest dan was daar de gedachte, van een zeer verre afstand, aan verbonden. Nu echter, wanneer we de naam van Hongarije uit spreken is het iets heel gewoons, althans het klinkt anders dan voorheen in onze ooren. Hoe dat nu komt? Och heel eenvoudig! Was Hongarije voor de Zeeuwen, wat ligging, zeden en gewoonten aangaat een onbekend land, thans is dit Vervolg op bladz. 14

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12