ONS ZEELAND 3 Een loto van de Goessche Tooneelvereeniging „Onderling Kunstgenot" in de vertolking van Jan Fabricius' „Rechte Lijn". Van een 80-jarigen ontvanger die jubileerde; de zaak die theoretisch prachtig vordert; een burgemeester die de puntjes op de i's gaat zet ten; de fraude te St. Philipsland in de rechtzaal. Feitelijk hoort hetgeen we thans gaan neerschrijven onder de rubriek. Zittende bij. onder wejk hoofd meermalen in dit orgaan jubilea van beteekenis zijn besproken. De persoon, die we hier op het oog hebben, is de heer Anth. Verjaal Jbz., sedert 1 Januari 1877 gemeente-ontvanger te Dreischor op Schouwen, die dus den 1 Januari j.l. 50 jaar dat ambt had ver vuld en nog steeds, niettegenstaande zijn hoogen leef tijd de jubilaris is ruim 80 jaar het financieel be heer der gemeente voert. De wijze waarop hij dat nog steeds doet en altijd gedaan heeft, heeft niet alleen de sympathie opgewekt van de sedert 1877 aan het be wind zijnde besturen dier gemeente, maar ook aan de provinciale griffie te Middelburg heeft men hem leeren kennen en waardeeren als een bekwaam ambtenaar. Geen wonder dat deze herdenkingsdatum niet onopge merkt is voorbijgegaan. In intiemen kring kwam de raad van bovengenoemde gemeente op Nieuwjaarsdag bijeen in het oude gemeentehuis, waar ook de jubilaris genoodigd was. De burgemeester sprak hem daar na mens de gemeente hartelijk toe, er op wijzend wat de krasse grijsaard in de afgeloopen halve eeuw ten nutte van de gemeente heeft gedaan. Vooral legde de burge meester den nadruk op zijn groote bekwaamheid en plichtsbetrachting als kasbeheerder en hoe hij zich in den loop der jaren heeft aangepast aan de zich steeds uitbreidende gemeenteadministratie, ja zelfs aan den doolhof der Pensioenwet. De burgemeester hoopte, dat het den krassen ambtenaar moge gegeven zijn, zijn hocgen leeftijd ten spijt, nog lang zijn betrekking te vervullen. Geschenken, bloemen, telegrammen en an dere gelukwenschen, bleven natuurlijk niet achterwege, evenals de gebruikelijke huldiging, die de jubilaris van het muziekgezelschap aldaar in ontvangst had te nemen. Al is dan een halve eeuw voorbijgegaan, sedert de nu ruim 80-jarige zijn ambt, dat er sedert dien niet ge makkelijker geworden is, vervult, hij blijft nog een tijdje het financieel beheer der gemeente voeren, zoo lang de krachten van zijn groenen ouderdom dit toe laten. Onze hulde! X In de eerste vergadering van den gemeenteraad van Zierikzee heeft de voorzitter naar aanleiding van de discussies een mededeeling gedaan over de komst van de waterleiding, die we hier dienen te memoreeren, omdat deze uiterst belangrijke zaak het heele eiland geldt. De zaak schiet prachtig op, d.w.z. voorloopig nog steeds theoretisch. Maar ook de practijk komt spoedig. Wanneer het wetje betreffende de garantie spoedig door de Kamers wordt behandeld en goedge keurd, dan volgt in Maart a.s. de besteding en gaat men bouwen. Nu hebben we in een onzer vorige kalen ders beweerd, dat eind 1927 de waterleiding er zou zijn. Dat schijnt niet precies juist. Wel zal dan de buisleiding er misschien liggen, maar daar het bouwen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3