8 ONS ZEELAND drijven en haar den lust voor een stevige lunch te ontnemen. Weldra zagen we het zonlicht blinken op het strand van de badplaats Felyxtowe en legden weldra aan te Parkestone Quay, waar vele nieuws gierigen de eerste aankomst van het Stoomschip der. VlissingenHarwich lijn wilden bijwonen. De club der Zuid-Bevelanders begroette hen van af de boot met het ,,God save the King", waarnaar men aandachtig luisterde. Verscheidene persfotografen en filmoperateurs stonden gereed om het gezelschap te vereeuwigen. Nadat de visitatie had plaats gevonden, maakten we een kleine wandeling door Parkestone, blij, weer eens vasten grond onder de voeten te voelen, vooral zij, die door het wieg'len op de Noordzeebaren minder prettige oogentiikken hadden doorleefd. Waar de trein ons eerst den anderen dag naar Londen zou voeren, werd op de boot Oud en Nieuw in vroolijke stemming ge vierd. Zoowel passagiers als bemanning gaven voor drachten, aardigheden en zangstukjes ten beste, waar na klokslag twaalf een algemeene opstand plaats had en men elkaar hartelijk een gelukkig Nieuwjaar toe- wenschte. De treinreis HarwichLonden, Liverpool- street Station, nam ongeveer twee uur in beslag. Wat trokken de vreemde costumes der dames en heeren de aandacht der duizenden, die zich door de drukke straten van de wereldstad bewogen. Een leger van Pers- en andere fotografen hield hen telkens staande, zelfs werd het verkeer op een der drukste punten stop gezet, om gelegenheid te geven gekiekt te worden. Eindelijk arriveerde men in Bangor Hotel, J) waar het gezelschap kon uitrusten en waar het zou verblij ven. De „Underground" (een groot mollengat, zooals een der Zeeuwen opmerkte) bracht ons naar het doel van den tocht. Albert Hall! Wie dat reusachtige ge bouw kent, kan zich den overweldigenden indruk voor stellen, dien dit colosseum op de Zeeuwsche Boeren en Boerinnen maakte. Een labyrinth van gangen voer de naar de Arena, waar de demonstraties zouden plaats vinden en waar op het enorme podium een eere plaats voor de Dutchfrierds was opengehouden. Van de ruim 10.000 zitplaatsen waren slechts weinige on bezet. Naast het reusachtige concert-orgel waren de amphitheaters aan beide zijden ingenomen door de plm. 1500 fcetoogers, die in allerlei schitterende kleuren wa ren opgekomen om te doen zien, wat Albion weet te bewaren en kan bieden, van hetgeen men in vroegere eeuwen bij volks en nationale feesten aan spel en jolijt wist ten beste te geven. De verschillende reien en volksdansen kan men gevoegelijk in drie hoofdgroepen verdeelen, n.l. de Sword-Morris en Country-dances. Het is niet mogelijk om van al het gebodene een beschrijving te geven, doch ik wil niet nalaten te noe men de Ceremonial-Dance, een Horen-dans uit Abbots Bromley, een rei, welke aldaar jaarlijks wordt uitge voerd in het begin van September en waarvan de horens en kroonsieraden in de kerk worden bewaard; de Hobby Horse (Stokpaardjes) Processie uit Mine- head en Somerset, welke jaarlijks op 1 Mei plaats vin den tusschen licht en donker, en de „Korte Zwaard Dans" gedemonstreerd door een groep mannen, die ge durende 40 jaren steeds hebben geoefend en allen den leeftijd van 65 jaar gepasseerd waren. En nu onze landgenooten, Een donderend applaus bij hun verschijning in de Arena. Welk een contrast met de vorige executanten, de dames met haar witte mutsen, de horentjes (stukken) van goud, de groote bloedkoralen met gouden sloten om den hals, de bonte doeken, de zwarte hoeden en dito kleeding der heeren, allen op klompen om den klompendans uit te voeren op een wijze die ieders bewondering wekte. Niet minder grcot was het succes bij de uitvoering van de Peasant Dance (Mo'endans). Een vroolijke oude wijs begeleidde de sierlijke ryth- mische bewegingen, die bij elke verandering in stand in een anderen grondtoon werd gespeeld, Direct daarna stelde het gezelschap zich op en zong het mooie Engelsche lied „Good bye", dat met groot bravour werd voorgedragen en de geweldige ruimte ingalmde. Aan het applaus kwam ook dan pas een einde, toen het gezelschap, dat reeds zijn zitplaats had ingenomen, opstond en met een buiging het enthousiaste publiek dankte voor de vriendelijke bijvalsbetuigingen. We gevoelden ons trotsch op ons Holland, dat inderdaad zooveel schoons heeft aan te bieden, indien men, even als onze Westelijke naburen den lust en den moed heeft om na te gaan en op te sporen, wat aan traditie dreigt verloren te gaan, voor dit en volgende ge slachten. A. Dit bij uitstek gunstig gelegen Hotel, in de nabij heid van de City Westend en theaters, is een geheel Nederlandseh Hotel. Eigenaar (de heer W. J. Damman, uit Zwolle) en Personeel zijn Nederlanders. De Hollandsche keuken en dit is een belangrijk punt voor Nederlanders in Engeland, heeft reeds lang vermaardheid verworven. Terwijl 70 pCt. van de bezoekers in 1924 Neder landers waren, steeg dit percentage in '25 tot 88. Ten dienste van zakenmenschen en pleizierreizigers zijn ervaren tolken en gidsen aan het Hotel verbonden. Het juist adres is: Bangor-Hotel, 4/5 Toorington Square, W. C. 1. ONS KERSTNUMMER had in alle b'aden schitterende beoordeelingen. „De Hol landsche Ruvue" schreef: „Dit Kerstnummer, met z'n vele platen, is een pracht boek geworden, typografisch verzorgd als geen andere Kerstuitgave, terwijl de inhoud afwisselend en onderhou dend is, waarvoor een aantal bekende schrijvers en dich ters gezorgd hebben." Door onze oplage wat ruim te nemen zijn wij in staat hen, dis zich nu als abonné opgeven, alsnog gratis een Kerstnummer toe te zenden. Geeft U dus op alsi abcnné cf spoort Uw kennissen daartoe aan. Ons Kerstnummer is een boekdeel dat waarde heeft en houdt en ons blad wilt U na kennismaking niet meer missen, DE ADMINISTRATIE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 8