PRIJSVRAAG JE. ONS ZEELAND 3 Wie helpt ons aan een toepasselijk onderschrift in versvorm van deze foto Het vers mag hoogstens 6 regels groot zijn. De inzender van het onderschrift, wiens bijdrage bekroond wordt ontvangt een aantrekkelijk boekwerk. Inzendingen moeten vóór 5 Febr. in het bezit van de redactie zijn. missie van ontvangst en het muziekgezelschap „Con cordia" werd de burgemeester en zijn familie bij het tramstation opgewacht en toegesproken door den voor zitter van het comité van ontvangst, die hem namens de burgerij in wèlgekozen woorden een hartelijk wel kom toeriep, waarna in de raadszaal de plechtige in stallatie plaats vond. Hier was het de waarnemende burgemeester, de oudste wethouder, die den nieuwen burgemeester, na een inleidende speech, den ambts keten omhing. Het kon niet anders, of de gebeurtenissen, die de hoofden en harten van bijna alle Philiplanders be wogen hadden, kwamen ook bij deze plechtigheid tot uiting en het was het raadslid de heer L. J. van Nieu- wenhuijzen, die betoogde dat in zijn gemeente veel goed te maken was, daar den laatsten tijd de naam van burgemeester door het slijk is gesleurd, en omdat aan het hoofd der gemeente een persoon heeft gestaan, die niet waardig was den naam van burgemeester te dragen, Spr. hoopte, dat de heer Kleppe dien naam in eere zal herstellen, opdat men weer met achting en eerbied zal kunnen spreken van den burgemeester van St. Philipsland. De nieuwe burgemeester aanvaardde zijn ambt met een rede, waarin hij aan het slot er den nadruk op legde, dat hij niet alleen een burgemeester, maar ook een burger-,,vader" hoopte te zijn voor zijn ingezete nen. Na een gemeenschappelijken maaltijd in de „Druiventros" werd van de gelegenheid den nieuwen ambtsdrager te komen gelukwenschen, een druk ge bruik gemaakt. X In Maart a.s. wordt, door samenwerking van de pluimvee-vereeniging „Excelsior" met de afdeeling Schouwen-Duiveland van de V. P. Z„ een tentoonstel ling georganiseerd, om eens duidelijk te laten uitko men, wat deze streek ook op het gebied van pluimvee presteert. Ook de hier bestaande postduivenvereeni- ging en de vereeniging voor bijenhouders zegden be reids hun medewerking toe. Reeds gedurende enkele jaren wordt in het vroege voorjaar door de vereeniging „Excelsior", die jaren lang sliep, maar door eenige groote liefhebbers is ge wekt tot grootere werkzaamheid dan voorheen, een tentoonstelling gehouden, waarop men op vreedzame wijze kampt om de mooiste prijzen voor de gekweekte rassen van pluimvee. Beide bovengenoemde vereeni- gingen, die elk een verschillend doel nastreven, ,,Ex-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3