ZeeuwenBezoekt Café „De Trocadero" Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert 6 ONS ZEELAND en Hoek van Holland-Duitschland geen verschil van beteekenis is in de treinreis. De redactie van de Vlissingsche Courant heeft ge sproken naar ons hart. Nu afwachten, wat de Haag- sche Post daarop zeggen zal. X Bij Kon. Besluit is aan de gemeente Serooskerke een voorschot uit 's rijks kas verleend van maximaal 3690.95 tot verstrekking aan de Vereeniging, in die gemeente uitsluitend werkzaam tot bevordering van het verwerven van onroerend goed door landarbeiders. Het ligt in de bedoeling, dat deze Vereeniging daar voor onroerend goed zal aankoopen en dit aan gega digden aanvankelijk als los land in pacht te geven. Het streven dezer Vereeniging lijkt ons zeer sym pathiek en het getuigt van socialen zin van den Raad, dat hij daartoe als intermediair wilde optreden, zoowel als van de Regeering, die daartoe 's lands gelden durfde aanspreken. X Niet onwaarschijnlijk als reactie op de handelingen van Zoutelande's Raad, waardoor (wegens beperking van bewegingsvrijheid) de vreemdelingen van een be zoek aan het lieve, opkomende badplaatsje werden afgeschrikt, is daar opgericht een Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingenverkeer. Laat ons hopen, dat het deze Vereeniging moge gelukken, tot nut van de badplaats en tot ieders genoegen werk zaam te zijn! X Aan het, in een der vorige nummers meegedeelde, nopens het jubileum van Domburgs burgemeester, be hoort een vervolg te worden toegevoegd. Door Zijn Edelachtbare is de vorige week een, hem bij die gele genheid ter hand gesteld, bedrag aan den Raad der gemeente aangeboden. Dit aanbod geschiedde onder het beding, dat de Raad daarvoor een terrein, thans in eigendom van Mevr. Boddaert, en palend aan het z.g. Groentje, zal aankoopen. De gemeenteraad heeft met algemeene stemmen dit royale aanbod van haren burgervader aanvaard en hem zijn hartelijken dank betuigd, zoo dat eerlang deze Walchersche badplaats door een prachtig plein haar bekoorlijkheid verhoogd zal zien. X Met den heer G. v. d. Putte, hoofd der openbare school te Domburg, is op 16 dezer na een diensttijd van 47 jaren, waarvan 40 als hoofd te Domburg, één dier stillen in den lande uit het ambtelijke leven ge treden, wier leven werd geadeld door hun zware maar heerlijke dienstbaarheid aan het heil der jeugd. In zijn ambtelijk leven dienend vol toewijding, in zijn burgerlijk leven zich kenmerkend door grooten eenvoud en beminnelijkheid, heeft hij de harten der kinderen, de dankbaarheid der ouders, de achting der gansche burgerij weten te winnen. Bij zijn afscheid van de school hebben verschillende sprekers, de Burgemeester voorop, dezen kindervriend, dezen achtenswaardigen burger en trouwen ambtenaar, Een toto van de huldiging. in hartelijke bewoordingen gehuldigd voor wat hij voor Domburg is geweest. Het leed over de scheiding van de jeugd en zijn school, waaraan hij innig gehecht is en blijven zal, is hem verzoet door het besef, dat men zijn levenswerk zoo algemeen en zoo hoog blijkt te waardeeren. Ge zeten bij den insteekhaard, hem door den heer Acda namens de burgerij aangeboden, zal hij zich niet alleen de leden kunnen koesteren, maar ook zijn hart warm voelen worden door de hem daaruit toestralende ge negenheid. De beide electrische lampen, hem door de kinderen vereerd, mogen hem een symbool zijn van de liefde, die hij in zoo menige kinderziel heeft weten te wekken, toen hij daarin het kleine lampje der kennis ontstak en met geestelijke olie voedde. V, X Februari is de maand der gemaskerde en gecostu- meerde avondfeesten, die een afspiegeling moeten zijn van de partijen in de landen waar prins Carnaval met veel zwier hof houdt. We zitten thans ongeveer al midden in de gemaskerde pret. Zaterdag j.l. gaf eigen lijk hotel Britannia te Vlissingen den stoot hiertoe, door het organiseeren van een bal-masqué, dat uit stekend slaagde en waar aardige costuums vertoond werden. Britannia leent zich uitstekend voor derge lijke feesten, het is er ruim ener is cachet. Direc tie en personeel weten volkomen zich aan de vroolijk- heid aan te passen, en de carnavalsstemming steeds in de banen te houden, die aan Britannia's reputatie evenwijdig loopen. Het is niet onze bedoeling hier verslag van diverse bals-masqué uit te brengen. We hebben het eerste feest van de Carnavals-maand echter niet onvermeld wil'en laten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6